Příjemnou noc, dnes je úterý 15.10.2019
svátek slaví Tereza,
zítra Havel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Prostějovské léto skončilo ve čtvrtek 28. srpna ve skutečně velkolepém stylu. Megakoncert slavné kapely Chinaski si nenechalo ujít obrovské množství Prostějovanů. A tak bylo náměstí T.G. Masaryka bylo zaplněné k prasknutí od radnice až k muzeu. Několik muzikantů na pódiu tvořilo k těmto masám až téměř nepatřičný kontrast.

I přes výkon aparatury, velkoformátovou projekci na pódiu a sympatickou snahu zvukaře kluci z Chinaski totiž tak nějak zapadli. Kdo nepřišel o dvě hodiny dřív a nezajistil si místo vepředu, sice nic neviděl ani pořádně neslyšel, ale mohl mít aspoň dobrý pocit z toho, že tam byl… A byl u toho i PROSTĚJOVSKÝ Večerník!

 

Skupina Chinaski se za více jak dvacet let své existence stala v tuzemsku skutečným fenoménem. Bez nadsázky se dá říct, že co nová píseň, to rádiový hit. Přesto tato šestice muzikantů působí na pódiu velmi sympaticky i skromně a těžko byste u nich hledaly takzvané hvězdné manýry. Tímto stylem působili na diváky i při prostějovském koncertu. Na pódium nastoupili přesně, když na radnici odbylo půl deváté večerní, a spustili hodinovou šňůru svých největších hitů. Zcela natřískané náměstí si tak s nimi mohlo zazpívat například Tabáček, Zadarmo, Dobráka od kosti či Drobnou paralelu. 

Zajímavým momentem bylo, když zazněla nejstarší píseň z repertoáru kapely s názvem Punčocháče a vzápětí její nejnovější hit Hlavolam. Všímavý posluchač tak mohl lehce vysledovat proměnu hudebního stylu od rockovějšího či punkovějšího k současnému melodičtějšímu a popovějšímu. 

„Je to moje oblíbená kapela, jsem moc ráda, že přijeli i k nám do Prostějova. Moc si koncert užívám. Nejraději mám ale jejich poslední hit Hlavolam, zahráli ho skvěle. Škoda, že na pódium nevidím, ale i tak je tady mezi lidmi výborná atmosféra,“ shrnula svoje dojmy pro Večerník devatenáctiletá návštěvnice Pavla.

Mezi posluchači ovšem ohledně atmosféry nepanovaly jen pozitivní názory. „Poprvé jsem Chinaski slyšel v Brně před patnácti lety na podstatně komornějším koncertu, ze kterého jsem odcházel úplně nadšený. Proto jsem se velmi těšil i na toto prostějovské vystoupení. Bylo to ale bohužel moc megalomanské. Lidé se navzájem postrkovali, nadávali si, že překážejí, a z boku, kde jsem stál, nebylo bohužel skoro nic slyšet,“ přidal pohled ze druhého spektra názorů pětatřicetiletý Honza z Brna. 

Aroganci některých posluchačů může potvrdit i redaktorka Večerníku. Při snaze natočit pro čtenáře dvě písničky na kameru totiž přišla málem k úrazu a vyslechla si i pár opravdu peprných výrazů...

To ovšem asi k akcím podobného formátu patří. Chinaski mohli Prostějované slyšet i vidět v pásmu pohádek a písniček Autopohádky před několika lety v Městském divadle, kdy vystoupení naopak vynikalo přátelskou a komorní atmosférou. Sice si diváci museli zaplatit vstupné, ovšem odcházeli s obrovským zážitkem, v případě všech návštěvníků čtvrtečního koncertu na náměstí to bohužel neplatilo. Na druhou stranu je jistě na místě pochválit vedení města za velkou snahu o oživení kulturního života, což se bezesporu podařilo, a našlápnuto je vskutku výborně, o čemž svědčí bohatý program, který už má náměstí toto léto za sebou.


Total Comments

 • GJW
 • Jaro pojištění
 • Ski půjčovna
 • ME korfbal
 • Dyne
 • Sad Smržice
 • Hokej Florýk
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments