Dobré odpoledne, dnes je středa 26.9.2018
svátek slaví Andrea,
zítra Jonáš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Post by: Redakce

V Zastupitelstvu města Prostějova hájí barvy hnutí ANO 2011, za které se letos znovu uchází o hlasy voličů, a to na třetím místě kandidátky. Vyzdvihuje Prostějov jako město sportu a kultury, ale také zeleně a květin. Marcelu Župkovou jsme před volbami požádali o krátký rozhovor.

Post by: Marek Sonnevend

Byl suverénně nejaktivnějším Jestřábem v nevydařeném středečním derby dvou krajských rivalů. Neustále se snažil s pukem na holi něco vymýšlet, cpal se do zakončení, vstřelil jedinou branku svého mužstva. Další dvě nebo tři slibné příležitosti však Marek Račuk (na snímku) neproměnil a musel společně s parťáky skousávat trpkou porážku na vlastním ledě 1:4.

Post by: Marek Sonnevend

Obrovský srdcař a vyznavač dávných řemesel. Václav Obr, majitel Muzea historických kočárů v Čechách pod Kosířem, nemohl pochopitelně na Hanáckých slavnostech v Prostějově chybět ani letos. Pár minutek ke krátkému rozhovoru věnoval předminulou neděli před polednem i Večerníku.

Post by: Jakub Čermák

Jeho práce je během zápasu spíše defenzivní, ale útočné choutky v sobě nezapře. A byl to právě on, kdo v sobotním derby vstřelil důležitý gól, který Hané nakonec přinesl bod na horké půdě Klenovic. Michal Čermák se v exkluzivním rozhovoru rozpovídal nejen o zápase, ale i o zlepšující se hře svého týmu.

Post by: Jakub Čermák

Kdo by neznal sportovního manažera velkých světových hvězd i mladých talentů na počátku jejich kariéry. Spolumajitel marketingové společnosti TK PLUS, majitel agentury Česká sportovní a šéf prostějovského tenisu Miroslav Černošek (na snímku) se obyčejně ke společenskému dění či veřejnému životu nevyjadřuje. Tentokrát ale učinil výjimku.

Post by: Redakce

Otevřením Národního sportovního centra skončila pro nové sportoviště jedna etapa jeho historie. Ta hlavní teprve přichází. Areál začne sloužit mládeži a má před sebou řadu let, kdy na jeho palubovce budou o úspěchy usilovat volejbalistky, tenisté, basketbalisté, kde budou trénovat fotbalisté a hokejisté. „Sluší se poděkovat všem, kteří se na budování areálu podíleli a nevzdali se ani ve chvílích, kdy ‚být pro stavbu' nebylo zrovna populární,“ poznamenal náměstek hejtmana Olomouckého kraje František Jura.

Post by: Tereza Machová

Již počátkem srpna jste mohli v Plumlově na pláži U Vrbiček zajít na koncert mladé skupiny Mirai, který vám přinesla jako jednu z řady velkolepých akcí pořádající agentura HIT TRADE. Při této příležitosti Večerník odchytil frontmana kapely Miraie Navrátila, kterého jsme v rámci exkluzivního rozhovoru zevrubně vyzpovídali. Co kvarteto nadaných muzikantů, které pochází ze severomoravské pánve, respektive žije ve Frýdku-Místku, spojuje? A jak pokračuje ve své cestě za slávou poté, co proslula hitem Když nemůžeš, tak přidej, který okamžitě začal bodovat jak v rádiích, tak na internetu, kde záhy po zveřejnění nasbíral miliony zhlédnutí, načež se v anketě Český slavík 2017 stal neoblíbenější písní Radia Impuls i nejstreamovější skladbou. Vše dovršil triumf v kategorii Objev roku. Dozvíte se také, jak budou hudebníci pokračovat ve své tvorbě, proč se inspirují Japonskem nebo z jakého důvodu sháněli velké množství kostýmů pandy...

Post by: Michal Kadlec

Jednou z patronek hokejového turnaje byla také nezávislá kandidátka do Senátu České republiky Jitka Chalánková. Večerníku v krátkém rozhovoru mimo jiné prozradila, že každému malému hokejistovi či hokejistce přinesla bombu! Samozřejmě vitamínovou...

Post by: Marek Sonnevend

Poměrně krátká rohovnická kariéra Michaely Brančíkové dospěla v sobotním večeru ke svému dosavadnímu vrcholu. První boxerka – žena (věkem) v historii oddílu BC DTJ Prostějov porazila na závěr mezistátního přátelského utkání proti Chieri úřadující mistryni Itálie Alici Bergantin na body a završila vítězství společného týmu se slovenskými i kroměřížskými parťačkami na 10:4. Večerník pak Míšu krátce vyzpovídal.

Post by: Michal Kadlec

Byla jednou z političek, které se dostalo cti předávat poháry a medaile nejlepším týmům turnaje. Prostějovská zastupitelka a kandidátka hnutí ANO 2011 do Zastupitelstva statutárního města Prostějova v blížících se komunálních volbách Marcela Župková se u ledové plochy Víceúčelové haly-zimního stadionu zastavila s Večerníkem také na kus řeči.

Post by: Tomáš Kaláb

Přestože hraje na místě stopera, dokáže být u důležitých momentů zápasu. I v semifinále okresního poháru to byl právě kapitán čechovického týmu, který dostal svůj celek z herního útlumu po brzké kontaktní brance soupeře z Plumlova. František Kolečkář (na snímku) se bezprostředně po utkání podělil o dojmy v exkluzivním rozhovoru pro Večerník.

Post by: Redakce

Národní sportovní centrum v Prostějově postavil Spolek Prostějov olympijský. Ten v roce 2015 kvůli stavbě haly založilo Statutární město Prostějov společně s tenisovým klubem a krajským úřadem. Na otevření proto nechyběl ani hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk. „Když si prohlédnete halu, je jasné, že projektant i stavebníci odvedli pořádnou a špičkovou práci,“ konstatoval Okleštěk.

  • zlechov
  • supersektor
  • kostelec n h
  • Interforst
  • ČSSD - Božena Sekaninová
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějovanům šmakuje!

Více než měsíční komplikace v dopravě je v zapomnění. Minulý týden stihli stavbaři ukončit rekonstrukci vozovky pod dálničním nadjezdem v Říční ulici v Prostějově. Takzvanou „myší dírou“ se už zase jezdí, přestože stavbařům zkomplikovali život zloději, kteří ukradli kabely k veřejnému osvětlení. 

Úplně zbytečná smrt.

Necelou hodinu po poledni v pondělí 17. září vyhasl na silnicích Prostějovska další lidský život. A zcela zbytečně. Starší řidič kamionu s nákladem dřevní štěpky narazil u Ptení do vysokého břehu vedle silnice. Kamion se převrátil na bok a kabina rozdrtila řidiče. Ten totiž podle svědků nebyl připoután...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Osobnost týdne

JAROSLAV UHLÍŘ
uhlirJako třešnička na dortu vystoupil v rámci Plumlovského vinobraní na zámku v Plumlově známý skladatel, herec, zpěvák, komik, klavírista a moderátor, který během sobotního podvečera pořádně pobavil početné obecenstvo.

Číslo týdne

10
Určický exstarosta Vlastimil Konšel odcházel minulé úterý od prostějovského soudu s desetiměsíčním trestem, který byl na rok a půl podmíněně odložen. Jak bezprostředně prohlásil jeho advokát, bude se jeho klient odvolávat klidně až k Nejvyššímu soudu ČR...

Výrok týdne

„TEN HNUSNEJ ČERNOŠEK VÁMNECHTĚL SEBRAT KOUPALIŠTĚ!“

Spolumajitel marketingové společnosti TK PLUS Miroslav Černošek vyslal směrem k občanům jasné poselství, že výstavba Národního sportovního centra není důvodem neuskutečněného projektu rekonstrukce koupaliště Za Kosteleckou ulicí.  Exkluzivní rozhovor čtěte na straně 14.