Příjemnou noc, dnes je pátek 16.11.2018
svátek slaví Otmar,
zítra Mahulena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
mafiaNe, neděste se. Nemusíte si dělat zásoby a zabarikádovat se doma. Mafie je jen název jedné hry, která právě dnes startuje v našem městě. Všichni její účastníci si teď budou muset dávat pozor na otravu přesoleným - či jinak překořeněným - jídlem, zastřelení z vodní pistole nebo podříznutí kartáčkem na zuby.


Celý princip hry spočívá v tom, že nad všemi účastníky bdí jeden organizátor, s celkem příznačným pojmenováním „kmotr", kterému všichni „vraždění chtiví" předají svou fotografii a základní informace o tom, kde a kdy se zhruba pohybují. Tyto informace následně obdrží potencionální vrah a honba může začít. V této hře je prakticky každý lovcem i obětí a hlavním účelem je zábava a poznávání nových lidí. Proto se neděste, když se bude v rohu u vaší domovní zdi choulit podivná osoba svírající v ruce kartáček na zuby a číhající na oběť. Do hry, kterou vyhraje ten, který do konce trvání „zabije" nejvíce lidí, se mohl zapojit prakticky kdokoliv. Stanovených je jen pár základních podmínek, a to věk minimálně 15 let a výskyt v Prostějově aspoň čtyřikrát do týdne. Jiné omezení není; mladí, staří, tlustí, tencí, velcí, malí, sportovci i povaleči, chce to jen chuť do hry, ďábelský plán a hlavně smysl pro humor. Ve hře existují i ochranné prostředky, díky nimž můžete vražedný útok přežít. Jedním takovým je třeba pláštěnka, která slouží pro vodní pistoli jako neprůstřelná vesta. Stačí si ji obléknout pod kabát a vrahovi s pistolkou se pak venku můžete vysmát do očí. U kartáčku na zuby poslouží oběti jako ochrana pořádně huňatá šála. Bohužel otrava jídlem je už nevratná a není proti ní obrany.

V případě, že bude akce úspěšná a bude zájem o její pokračování, uskuteční se možná v budoucnu i další ročník, stejně tak, jako třeba na podzim v Olomouci, ale to už bychom moc předbíhali. Nezbývá tedy, než všem našim dočasným mafiánům popřát hodně štěstí a dobrou mušku.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments