Příjemnou noc, dnes je středa 5.8.2020
svátek slaví Kristián,
zítra Oldřiška
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

35 krasyVernisáž v prostějovské Art-kavárně Avatarka zahájila výstavu unikátních fotografií z nitra Země, jejichž autorem je zdejší fotograf a speleolog Petr Hruban. A bylo doslova narváno! Jen stěží byste tak v podvečeru 26. srpna sháněli volné místo k sezení. Důvodem bylo zmíněné zahájení foto-výstavy Petra Hrubana s názvem Krásy a tajemno podzemí, na kterou vás srdečně zve i Večerník, který je mediálním partnerem akce. 

Prostějovský fotograf a speleolog Petr Hruban v úterý v podvečer pomohl nahlédnout do útrob naší planety. „Na výstavu jsem se vypravil, protože pana Hrubana znám, vlastním dokonce i jeho knihu Zlatohorské podzemí. Rád se tak podívám na jeho nové fotografie,“ usmíval se Pavel Novotný, jeden z návštěvníků. 

Na vernisáži v Art-kavárně Avatarka představil Petr Hruban dechberoucí fotografie ze svých výprav do podzemí. Kolekci čtyř desítek snímků, které vznikaly v průběhu deseti let, tvoří především záběry důlních děl. „Je zde i několik fotografií z okolních jeskyní, ale hlavně jsou tu záběry důlních děl, protože se o ně zajímám z jeskyňářského, fotografického i historického hlediska,“ přiblížil tématické složení vystavených fotografií sám autor, který nezapomněl poděkovat za vstřícné jednání vedoucí Art-kavárny Avatarka. „Jsem moc ráda, že se tu sešlo tolik návštěvníků a přeji jim, aby se výstava moc líbila,“ pronesla majitelka Iva Polická. 

 

Přijďte se tedy i vy přesvědčit o krásách, které naše Země skrývá ve svých hlubinách. Nahlédnout do nitra Země díky foto-výstavě Petra Hrubana můžete v prostorách Art-kavárny Avatarka do 28. září. 

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-