Dobré odpoledne, dnes je pátek 24.5.2019
svátek slaví Jana,
zítra Viola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

VIDEO: Uplynulý pá-tek 30. května byla v Galerii U Hanáka zahájena další z řady fotografických výstav. Svoje Tvary/patvary návštěvníkům představil Milan Brauner, televizní redaktor pocházející z Vrahovic. Tentokrát přišel se sérií fotek s přírodními motivy, které jsou na první pohled v podstatě obyčejné, ale na ten druhý už rozhodně ne.
Milan Brauner svoje fotografie u Hanáka vystavuje již potřetí a pokaždé se zaměřil na jinou tematiku. „Tentokrát jsem se inspiroval přírodou. Zachycoval jsem vjemy, co vytvořila sama příroda ve stromech a keřích, to jsou právě ty Tvary. Patvary vytvořil člověk svým zásahem do přírody. Na první pohled jsou to fotky obyčejné, focené běžným kompaktem, ale když se podíváte pozorně, najdete tam vždycky nějaký další rozměr,“ představil své dílo autor.
A skutečně, při bližším pohledu na téměř každé fotce mohli návštěvníci najít něco dalšího – suk ve stromě připomínající opici, kmen ve tvaru nosorožce, psa, ještěra a spoustu dalšího. „Původně jsem měl v plánu vytvořit takovou malou zoologickou zahradu, nakonec to tak úplně nevyšlo, jsou zde i trošku jiné fotky, ale v tomhle záměru budu pokračovat. Je to takové nekonečné téma. Něco, co může každý citlivý pozorovatel objevit třeba při každodenní cestě do práce,“ nastínil, jak by mohla vypadat jeho další výstava.
„Když jsem si výstavu prohlédl zběžně, měl jsem pocit, že jsou to prostě fotky stromů. Pak jsem se ale na jednu z nich zadíval a měl jsem pocit, že tam vidím jakoby nějaké zvíře. A pak jsem si všiml, že je to tak skoro všude. Zarazilo mě, že vlastně musím něco hledat. Ale nejvíc se mi stejně líbí ty konkrétní, drobné detaily,“ podělil se o dojem z výstavy Martin Pivoňka.
Příjemnou atmosféru celé vernisáže umocnilo muzikantské duo Havrani. Ti zahráli návštěvníkům několik známých písní i něco ze své vlastní tvorby.
Výstavu můžete navštívit v Galerii U Hanáka ve Školní ulici až do 1. července, otevřeno mají v úterý a čtvrtek od tří do pěti hodin.

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments