Příjemnou noc, dnes je pondělí 13.7.2020
svátek slaví Markéta,
zítra Karolína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

VIDEO + FOTOGALERIE: Kdy jste viděli naposledy pořádnou crazy komedii? Takovou, kdy ve zběsilém rytmu jeden vtipný gag střídá druhý, děj je plný překvapivých zvratů a divák nemá čas si ani chvíli od smíchu odpočinout. Bylo to při sledování filmů Eva tropí hlouposti, Což takhle dát si špenát či Čtyři vraždy stačí, drahoušku? Zážitek připomínající ten, který bylo možné zakusit při prvním sledování těchto filmů, si uplynulou sobotu večer odnášeli všichni, kteří do Žárovic vyrazili na hru „Nerušit, prosím“ v podání prostějovského souboru MOJE DIVADLO.

Program sobotního divadelního představení v Žárovicích sliboval „neuvěřitelně bláznivou komedii plnou zmatků nad nalezenou mrtvolou v luxusním hotelovém pokoji.“ A skutečně přesně tuhle anotaci inscenace naplnila měrou vrchovatou.
Vskutku nevídané bylo především tempo, v němž jedna scéna střídala druhou. Přestože představení i s přestávkou mělo tři hodiny, nikdo se během něj nestihl ani chvíli nudit. Pokud však někdo na chvíli uvěřil, že nic zamotanějšího už nelze vymyslet, byl okamžitě vyveden z omylu. Nešlo přitom pouze o zápletky, které vymyslel britský dramatik Ray Cooney. Sám autor by byl zřejmě nadšen suverénními výkony herců, jejichž nasazení dávalo ději neobyčejný šmrnc. Vévodili jim zejména Jakub Dohnal v roli ministra a Pavel Drmola coby jeho tajemník, který úlety svého šéfa za cenu neobyčejného fyzického a zejména psychického vypětí kryje.
Herecké výkony však nebyly tím jediným, čím inscenace vynikala. Vše bylo pod režijní taktovkou Pavla Drmoly do detailu dotaženo. „Dělám v divadle, a když srovnám třeba kvalitu kulis s těmi, s nimiž k nám občas přijedou některá pražská divadla, tak jsem přesvědčen, že tato scéna je jednoznačně předčí,“ všiml si například František Tabery.
„Jsem ráda, že se v okolí Plumlova našlo tolik lidí, kteří mají rádi kulturu i srandu. Moje divadlo má ještě jednu hru, která vznikla dle scénáře stejného autora. I tu stojí za to určitě vidět. Takže věřím, že se tu brzy sejdeme opět,“ uzavřela před velmi slušně zaplněným ´kulturákem´ Gabriela Jančíková, která kamarády z Mého divadla do Žárovic pozvala.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-