Dobré poledne, dnes je pondělí 24.9.2018
svátek slaví Jaromír,
zítra Zlata
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
mafiaNe, neděste se. Nemusíte si dělat zásoby a zabarikádovat se doma. Mafie je jen název jedné hry, která právě dnes startuje v našem městě. Všichni její účastníci si teď budou muset dávat pozor na otravu přesoleným - či jinak překořeněným - jídlem, zastřelení z vodní pistole nebo podříznutí kartáčkem na zuby.


Celý princip hry spočívá v tom, že nad všemi účastníky bdí jeden organizátor, s celkem příznačným pojmenováním „kmotr", kterému všichni „vraždění chtiví" předají svou fotografii a základní informace o tom, kde a kdy se zhruba pohybují. Tyto informace následně obdrží potencionální vrah a honba může začít. V této hře je prakticky každý lovcem i obětí a hlavním účelem je zábava a poznávání nových lidí. Proto se neděste, když se bude v rohu u vaší domovní zdi choulit podivná osoba svírající v ruce kartáček na zuby a číhající na oběť. Do hry, kterou vyhraje ten, který do konce trvání „zabije" nejvíce lidí, se mohl zapojit prakticky kdokoliv. Stanovených je jen pár základních podmínek, a to věk minimálně 15 let a výskyt v Prostějově aspoň čtyřikrát do týdne. Jiné omezení není; mladí, staří, tlustí, tencí, velcí, malí, sportovci i povaleči, chce to jen chuť do hry, ďábelský plán a hlavně smysl pro humor. Ve hře existují i ochranné prostředky, díky nimž můžete vražedný útok přežít. Jedním takovým je třeba pláštěnka, která slouží pro vodní pistoli jako neprůstřelná vesta. Stačí si ji obléknout pod kabát a vrahovi s pistolkou se pak venku můžete vysmát do očí. U kartáčku na zuby poslouží oběti jako ochrana pořádně huňatá šála. Bohužel otrava jídlem je už nevratná a není proti ní obrany.

V případě, že bude akce úspěšná a bude zájem o její pokračování, uskuteční se možná v budoucnu i další ročník, stejně tak, jako třeba na podzim v Olomouci, ale to už bychom moc předbíhali. Nezbývá tedy, než všem našim dočasným mafiánům popřát hodně štěstí a dobrou mušku.

Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • kostelec n h
  • Interforst
  • ČSSD - Božena Sekaninová
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějovanům šmakuje!

Více než měsíční komplikace v dopravě je v zapomnění. Minulý týden stihli stavbaři ukončit rekonstrukci vozovky pod dálničním nadjezdem v Říční ulici v Prostějově. Takzvanou „myší dírou“ se už zase jezdí, přestože stavbařům zkomplikovali život zloději, kteří ukradli kabely k veřejnému osvětlení. 

Úplně zbytečná smrt.

Necelou hodinu po poledni v pondělí 17. září vyhasl na silnicích Prostějovska další lidský život. A zcela zbytečně. Starší řidič kamionu s nákladem dřevní štěpky narazil u Ptení do vysokého břehu vedle silnice. Kamion se převrátil na bok a kabina rozdrtila řidiče. Ten totiž podle svědků nebyl připoután...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

JAROSLAV UHLÍŘ
uhlirJako třešnička na dortu vystoupil v rámci Plumlovského vinobraní na zámku v Plumlově známý skladatel, herec, zpěvák, komik, klavírista a moderátor, který během sobotního podvečera pořádně pobavil početné obecenstvo.

Total Comments

Číslo týdne

10
Určický exstarosta Vlastimil Konšel odcházel minulé úterý od prostějovského soudu s desetiměsíčním trestem, který byl na rok a půl podmíněně odložen. Jak bezprostředně prohlásil jeho advokát, bude se jeho klient odvolávat klidně až k Nejvyššímu soudu ČR...

Total Comments

Výrok týdne

„TEN HNUSNEJ ČERNOŠEK VÁMNECHTĚL SEBRAT KOUPALIŠTĚ!“

Spolumajitel marketingové společnosti TK PLUS Miroslav Černošek vyslal směrem k občanům jasné poselství, že výstavba Národního sportovního centra není důvodem neuskutečněného projektu rekonstrukce koupaliště Za Kosteleckou ulicí.  Exkluzivní rozhovor čtěte na straně 14.

Total Comments