Příjemnou noc, dnes je pondělí 19.8.2019
svátek slaví Ludvík,
zítra Bernard
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

VIDEO: Uplynulý pá-tek 30. května byla v Galerii U Hanáka zahájena další z řady fotografických výstav. Svoje Tvary/patvary návštěvníkům představil Milan Brauner, televizní redaktor pocházející z Vrahovic. Tentokrát přišel se sérií fotek s přírodními motivy, které jsou na první pohled v podstatě obyčejné, ale na ten druhý už rozhodně ne.
Milan Brauner svoje fotografie u Hanáka vystavuje již potřetí a pokaždé se zaměřil na jinou tematiku. „Tentokrát jsem se inspiroval přírodou. Zachycoval jsem vjemy, co vytvořila sama příroda ve stromech a keřích, to jsou právě ty Tvary. Patvary vytvořil člověk svým zásahem do přírody. Na první pohled jsou to fotky obyčejné, focené běžným kompaktem, ale když se podíváte pozorně, najdete tam vždycky nějaký další rozměr,“ představil své dílo autor.
A skutečně, při bližším pohledu na téměř každé fotce mohli návštěvníci najít něco dalšího – suk ve stromě připomínající opici, kmen ve tvaru nosorožce, psa, ještěra a spoustu dalšího. „Původně jsem měl v plánu vytvořit takovou malou zoologickou zahradu, nakonec to tak úplně nevyšlo, jsou zde i trošku jiné fotky, ale v tomhle záměru budu pokračovat. Je to takové nekonečné téma. Něco, co může každý citlivý pozorovatel objevit třeba při každodenní cestě do práce,“ nastínil, jak by mohla vypadat jeho další výstava.
„Když jsem si výstavu prohlédl zběžně, měl jsem pocit, že jsou to prostě fotky stromů. Pak jsem se ale na jednu z nich zadíval a měl jsem pocit, že tam vidím jakoby nějaké zvíře. A pak jsem si všiml, že je to tak skoro všude. Zarazilo mě, že vlastně musím něco hledat. Ale nejvíc se mi stejně líbí ty konkrétní, drobné detaily,“ podělil se o dojem z výstavy Martin Pivoňka.
Příjemnou atmosféru celé vernisáže umocnilo muzikantské duo Havrani. Ti zahráli návštěvníkům několik známých písní i něco ze své vlastní tvorby.
Výstavu můžete navštívit v Galerii U Hanáka ve Školní ulici až do 1. července, otevřeno mají v úterý a čtvrtek od tří do pěti hodin.

Total Comments

  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments