Dobré ráno, dnes je pátek 19.7.2019
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Má přes sedmdesát, ale na pódiích křepčí stále jako zamlada. Petr Janda poskytl Večerníku exkluzivní rozhovor, v němž potvrdil, že po roce se sám znovu hrozně moc těší na Plumlovskou přehradu. Olympic to na pláži U Vrbiček rozbalí už tuto sobotu večer a u jejich koncertu byste rozhodně neměli chybět!

●● Po roce se vrací vaše kapela zpátky na „místo činu“. To se vám na pláži U Vrbiček vloni tolik líbilo, že jste přijali pozvání i letos?
„Samozřejmě se nám tam líbilo a navíc, my jsme muzikantská kapela a rádi hrajeme. Pokud se nám stane, že nehrajeme čtrnáct dní, začnu být nervózní. V létě hraji u nás v hospodě s partou muzikantů každý čtvrtek. Navíc denně na kytaru cvičím. Pro mě je to droga. Zatím si nedovedu představit, že bych skončil.“
●● V čem bude letos oproti loňsku váš koncert jiný?
„Přibylo pár nových písní z alba Souhvězdí drsňáků a trošku jsme provětrali archiv a zařadili maličko jiné písně.“
●● Rok co rok si prodlužujete svoji už tak skvělou kariéru.
Kde pořád nalézáte potřebný elán pokračovat v tvorbě i koncertování?
„Zatím se zdravotně cítím skvěle a nemám potřebu svoje hudební, ale ani jiné aktivity omezovat. Pro mě je hudba zábavou.“
●● Kolik koncertů ročně plánujete?
„Kolem sedmdesáti.“
●● Vloni jste se Večerníku po vydání nového alba Souhvězdí šílenců zmínil, že připravujete další dvě nová CD, kterými doplníte naplánovanou trilogii. Jak se vaše plány daří?
„Dvě už vyšly a právě teď skládám nové písně na Souhvězdí romantiků, a už jich mám zhruba jedenáct.“
●● Olympic přišel nedávno o dalšího bubeníka Milana Peroutku. Jak jste spokojen s jeho nástupcem Martinem Vajglem, zapadl do kapely bez potíží?
„Martin je opravdu vynikající bubeník, respektovaný celou hudební veřejností. Navíc je to skvělej člověk. Pracuje se nám s ním báječně. Na Ferdu jsme ovšem nezapomněli, jeho legrácky si často připomínáme.“
●● Koncertujete raději v halách či kulturácích, nebo máte raději vystoupení pod otevřeným nebem?
„Pod širým nebem, pokud neprší či není zima, je to po všech stránkách lepší. Zvuk se nevrací, publikum je uvolněnější, a pokud vás neštípou komáři, či při nádechu nějakýho nevdechnete, tak je to OK.“
●● Můžete fanouškům prozradit, kterou svoji vlastní píseň máte nejraději a zda ji od vás uslyšíme také na Plumlovské přehradě?
„Mám hodně rád Otázky, ale teď momentálně upřednostňuji novinky, například písně Němá a Já nejsem zlej.“
●● Jaký je váš názor na současné české rockové kapely? O co je dnes těžší nebo naopak jednodušší v tomto odvětví prorazit?
„Abych pravdu řekl, už se v tom moc neorientuji. Rozhodně jsou muzikantsky na tom mnohem lépe než kdysi my. Mají taky lepší vybavení, ale trošku jim chybí směr. Momentálně se mlátí stále stejná sláma. Nic převratnýho. Ale za to nemůžou.“
●● Co byste před svým koncertem na Plumlovské přehradě vzkázal fanouškům?
„Přijďte se podívat, hraje nám to furt výborně! Těšíme se na vás.“

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments