Dobré odpoledne, dnes je neděle 20.9.2020
svátek slaví Oleg,
zítra Matouš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

31 kodet_besedaV rámci probíhající výstavy obrazů Kristiana Kodeta v galerii zámku Plumlov proběhla v pátek v podvečer beseda s příznivci umění z širokého okolí a akademickým malířem Kristianem Kodetem.

První srpen byl na zámku Plumlov jednoznačně ve znamení výtvarného umění. V rámci probíhající prodejní výstavy obrazů v prostorách zámecké galerie, dorazil i sám akademický malíř Kristian Kodet, aby se se zdejšími příznivci umění podělil o drobné střípky ze svého života. A že to byl život pestrý, o tom není třeba diskutovat. Sám autor zavzpomínal na své dětství, výtvarnické začátky i nedobrovolný pobyt v exilu. „Původně jsem se chtěl také stát sochařem, jenže jsem byl natolik ovlivněný tatínkovou tvorbou, že bych ho jen kopíroval. A taky jsem se chtěl takzvaně trhnout, protože sochařem nebyl jen táta, ale i dědeček,“ podělil se o své vzpomínky uznávaný šestašedesátiletý malíř se zhruba stovkou přítomných posluchačů, kteří spojili příjemné s ještě příjemnějším, když současně s prohlídkou výstavy obrazů Kristiana Kodeta zamířili i na besedu s autorem.

„O besedě jsme se dozvěděli od známých, a protože jsem o obrazech Kristiana Kodeta i o autorovi samém hodně slyšela, nemohla jsem nepřijít,“ přiznala Lenka Koutná, která se páteční besedy zúčastnila spolu s rodinou. O příjemnou atmosféru podvečerního posezení se kromě uznávaného výtvarníka postaraly členky prostějovského pěveckého sboru Proměny a společně tak připravily zdejším milovníkům umění příjemný večer.

Pokud se i vy počítáte mezi příznivce umění, neměli byste si nechat ujít možnost návštěvy prodejní výstavy obrazů Kristiana Kodeta, která probíhá v prostorách galerie plumlovského zámku už jen do konce prázdnin.

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste na prostějovských hodech? A jak se vám slavnosti líbily?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Nástupce Berdycha?

Skvělé představení odehrál v uplynulém týdnu osmnáctiletý talent TK Agrofert Prostějov Jiří Lehečka, který zazářil na letošním ročníku Moneta Czech Open a díky semifinále se může těšit na posun ze šesté stovky světového žebříčku. Pochvalu zaslouží i organizátoři z TK PLUS, kteří přes všechny koronavirové nástrahy uspořádali turnaj na jedničku. Ostatně jako vždycky.

Manko v Národním domě!
Postupně ale přece jen unikají informace o tom, co předcházelo odvolání Jiřího Hlocha z funkce ředitele Národního domu. Audit nařízený magistrátem odhaluje nesrovnalosti v účetnictví. Dle kusých zpráv vyplývá, že po bývalém šéfovi zbyly finanční i materiální nesrovnalosti v řádu statisíců korun. Radní nevylučují trestní oznámení.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

KATARÍNA KNECHTOVÁ

Vystoupení vynikající prešovské zpěvačky, kytaristky a skladatelky společně se skupinou Peha bylo zlatým hřebem letošních Hanáckých slavností v Prostějově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

6

Ač se na základě dlouhého programu nepředpokládal hladký průběh úterního jednání Zastupitelstva statutárního města Prostějov, komunální politici stihli vše projednat v rekordním čase šesti hodin...

33

Total Comments

Výrok týdne

„PANÍ NAICLEROVOU BERU JAKO ZNEUZNANOU POLITIČKU, KTERÁ TRPÍ FRUSTRACÍ!“

Prostějovský radní Miloš Sklenka takto reagoval na osobní útoky opoziční zastupitelky.

Total Comments

-