Příjemnou noc, dnes je pátek 18.10.2019
svátek slaví Lukáš,
zítra Michaela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

31 kodet_besedaV rámci probíhající výstavy obrazů Kristiana Kodeta v galerii zámku Plumlov proběhla v pátek v podvečer beseda s příznivci umění z širokého okolí a akademickým malířem Kristianem Kodetem.

První srpen byl na zámku Plumlov jednoznačně ve znamení výtvarného umění. V rámci probíhající prodejní výstavy obrazů v prostorách zámecké galerie, dorazil i sám akademický malíř Kristian Kodet, aby se se zdejšími příznivci umění podělil o drobné střípky ze svého života. A že to byl život pestrý, o tom není třeba diskutovat. Sám autor zavzpomínal na své dětství, výtvarnické začátky i nedobrovolný pobyt v exilu. „Původně jsem se chtěl také stát sochařem, jenže jsem byl natolik ovlivněný tatínkovou tvorbou, že bych ho jen kopíroval. A taky jsem se chtěl takzvaně trhnout, protože sochařem nebyl jen táta, ale i dědeček,“ podělil se o své vzpomínky uznávaný šestašedesátiletý malíř se zhruba stovkou přítomných posluchačů, kteří spojili příjemné s ještě příjemnějším, když současně s prohlídkou výstavy obrazů Kristiana Kodeta zamířili i na besedu s autorem.

„O besedě jsme se dozvěděli od známých, a protože jsem o obrazech Kristiana Kodeta i o autorovi samém hodně slyšela, nemohla jsem nepřijít,“ přiznala Lenka Koutná, která se páteční besedy zúčastnila spolu s rodinou. O příjemnou atmosféru podvečerního posezení se kromě uznávaného výtvarníka postaraly členky prostějovského pěveckého sboru Proměny a společně tak připravily zdejším milovníkům umění příjemný večer.

Pokud se i vy počítáte mezi příznivce umění, neměli byste si nechat ujít možnost návštěvy prodejní výstavy obrazů Kristiana Kodeta, která probíhá v prostorách galerie plumlovského zámku už jen do konce prázdnin.

Total Comments

  • GJW
  • ME korfbal
  • Dyne
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments