Dobré ráno, dnes je pátek 15.11.2019
svátek slaví Leopold,
zítra Otmar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

34 zumbaMinulou neděli se na vrahovickém koupališti konala jedna neobvyklá akce. Veronika Bašná, instruktorka zumby, která zde tancuje každou středu a neděli vždy od 19 hodin, má velice vřelý vztah ke zvířátkům, a proto ji napadlo, že by mohla svou činností pomoci těm opuštěným. Tak vznikl nápad uspořádat charitativní Zumbathon pro pejsky a kočičky, umístěné v Srbcích.

Jak nápad vznikl? „Hledala jsem nejbližší útulek v okolí. Ten v Určicích již bohužel nefunguje, ten v Čechách pod Kosířem, kam vozí pejsky z Prostějova a okolí, je v rámci možností vcelku dobře dotovaný. A pak jsem narazila na domov pro opuštěná zvířata v Srbcích. Ono jde vlastně o 70 letou paní, která má veliký dům se zahradou, a není jí lhostejný osud opuštěných a toulavých zvířat. Ve svém okolí je velmi známá tím, že přijme do své péče jakéhokoli pejska a kočičku, které se pak snaží předat dál, do nové a milující rodiny. Kdokoliv si může zvířátko osvojit. Některá najdete vyfocená na jejích webových stránkách, jiná si můžete prohlédnout přímo v Srbcích,“ nastínila nám situaci Veronika. Na Zumbathonu se vybralo od všech účastníků celkem 1420 korun, k tomu navíc deka a krmivo, které některé účastnice donesly. Do sbírky se zapojila i paní z místního kiosku. Aby byla vybraná částka kulatá, dodala slečna Bašná zbytek peněz do částky 1 700 korun, mimo to hradí ze svého také dopravu. „S paní z útulku jsem se dohodla, že nakoupím co možná nejvíc nejlevnějšího krmiva, a to granulí, rýže, těstovin a konzerv. A tak se i stalo. Máme sedm pytlů desetikilových granulí plus ještě asi pět malých pytlíků granulí, patnáct velkých konzerv, jedenáct kilo těstovin, hromadu sáčků rýže a taky spoustu pamlsků.“ Pejsci a kočičky, žijící v 34 zumba_krmivoSrbcích, budou mít určitě velikou radost. A můžou mít ještě větší! Pokud by se mezi vámi, našimi čtenáři, našla ještě nějaká dobrá duše, která by chtěla přispět - ať už finančně či nějakým krmivem (stačí jedna konzerva, malý sáček granulí, šampon, nějaký ten pamlsek apod. ), pořád ještě můžete. Veronika vše nashromážděné poveze do útulku až v pátek 24.8. „Kdyby ještě někdo chtěl podpořit útulek spolu s námi, může mi cokoli donést na mou hodinu zumby - ve středu od 19 hodin do Vrahovic na koupaliště, nebo mě můžete kontaktovat osobně a pokud to bude jen trochu v mých silách, zajedu pro krmivo přímo k vám,“ vzkazuje závěrem mladá instruktorka.

Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak oslavíte 30. výročí sametové revoluce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Úspěch desetiletí.

Výzkum Město pro byznys desetiletí v rámci Olomouckého kraje má svého jednoznačného vítěze. K velké radosti se jim stal Prostějov, který v uplynulých letech hned několikrát triumfoval v krajských výzkumech a v loňském roce dokonce tuto prestižní odbornou anketu ovládl v rámci celé České republiky.


Hulvát zůstane hulvátem.

Nebylo to poprvé, ale od předešlých vulgárních excesů občana Vrahovic Čeňka Svobody na půdě prostějovského zastupitelstva se čekalo, že věčný stěžovatel na všechny a na všechno bude tentokrát slušnější. Dostal možnost promluvit před zastupiteli a nazval je bezcharakterními darebáky.

Total Comments

Osobnost týdne

DANA BATULKOVÁ

45 batulkovaSkvělá herečka se společně s Danielou Kolářovou představila v neděli na prknech Městského divadla v Prostějově v představení Arnošta Goldflama Dámská šatna.

Total Comments

Číslo týdne

 5

Od úterý do čtvrtka minulého týdn probíhalo u Krajského soudu v Brně projednávání žaloby na bývalého předsedu mládežnického hokejového klubu Jestřábi Prostějov spolek Michala Tomigu. Ten si nakonec odnesl pětiletý trest za zpronevěru a podvod.

Total Comments

Výrok týdne

„VŮBEC NETUŠÍM, NAJEDNOU BYLY FUČ!“

Náměstkyně primátora Alena Rašková nebyl schopna zastupitelům sdělit, kdy si Manthellan odvezl betonové zátarasy z parkoviště u Společenského domu

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments