Dobré dopoledne, dnes je středa 17.7.2019
svátek slaví Martina,
zítra Drahomíra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Jedním z témat, které před lety přiměly současného starostu Ivaně Petra Cetkovského ke vstupu do komunální politiky, bylo kulturní a společenské vyžití v obci. Nyní může s potěšením konstatovat, že se úkol zdařil, mimo to mu radost dělá i postupné zvelebování obce. Nejpalčivějším problémem zůstává situace kolem sokolovny, mimo to ale dojde na vybudování dvou dětských hřišť a jednoho víceúčelového.

Při minulém rozhovoru jste mimo jiné zmínil tíživý stav sokolovny. Podařilo se v tomto bodě dosáhnout od roku 2011 nějakého pokroku?

„Sokolovna je naším ne právě nejpříjemnějším dědictvím, na jehož stavu se větší či menší měrou podepsali jak dřívější majitelé, tak činnost či spíše nečinnost dřívějších zastupitelstev obce. Budova je dnes v téměř dezolátním stavu a po posouzení nákladů na opravu a následný provoz stávající budovy se zastupitelstvo rozhodlo pro variantu demolice staré a výstavbu nové sokolovny. V současnosti máme zpracovanou projektovou dokumentaci pro stavební povolení a pokoušíme se o získání peněz z vhodných dotačních titulů na samotnou realizaci. Prozatím v zastupitelstvu panuje konsenzus, že k výstavbě přistoupíme, pakliže se nám podaří získat minimálně polovinu prostředků z jiných než vlastních zdrojů, abychom obec nepřiměřeně nezadlužovali.“

Co máte jako obec v plánu pro letošní rok?

„Hned několik akcí. Nejnákladnější z nich je kompletní rekonstrukce střechy budovy mateřské školy. Tady se náklady vyšplhají na 1,1 milionu korun a celé se to bude hradit z rozpočtu obce. V pořadí druhou nejdražší akcí je výstavba dvou dětských hřišť, u nichž je kalkulována cena bezmála 600 tisíc korun. Musím s potěšením konstatovat, že se nám podařilo na jejich výstavbu získat dotaci z ministerstva pro místní rozvoj ve výši dvou třetin celkové ceny. Dále je to už víceméně hotová oprava cesty v jedné uličce a modernizace místního rozhlasu. Musím poděkovat olomouckému kraji, který nám přispěl na tyto aktivity částkou 225 tisíc korun z Programu obnovy venkova Olomouckého kraje. A dále jsme zahájili přípravné práce na vypracování nového územního plánu, zadali jsme zpracování projektové dokumentace na rekonstrukci části kanalizace a někdy na podzim začneme se zemními pracemi pro vybudování víceúčelového hřiště.“

To je vskutku obsáhlý výčet. Do čeho dalšího byste se výhledově chtěli pustit v dalších letech?

„Čeká nás obnova zeleně s tím, že v centru obce chceme vytvořit klidovou zónu na místě, kde nyní stojí dům v majetku obce určený k demolici. V příštím roce určitě budeme chtít postavit již zmiňované víceúčelové hřiště. No a samozřejmě pořád musíme myslet na sokolovnu a novou splaškovou kanalizaci.“

Jak jste spokojen se současným životem v obci?

„Zlepšení společenského života v obci, bylo jedním z cílů, se kterým jsem před šesti lety šel do voleb. S nemalým uspokojením můžu konstatovat, že na tomto poli došlo k výraznému pokroku, a to až do té míry, že si občas říkám, jestli těch nejrůznějších akcí, co se u nás odehrávají, není už příliš (úsměv). To samozřejmě říkám trochu v nadsázce, protože jsem tomu velmi rád a moc děkuji a velmi si vážím všech lidí, kteří se o společenský život v obci starají. Trochu jinak si ale jednoznačně dovedu představit administrativu. Uznávám, že řádné podklady jsou potřeba, ovšem v mnoha případech se jedná o zbytečné papírování s kdejakou banalitou, nebo s věcmi, které nikoho nijak nepoškodí a ničemu také nepomohou.“

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments