Příjemnou noc, dnes je pondělí 14.10.2019
svátek slaví Agáta,
zítra Tereza
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

PROSTĚJOV Celou svou fotbalovou kariéru strávil Jan Trtílek v Blansku. Přestože byl na testování v několika klubech, jiné angažmá mu zatím nevyšlo. Posune se dvaadvacetiletý forvard z divize o stupeň výš? O tom začal přesvědčovat trenéra Františka Juru v přípravě proti Boskovicím, kde pohotovou hlavičkou přidal třetí branku.

●● Se kterými kluby byla spojena vaše dosavadní fotbalová kariéra?
„S fotbalem jsem začínal v Ráječku kousek od Blanska, ve starších žácích jsem přešel do Blanska, kde jsem zůstal dosud. Měl jsem nějaké nabídky ze Svitav či Břeclavi, ale nepodařilo se mi prosadit se do kádru. Byl jsem na amatérském mistrovství Evropy v Srbsku, kde jsme vybojovali postup na závěrečný turnaj do Irska, kterého jsem se ale kvůli zranění nezúčastnil.“
●● Co patří k největším zážitkům vaší dosavadní kariéry?
„Dvakrát po sobě jsem byl vyhlášen nejlepším fotbalistou okresu Blansko, největším fotbalovým zážitkem bylo pochopitelně to vystoupení na mezinárodní scéně.“
●● V čem spatřujete své herní přednosti?
„Mou asi největší herní předností je rychlost. Měla by to být i výška, ale vzhledem k dvěma frakturám nosu jsem nějakou dobu nevyhledával hlavičkové souboje. Jsem ofenzivní hráč, je mi vcelku jedno, jestli hraji v útoku nebo podhrotového hráče. Coby fotbalový vzor se mi ale hodně líbí Andrés Iniesta.
●● S jakými očekáváními jste přišel do Prostějova?
„Chci maximálně využít možnost zařazení do přípravy, čehož si vážím. Mým cílem je samozřejmě předvést se v dobrém fotbalovém světle. Je to příležitost k hernímu růstu, konečné slovo ohledně mé další fotbalové budoucnosti pak bude na trenérech.“
●● Máte nějakou přezdívku?
„Jelikož se přezdívky odvozují od příjmení, v mém případě z toho vznikl 'Trťajs'.“

Total Comments

 • GJW
 • Jaro pojištění
 • Ski půjčovna
 • ME korfbal
 • Dyne
 • Sad Smržice
 • Hokej Florýk
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zámek památkou roku.

V obrovský souboj lidí hlasujících na sociálních sítích se proměnila soutěž o moravskou památku roku, která se v posledních letech dočkala významné obnovy, či dokonce záchrany. A podařilo se, zvítězil zámek v Čechách pod Kosířem, který přeskočil konkurenta z Kunína.


Letošní úroda?

Tragédie! Špatné, mizerné, bída. Taková slova nejčastěji padají v souvislosti s takřka veškerou úrodou. Jak sadaři, tak zemědělci si stěžují na celou řadu věcí, které způsobily, že letošek nevypadá vůbec utěšeně. Nedařilo se příliš třeba obilninám nebo cukrovce, tradičním plodinám na Hané. Někdejší bašta tak pláče a ačítají se ztráty...

Total Comments

Osobnost týdne

MICHAL DLOUHÝ
40 dlouhy
Známý herec minulé úterý společně s Kateřinou Lojdovou předvedl v Prostějově excelentní výkon v divadelní hře Válka Roseových. Nebylo divu, že si po konci šel pětkrát pro potlesk diváků na otevřené scéně.

Total Comments

Číslo týdne

 1 988
Na Prostějovsku pracují aktuálně legálním způsobem necelé dvě tisícovky cizinců. Podle odborníků bude tento počet i nadále stoupat, protože práce je tolik, že zaměstnavatelé už z domácích zdrojů nemají kde brát.

Total Comments

Výrok týdne

„Už posedmé mi bourají domov!“

Jeden z bezdomovců od místního nádraží si Večerníku postěžoval, že bydlet v polorozpadlých nemovitostech není vůbec nic jednoduchého a dlouhotrvajícího.

Total Comments