Dobré ráno, dnes je úterý 18.2.2020
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

34 zumbaMinulou neděli se na vrahovickém koupališti konala jedna neobvyklá akce. Veronika Bašná, instruktorka zumby, která zde tancuje každou středu a neděli vždy od 19 hodin, má velice vřelý vztah ke zvířátkům, a proto ji napadlo, že by mohla svou činností pomoci těm opuštěným. Tak vznikl nápad uspořádat charitativní Zumbathon pro pejsky a kočičky, umístěné v Srbcích.

Jak nápad vznikl? „Hledala jsem nejbližší útulek v okolí. Ten v Určicích již bohužel nefunguje, ten v Čechách pod Kosířem, kam vozí pejsky z Prostějova a okolí, je v rámci možností vcelku dobře dotovaný. A pak jsem narazila na domov pro opuštěná zvířata v Srbcích. Ono jde vlastně o 70 letou paní, která má veliký dům se zahradou, a není jí lhostejný osud opuštěných a toulavých zvířat. Ve svém okolí je velmi známá tím, že přijme do své péče jakéhokoli pejska a kočičku, které se pak snaží předat dál, do nové a milující rodiny. Kdokoliv si může zvířátko osvojit. Některá najdete vyfocená na jejích webových stránkách, jiná si můžete prohlédnout přímo v Srbcích,“ nastínila nám situaci Veronika. Na Zumbathonu se vybralo od všech účastníků celkem 1420 korun, k tomu navíc deka a krmivo, které některé účastnice donesly. Do sbírky se zapojila i paní z místního kiosku. Aby byla vybraná částka kulatá, dodala slečna Bašná zbytek peněz do částky 1 700 korun, mimo to hradí ze svého také dopravu. „S paní z útulku jsem se dohodla, že nakoupím co možná nejvíc nejlevnějšího krmiva, a to granulí, rýže, těstovin a konzerv. A tak se i stalo. Máme sedm pytlů desetikilových granulí plus ještě asi pět malých pytlíků granulí, patnáct velkých konzerv, jedenáct kilo těstovin, hromadu sáčků rýže a taky spoustu pamlsků.“ Pejsci a kočičky, žijící v 34 zumba_krmivoSrbcích, budou mít určitě velikou radost. A můžou mít ještě větší! Pokud by se mezi vámi, našimi čtenáři, našla ještě nějaká dobrá duše, která by chtěla přispět - ať už finančně či nějakým krmivem (stačí jedna konzerva, malý sáček granulí, šampon, nějaký ten pamlsek apod. ), pořád ještě můžete. Veronika vše nashromážděné poveze do útulku až v pátek 24.8. „Kdyby ještě někdo chtěl podpořit útulek spolu s námi, může mi cokoli donést na mou hodinu zumby - ve středu od 19 hodin do Vrahovic na koupaliště, nebo mě můžete kontaktovat osobně a pokud to bude jen trochu v mých silách, zajedu pro krmivo přímo k vám,“ vzkazuje závěrem mladá instruktorka.

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments