Dobré odpoledne, dnes je pondělí 25.5.2020
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

31 kodet_besedaV rámci probíhající výstavy obrazů Kristiana Kodeta v galerii zámku Plumlov proběhla v pátek v podvečer beseda s příznivci umění z širokého okolí a akademickým malířem Kristianem Kodetem.

První srpen byl na zámku Plumlov jednoznačně ve znamení výtvarného umění. V rámci probíhající prodejní výstavy obrazů v prostorách zámecké galerie, dorazil i sám akademický malíř Kristian Kodet, aby se se zdejšími příznivci umění podělil o drobné střípky ze svého života. A že to byl život pestrý, o tom není třeba diskutovat. Sám autor zavzpomínal na své dětství, výtvarnické začátky i nedobrovolný pobyt v exilu. „Původně jsem se chtěl také stát sochařem, jenže jsem byl natolik ovlivněný tatínkovou tvorbou, že bych ho jen kopíroval. A taky jsem se chtěl takzvaně trhnout, protože sochařem nebyl jen táta, ale i dědeček,“ podělil se o své vzpomínky uznávaný šestašedesátiletý malíř se zhruba stovkou přítomných posluchačů, kteří spojili příjemné s ještě příjemnějším, když současně s prohlídkou výstavy obrazů Kristiana Kodeta zamířili i na besedu s autorem.

„O besedě jsme se dozvěděli od známých, a protože jsem o obrazech Kristiana Kodeta i o autorovi samém hodně slyšela, nemohla jsem nepřijít,“ přiznala Lenka Koutná, která se páteční besedy zúčastnila spolu s rodinou. O příjemnou atmosféru podvečerního posezení se kromě uznávaného výtvarníka postaraly členky prostějovského pěveckého sboru Proměny a společně tak připravily zdejším milovníkům umění příjemný večer.

Pokud se i vy počítáte mezi příznivce umění, neměli byste si nechat ujít možnost návštěvy prodejní výstavy obrazů Kristiana Kodeta, která probíhá v prostorách galerie plumlovského zámku už jen do konce prázdnin.

Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zájmu.

Obrovský zájem vyvolal příběh nemocné holčičky, která trpí epilepsií, vzácnou genetickou vadou a prošla si také dětskou mozkovou obrnou. Po zveřejnění v minulém vydání jsme zaregistrovali několik dárců, kteří chtěli rodičům tříapůlroční Lexinky pomoci. Sbírka proběhla i mezi členy redakce a přidali se k nám také manželé Černoškovi, načež došlo k předání více jak třiceti tisíc korun.

Opět bez tiskovky.

Přestože byl nouzový stav ukončen a v platnost už vešla další a další rozvolňovací opatření v souvislosti s obavami před nákazou Covid-19, prostějovští radní po svém úterním jednání opět zrušili tiskovou konferenci s novináři. Ve snaze zjistit informace o práci konšelů je tak nejen Večerník stále odkázán na e-mail či telefon...

Total Comments

Osobnost týdne

Miroslav Hochvald

Starosta Bílovic-Lutotína byl nepravomocně odsouzen za trestný čin z nedbalosti, kdy se loni v březnu zabila po pádu do sklepa v obecní budově sedmadvacetiletá žena. Třicetiměsíční trest má však tříletou podmínku a jeho součástí není zákaz výkonu zastupitelské funkce. Hochvald tak zůstává ve funkci.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

8 000 000


Od minulého úterý už může veřejnost vkročit do zrekonstruovaného Bezručova červeného domku v Kostelci na Hané. Oprava domu slavného básníka stála krajskou kasu osm milionů korun.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„VEČER BYL UNAVENÝ, USNUL TADY NA KANAPI A UŽ SE NEPROBUDIL…“

Takto okomentoval smutnou událost ve Vrahovické ulici v Prostějově, kde zemřel padesátiletý muž, jeden ze zaměstnanců autoopravny.

Total Comments