Dobré ráno, dnes je středa 26.2.2020
svátek slaví Dorota,
zítra Alexandr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Prostějovské léto skončilo ve čtvrtek 28. srpna ve skutečně velkolepém stylu. Megakoncert slavné kapely Chinaski si nenechalo ujít obrovské množství Prostějovanů. A tak bylo náměstí T.G. Masaryka bylo zaplněné k prasknutí od radnice až k muzeu. Několik muzikantů na pódiu tvořilo k těmto masám až téměř nepatřičný kontrast.

I přes výkon aparatury, velkoformátovou projekci na pódiu a sympatickou snahu zvukaře kluci z Chinaski totiž tak nějak zapadli. Kdo nepřišel o dvě hodiny dřív a nezajistil si místo vepředu, sice nic neviděl ani pořádně neslyšel, ale mohl mít aspoň dobrý pocit z toho, že tam byl… A byl u toho i PROSTĚJOVSKÝ Večerník!

 

Skupina Chinaski se za více jak dvacet let své existence stala v tuzemsku skutečným fenoménem. Bez nadsázky se dá říct, že co nová píseň, to rádiový hit. Přesto tato šestice muzikantů působí na pódiu velmi sympaticky i skromně a těžko byste u nich hledaly takzvané hvězdné manýry. Tímto stylem působili na diváky i při prostějovském koncertu. Na pódium nastoupili přesně, když na radnici odbylo půl deváté večerní, a spustili hodinovou šňůru svých největších hitů. Zcela natřískané náměstí si tak s nimi mohlo zazpívat například Tabáček, Zadarmo, Dobráka od kosti či Drobnou paralelu. 

Zajímavým momentem bylo, když zazněla nejstarší píseň z repertoáru kapely s názvem Punčocháče a vzápětí její nejnovější hit Hlavolam. Všímavý posluchač tak mohl lehce vysledovat proměnu hudebního stylu od rockovějšího či punkovějšího k současnému melodičtějšímu a popovějšímu. 

„Je to moje oblíbená kapela, jsem moc ráda, že přijeli i k nám do Prostějova. Moc si koncert užívám. Nejraději mám ale jejich poslední hit Hlavolam, zahráli ho skvěle. Škoda, že na pódium nevidím, ale i tak je tady mezi lidmi výborná atmosféra,“ shrnula svoje dojmy pro Večerník devatenáctiletá návštěvnice Pavla.

Mezi posluchači ovšem ohledně atmosféry nepanovaly jen pozitivní názory. „Poprvé jsem Chinaski slyšel v Brně před patnácti lety na podstatně komornějším koncertu, ze kterého jsem odcházel úplně nadšený. Proto jsem se velmi těšil i na toto prostějovské vystoupení. Bylo to ale bohužel moc megalomanské. Lidé se navzájem postrkovali, nadávali si, že překážejí, a z boku, kde jsem stál, nebylo bohužel skoro nic slyšet,“ přidal pohled ze druhého spektra názorů pětatřicetiletý Honza z Brna. 

Aroganci některých posluchačů může potvrdit i redaktorka Večerníku. Při snaze natočit pro čtenáře dvě písničky na kameru totiž přišla málem k úrazu a vyslechla si i pár opravdu peprných výrazů...

To ovšem asi k akcím podobného formátu patří. Chinaski mohli Prostějované slyšet i vidět v pásmu pohádek a písniček Autopohádky před několika lety v Městském divadle, kdy vystoupení naopak vynikalo přátelskou a komorní atmosférou. Sice si diváci museli zaplatit vstupné, ovšem odcházeli s obrovským zážitkem, v případě všech návštěvníků čtvrtečního koncertu na náměstí to bohužel neplatilo. Na druhou stranu je jistě na místě pochválit vedení města za velkou snahu o oživení kulturního života, což se bezesporu podařilo, a našlápnuto je vskutku výborně, o čemž svědčí bohatý program, který už má náměstí toto léto za sebou.


Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments