Dobrý podvečer, dnes je středa 30.9.2020
svátek slaví Jeroným,
zítra Igor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

VIDEO + FOTOGALERIE: Kdy jste viděli naposledy pořádnou crazy komedii? Takovou, kdy ve zběsilém rytmu jeden vtipný gag střídá druhý, děj je plný překvapivých zvratů a divák nemá čas si ani chvíli od smíchu odpočinout. Bylo to při sledování filmů Eva tropí hlouposti, Což takhle dát si špenát či Čtyři vraždy stačí, drahoušku? Zážitek připomínající ten, který bylo možné zakusit při prvním sledování těchto filmů, si uplynulou sobotu večer odnášeli všichni, kteří do Žárovic vyrazili na hru „Nerušit, prosím“ v podání prostějovského souboru MOJE DIVADLO.

Program sobotního divadelního představení v Žárovicích sliboval „neuvěřitelně bláznivou komedii plnou zmatků nad nalezenou mrtvolou v luxusním hotelovém pokoji.“ A skutečně přesně tuhle anotaci inscenace naplnila měrou vrchovatou.
Vskutku nevídané bylo především tempo, v němž jedna scéna střídala druhou. Přestože představení i s přestávkou mělo tři hodiny, nikdo se během něj nestihl ani chvíli nudit. Pokud však někdo na chvíli uvěřil, že nic zamotanějšího už nelze vymyslet, byl okamžitě vyveden z omylu. Nešlo přitom pouze o zápletky, které vymyslel britský dramatik Ray Cooney. Sám autor by byl zřejmě nadšen suverénními výkony herců, jejichž nasazení dávalo ději neobyčejný šmrnc. Vévodili jim zejména Jakub Dohnal v roli ministra a Pavel Drmola coby jeho tajemník, který úlety svého šéfa za cenu neobyčejného fyzického a zejména psychického vypětí kryje.
Herecké výkony však nebyly tím jediným, čím inscenace vynikala. Vše bylo pod režijní taktovkou Pavla Drmoly do detailu dotaženo. „Dělám v divadle, a když srovnám třeba kvalitu kulis s těmi, s nimiž k nám občas přijedou některá pražská divadla, tak jsem přesvědčen, že tato scéna je jednoznačně předčí,“ všiml si například František Tabery.
„Jsem ráda, že se v okolí Plumlova našlo tolik lidí, kteří mají rádi kulturu i srandu. Moje divadlo má ještě jednu hru, která vznikla dle scénáře stejného autora. I tu stojí za to určitě vidět. Takže věřím, že se tu brzy sejdeme opět,“ uzavřela před velmi slušně zaplněným ´kulturákem´ Gabriela Jančíková, která kamarády z Mého divadla do Žárovic pozvala.

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-