Dobré dopoledne, dnes je středa 16.10.2019
svátek slaví Havel,
zítra Hedvika
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Má přes sedmdesát, ale na pódiích křepčí stále jako zamlada. Petr Janda poskytl Večerníku exkluzivní rozhovor, v němž potvrdil, že po roce se sám znovu hrozně moc těší na Plumlovskou přehradu. Olympic to na pláži U Vrbiček rozbalí už tuto sobotu večer a u jejich koncertu byste rozhodně neměli chybět!

●● Po roce se vrací vaše kapela zpátky na „místo činu“. To se vám na pláži U Vrbiček vloni tolik líbilo, že jste přijali pozvání i letos?
„Samozřejmě se nám tam líbilo a navíc, my jsme muzikantská kapela a rádi hrajeme. Pokud se nám stane, že nehrajeme čtrnáct dní, začnu být nervózní. V létě hraji u nás v hospodě s partou muzikantů každý čtvrtek. Navíc denně na kytaru cvičím. Pro mě je to droga. Zatím si nedovedu představit, že bych skončil.“
●● V čem bude letos oproti loňsku váš koncert jiný?
„Přibylo pár nových písní z alba Souhvězdí drsňáků a trošku jsme provětrali archiv a zařadili maličko jiné písně.“
●● Rok co rok si prodlužujete svoji už tak skvělou kariéru.
Kde pořád nalézáte potřebný elán pokračovat v tvorbě i koncertování?
„Zatím se zdravotně cítím skvěle a nemám potřebu svoje hudební, ale ani jiné aktivity omezovat. Pro mě je hudba zábavou.“
●● Kolik koncertů ročně plánujete?
„Kolem sedmdesáti.“
●● Vloni jste se Večerníku po vydání nového alba Souhvězdí šílenců zmínil, že připravujete další dvě nová CD, kterými doplníte naplánovanou trilogii. Jak se vaše plány daří?
„Dvě už vyšly a právě teď skládám nové písně na Souhvězdí romantiků, a už jich mám zhruba jedenáct.“
●● Olympic přišel nedávno o dalšího bubeníka Milana Peroutku. Jak jste spokojen s jeho nástupcem Martinem Vajglem, zapadl do kapely bez potíží?
„Martin je opravdu vynikající bubeník, respektovaný celou hudební veřejností. Navíc je to skvělej člověk. Pracuje se nám s ním báječně. Na Ferdu jsme ovšem nezapomněli, jeho legrácky si často připomínáme.“
●● Koncertujete raději v halách či kulturácích, nebo máte raději vystoupení pod otevřeným nebem?
„Pod širým nebem, pokud neprší či není zima, je to po všech stránkách lepší. Zvuk se nevrací, publikum je uvolněnější, a pokud vás neštípou komáři, či při nádechu nějakýho nevdechnete, tak je to OK.“
●● Můžete fanouškům prozradit, kterou svoji vlastní píseň máte nejraději a zda ji od vás uslyšíme také na Plumlovské přehradě?
„Mám hodně rád Otázky, ale teď momentálně upřednostňuji novinky, například písně Němá a Já nejsem zlej.“
●● Jaký je váš názor na současné české rockové kapely? O co je dnes těžší nebo naopak jednodušší v tomto odvětví prorazit?
„Abych pravdu řekl, už se v tom moc neorientuji. Rozhodně jsou muzikantsky na tom mnohem lépe než kdysi my. Mají taky lepší vybavení, ale trošku jim chybí směr. Momentálně se mlátí stále stejná sláma. Nic převratnýho. Ale za to nemůžou.“
●● Co byste před svým koncertem na Plumlovské přehradě vzkázal fanouškům?
„Přijďte se podívat, hraje nám to furt výborně! Těšíme se na vás.“

Total Comments

 • GJW
 • Jaro pojištění
 • Ski půjčovna
 • ME korfbal
 • Dyne
 • Sad Smržice
 • Hokej Florýk
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments