Příjemnou noc, dnes je sobota 20.7.2019
svátek slaví Ilja,
zítra Vítězslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Člen rady města a sociální demokrat Bedřich Grulich (na snímku) je zároveň jednatelem společnosti .A.S.A. Technické služby Prostějov. Také on se nehodlá smířit s agresivitou a neobjektivní kritikou opozičních zastupitelů. Večerník se jej v rámci pravidelného seriálu rozhovorů s členy prostějovského zastupitelstva ptal nejen na miliardovou zakázku na dodavatele komunálních služeb...

Jak byste okomentoval průběh mimořádného jednání zastupitelstva města, které proběhlo v pondělí 29. června?

„Pokud bych se chtěl vyjádřit s jistým nadhledem a velkou dávkou tolerance, pak mi vystoupení opozice silně připomínala ´povídky starého zbrojnoše´... Jestliže bych chtěl být precizní a důsledný, tak musím bohužel konstatovat, že agresivita opozice kulminuje. Jsme v přímém přenosu svědky dehonestace, neobjektivní kritiky a nebojím se použít výraz, kriminalizace kroků vedení města a usnesení rady! V konečném důsledku se nepochybně jedná o pokus paralyzovat chod Prostějova metodami, které nejsou vyučovány na standardních vysokých školách. Důležité jsou ale výsledky, které mají jasnou vypovídací schopnost: excelentní hospodaření města, velký objem prostředků na investice, opravy a masivní objem prostředků věnovaných na sociální oblast, kulturu, životní prostředí, sport či prevenci kriminality.“

Před časem rozhodla rada města navýšením rozpočtu na demolici Jezdeckých kasáren o jejich úplném odstranění, tedy včetně hlavní budovy. Jste i vy osobně pro zbourání kompletních kasáren?

„Jednoznačně ano!“

Připravuje se miliardové výběrové řízení na komunální služby. Jste zastáncem systému, kdy jednotlivé služby zajišťuje jediná firma, nebo byste je rozdělil?

„Vysoutěžením městských komunálních služeb odděleně, tedy zvlášť svoz odpadu, péče o zeleň, pohřebnictví a podobně, není vhodné. Ten, kdo se pohybuje v reálném byznysu, ví, že soutěžení většího balíčku služeb přinese logicky větší úspory, neboť pro účastníky výběrového řízení bude velký projekt znamenat větší interes než malá zakázka. Případná obava, že se tím sníží počet účastníků soutěže, není na místě. Konkurence velkých společností s minimálně celorepublikovou působností je v oblasti komunálních služeb veliká. Nejsem proti náročnému výběrovému řízení a jasnému a podrobnému určení podmínek pro jednotlivé činnosti, ale prioritně jako celek. Podobné experimenty končí celkovou destabilizací prostředí. Navíc od roku 2023 bude ukončena možnost skládkování odpadu a jen silný partner bude schopen si s touto novou situací poradit. Nicméně současná legislativa zadání výběrového řízení jako celek neumožňuje. Tento fakt musíme bohužel respektovat.“ 

Společnost .A.S.A. Technické služby Prostějov zajišťuje našemu městu komplexní služby v oblasti komunálních služeb. V čem je tato spolupráce výhodná pro obyvatele Prostějova?

„Tato společnost vznikla především proto, aby město Prostějov mělo jistotu, že komunální služby pro obyvatele budou nadále pod jeho kontrolou, ale zároveň budou vykonávány silnou stabilní společností, která garantuje nejen investice, ale i využívání evropských technologií. A dnes, po uplynutí téměř deseti roků spolupráce, lze konstatovat, že všechny tyto cíle byly naplněny.“

Můžete stručně popsat, co všechno .A.S.A. pro Prostějov dělá?

„Rozsah služeb, které tato společnost poskytuje, je velmi rozmanitý. Počínaje komplexním řešením komunálních odpadů ve městě a provozováním sběrných dvorů, přes zimní a letní údržbu komunikací, péči o městskou zeleň, údržbu veřejného osvětlení a světelné dopravní signalizace, až po správu a údržbu hřbitovů, provozování pohřební služby na Žižkově náměstí a správu a údržbu prostějovské botanické zahrady. Průměrně činí investice do transportních vozidel, techniky, strojů, velkoobjemových kontejnerů a odpadových nádob zhruba deset miliónů korun ročně. Firma zaměstnává 125 kmenových pracovníků a v rámci sezónních prací dává práci dalším patnácti smluvním zaměstnancům a zároveň využívá jako dodavatele místní podnikatele, kteří mají díky stabilnímu prostředí garantováno splnění všech smluvních podmínek.“

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments