Dobré ráno, dnes je úterý 13.11.2018
svátek slaví Tibor,
zítra Sáva
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

DOTEKY MÓDY 2012: Galavečer módy, kreativity a krásy zná své vítězeS modely z molitanu, „cédéček“, ale i z plastu bojovalo celkem devatenáct finalistů na galavečeru Doteků módy. Již dvanáctý ročník tradiční soutěžní přehlídky proběhl v pátek v prostějovském divadle a mediální partner akce PROSTĚJOVSKÝ Večerník byl na místě.

Večerem s humorem sobě vlastním provázel známý herec Tomáš Hanák, samotný galavečer Doteků módy zahájila pražská skupina Nano Illusions. Celou soutěž pak otevřela přehlídka studentů ze čtvrtého ročníku Střední školy designu a módy. Poté se představily dvě soutěžní kategorie, a to „Oděv“ a „Oděvní doplněk“. Klání bylo určeno pro módní nadšence od patnácti let. Tentokrát se soutěž mohla pyšnit i mezinárodní účastí, protože do samotného finále se probojovali také návrháři ze Slovenska, celkem pak dorazilo devatenáct soutěžících.

První cenou a zároveň tak největší motivací byly hodnotné ceny. Pro kategorii „Oděv“ to byl poukaz na 10 000 korun, v kategorii „Oděvní doplněk“ se zápolilo o 2000 korun. O absolutních vítězích rozhodovala porota složená ze zástupců odborníků a sponzorů, v níž zasedli mimo jiné zpěvačka a modelka Viktoria, módní návrhářka Iveta Řádková a designer Lukáš Linder či ředitelka SŠDAM Ivana Vaňková. A měli opravdu nelehkou úlohu, protože všechny prezentované modely působily naprosto profesionálně jako od skutečných renomovaných módních návrhářů.

V kategorii „Oděvní doplněk“ byly představeny zajímavé šperky, koupací čepice nebo doplňky vyrobené z molitanu či „cédéček“. V kategorii „Oděv“ jsme pak shlédli kolekce inspirované dvacátými léty a olympijskými hrami. Nechyběla ani každodenní móda nebo pánská elegance.

Druhá polovina galavečera pak patřila opět módním přehlídkám, tentokrát skutečným profesionálům, a to Ivetě Řádkové a Lukáši Linderovi. Poté chybělo už jen vyhlášení vítězů... Vše bylo sečteno a podtrženo a porota měla již jasno, diváci a hlavně soutěžící netrpělivě očekávali výsledky.

DOTEKY MÓDY 2012: Galavečer módy, kreativity a krásy zná své vítězeA jak to tedy dopadlo? V kategorii „Oděvní doplněk“ získala třetí místo se svojí kolekcí secesních šperků PURE SECESSION Miroslava Kosková, druhé místo s kolekcí SWIMMING PUNK Katarína Sidorová a první místo kolekce módních doplňků do vlasů NETRADIČNÍ ELEGANCE autorek Andrei Prokelové a Soni Pořízkové s kolektivem. V kategorii Oděv se na třetí místo probojovala Radka Kosková s kolekcí LONDÝN 2012. Druhé místo získala kolekce Sabiny Salčákové s názvem FUTURE-CUBE a první místo získala se svojí kolekcí C´EST LA FEMME již v této soutěži podruhé Klára Válková a odnesla si z pódia šek na 10 000 Kč.

Ceny předali náměstek hejtmana Olomouckého kraje Pavel Sekanina, náměstkyně primátora statutárního města Prostějova Alena Rašková a sama ředitelka Střední školy designu a módy PhDr. Ivana Vaňková, která dodala, že letošní rozhodování poroty bylo nesmírně těžké. „Ocenění by si zasloužili všichni soutěžící, úroveň předváděných kolekcí byla velmi vysoká. Vítěz však může být jen jeden, a tak si cenu z Doteků módy odnesla již podruhé Klára Válková.“

Závěrečné ohlédnutí za dvanáctým ročníkem „Doteky módy 2012: najdete již v příštím vydání PRISTĚJOVSKÉHO Večerníku.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments