Dobré ráno, dnes je neděle 23.9.2018
svátek slaví Berta,
zítra Jaromír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

DOTEKY MÓDY 2012: Galavečer módy, kreativity a krásy zná své vítězeS modely z molitanu, „cédéček“, ale i z plastu bojovalo celkem devatenáct finalistů na galavečeru Doteků módy. Již dvanáctý ročník tradiční soutěžní přehlídky proběhl v pátek v prostějovském divadle a mediální partner akce PROSTĚJOVSKÝ Večerník byl na místě.

Večerem s humorem sobě vlastním provázel známý herec Tomáš Hanák, samotný galavečer Doteků módy zahájila pražská skupina Nano Illusions. Celou soutěž pak otevřela přehlídka studentů ze čtvrtého ročníku Střední školy designu a módy. Poté se představily dvě soutěžní kategorie, a to „Oděv“ a „Oděvní doplněk“. Klání bylo určeno pro módní nadšence od patnácti let. Tentokrát se soutěž mohla pyšnit i mezinárodní účastí, protože do samotného finále se probojovali také návrháři ze Slovenska, celkem pak dorazilo devatenáct soutěžících.

První cenou a zároveň tak největší motivací byly hodnotné ceny. Pro kategorii „Oděv“ to byl poukaz na 10 000 korun, v kategorii „Oděvní doplněk“ se zápolilo o 2000 korun. O absolutních vítězích rozhodovala porota složená ze zástupců odborníků a sponzorů, v níž zasedli mimo jiné zpěvačka a modelka Viktoria, módní návrhářka Iveta Řádková a designer Lukáš Linder či ředitelka SŠDAM Ivana Vaňková. A měli opravdu nelehkou úlohu, protože všechny prezentované modely působily naprosto profesionálně jako od skutečných renomovaných módních návrhářů.

V kategorii „Oděvní doplněk“ byly představeny zajímavé šperky, koupací čepice nebo doplňky vyrobené z molitanu či „cédéček“. V kategorii „Oděv“ jsme pak shlédli kolekce inspirované dvacátými léty a olympijskými hrami. Nechyběla ani každodenní móda nebo pánská elegance.

Druhá polovina galavečera pak patřila opět módním přehlídkám, tentokrát skutečným profesionálům, a to Ivetě Řádkové a Lukáši Linderovi. Poté chybělo už jen vyhlášení vítězů... Vše bylo sečteno a podtrženo a porota měla již jasno, diváci a hlavně soutěžící netrpělivě očekávali výsledky.

DOTEKY MÓDY 2012: Galavečer módy, kreativity a krásy zná své vítězeA jak to tedy dopadlo? V kategorii „Oděvní doplněk“ získala třetí místo se svojí kolekcí secesních šperků PURE SECESSION Miroslava Kosková, druhé místo s kolekcí SWIMMING PUNK Katarína Sidorová a první místo kolekce módních doplňků do vlasů NETRADIČNÍ ELEGANCE autorek Andrei Prokelové a Soni Pořízkové s kolektivem. V kategorii Oděv se na třetí místo probojovala Radka Kosková s kolekcí LONDÝN 2012. Druhé místo získala kolekce Sabiny Salčákové s názvem FUTURE-CUBE a první místo získala se svojí kolekcí C´EST LA FEMME již v této soutěži podruhé Klára Válková a odnesla si z pódia šek na 10 000 Kč.

Ceny předali náměstek hejtmana Olomouckého kraje Pavel Sekanina, náměstkyně primátora statutárního města Prostějova Alena Rašková a sama ředitelka Střední školy designu a módy PhDr. Ivana Vaňková, která dodala, že letošní rozhodování poroty bylo nesmírně těžké. „Ocenění by si zasloužili všichni soutěžící, úroveň předváděných kolekcí byla velmi vysoká. Vítěz však může být jen jeden, a tak si cenu z Doteků módy odnesla již podruhé Klára Válková.“

Závěrečné ohlédnutí za dvanáctým ročníkem „Doteky módy 2012: najdete již v příštím vydání PRISTĚJOVSKÉHO Večerníku.

Total Comments

 • Restaurant Day
 • zlechov
 • supersektor
 • kostelec n h
 • Interforst
 • ČSSD - Božena Sekaninová
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments