Čekání házenkářů Sokola II Prostějov na druhou výhru ve 2. lize mužů ČR 2021/22 se dál protahuje. Nepřišla ani v 16. dějství soutěže na půdě TJ Sokol Újezd u Brna, který měl navrch 34:27 (15:8). A hosté zůstávají přikovaní na jedenáctém místě průběžné tabulky, navíc poslední Juliánov se přiblížil už na tři body.

Reálnou šanci na příznivý výsledek tentokrát Hanáci ztratili velice rychle. V jejich sestavě chyběli mimo jiných i draví extraligoví dorostenci na hostování David Flajsar se Samuelem Duroněm, tím logicky utrpěla nejen ofenzivní nebezpečnost a celková herní výbušnost.

Teoreticky hratelný soupeř měl co do početnosti dokonce ještě užší tým, ale přesto od začátku naprosto dominoval. Po vyrovnání Jiřího Kosiny na 1:1 nasázel hlavně zásluhou nebezpečné dvojice David Víška a Tomáš Kachlík sedm gólů za sebou (!) a vedení 8:1 se stalo základem jeho pohodového triumfu.

Hosté nerezignovali, z 10:2 snížili na 11:5, nicméně po dalším úderu protivníka (14:5) mohli být rádi, že do šatny odcházeli o poločasové přestávce s poněkud menším mankem „pouze“ 15:8.

Po změně stran měli Jihomoravané duel nejprve pod jasnou kontrolou a Sokolu II hrozil debakl (17:8, 20:9). Ten však jeho tahouni Vojtěch Micka (8 branek), zkušený Kosina (7), Pavel Šestořád i Vojtěch Pospíšil (oba 5) odmítli.

Z hrozivých 23:13 dotáhli ve 49. minutě na 25:20 a byli v takovém laufu, že minimálně visel ve vzduchu obří obrat. Leč domácí znovu zabrali, rychle odskočili na 29:21. A tím pádem se osud střetnutí neocitl v žádných pochybnostech, Újezd u Brna si jej bezpečně pohlídal – 34:27.

„Tentokrát byl náš výkon takový kostrbatý, nic moc. V tradičně oslabeném a věkově spíš starším složení jsme dělali hodně technických chyb, po kterých nás soupeř často trestal lacinými góly z trháků, zatímco nám se vyložené šance hlavně do přestávky nedařilo proměňovat. Pokud jsme se do nich vůbec dostali, což byl taky problém,“ hodnotil prostějovský kouč Tomáš Černíček.

„Rozhodla úvodní část prvního poločasu, kdy jsme hráli opravdu špatně. Od stavu 10:2 už byl zbytek utkání jakž takž vyrovnaný, ale na bodový zisk jsme rozhodně neměli. Z rotace de facto osmi hráčů do pole se střelecky prosazovali jen Vojta Micka, Jirka Kosina a Vojta Pospíšil ze spojek plus Pavel Šestořád z pivota, kvalitně zachytali Jirka Hrubý i Matyáš Micka. Což však na Újezd nestačilo, podlehli jsme zaslouženě,“ uznal Černíček.

2. liga házenkářů JM 2021/22, 16. kolo

TJ Sokol Újezd u Brna – Sokol II Prostějov

34:27 (15:8)

Brankový sled: 1:1, 8:1, 10:2, 10:4, 11:5, 14:5, 14:7, 17:8, 20:9, 20:11, 23:13, 23:16, 25:16, 25:20, 26:21, 29:21, 32:24, 32:26, 34:27.

Rozhodčí: Bečička a Horák. Vyloučení: 4:5. ČK: 58. Frimmel (Újezd u Brna). Sedmičky: 4/3:3/3. Diváci: 100.

Nejvíc branek Újezdu u Brna: Víška 11/3, Kachlík 9, Lattenberg 4.

Sestava a branky Prostějova: Hrubý, M. Micka – J. Grepl, V. Micka 8, Kosina 7/3, Pospíšil 5, Bečička, Ordelt, Janeček, Šestořád 5, Jurečka 2, Jura. Trenéři: Tomáš Černíček a Svatopluk Ordelt.

2. liga házené mužů, skupina JM

ostatní výsledky 16. kola: Maloměřice „B“ – Juliánov 26:28 (10:17). Nejvíce bodů: Kolář 7, Jung 5, Zeman 4, Havelka 3 – Raida 8, Nakielný 7, Buchta 7, Burčík 4 * Ivančice – Telnice 33:19 (13:10). Nejvíce bodů: Missbach 10, Weber 8, Oulehla 4, Molent 3 – Knol 6, Popela 4, Gregor 3, Purket 1 * Kuřim – Bohunice 19:34 (9:19). Nejvíce bodů: Chýlek 5, Čermák 3, Popelka 2, Mikel 2 – Řezník 4, Ryšavý 4, Novák 4, Tejkal 3 * Olomouc – Holešov 29:23 (18:12). Nejvíce bodů: Kašpar 5, Galus 5, Vladař 4, Buršík 4 – Vízner 6, Plšek 3, Hruška 3, Jaroš 3.

12. Juliánov 16 2 0 14 360:532 4

17. kolo: neděle 27. března, 17.00: Prostějov – Olomouc (pátek 25. března, 18.00), Velké Meziříčí – Újezd u Brna (sobota 26. března, 17.00), Holešov – Juliánov (11.00), Bohunice – Kostelec na Hané (15.00), Telnice – Kuřim, Ivančice – Maloměřice „B“.