Příjemnou noc, dnes je sobota 20.7.2019
svátek slaví Ilja,
zítra Vítězslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Od podzimu 2010 stojí v čele Bedihoště Jiří Zips (na snímku). Zastupitelé obce s čtyřciferným počtem obyvatel, která se rozprostírá jen pár kilometrů od Prostějova, si tehdy ze svého středu vybrali nováčka v komunální politice, který ovšem ihned získal nejvíce hlasů. A to stejné se opakovalo i o čtyři roky později, kdy jím vedená kandidátka získala téměř šedesát procent voličské důvěry, a samotný Zips dokázal oslovit na pětistovku obyvatel. S mužem, který nyní prožívá již šestý rok v pozici starosty, hovořil Večerník v rámci dlouhodobého seriálu se starosty měst, městysů a obcí prostějovského regionu.

* Nedávno začal rok 2016, do čeho byste se během něj chtěli pustit?

„V letošním roce má naše obec z rozpočtu Olomouckého kraje přislíbenou dotaci na rekonstrukci silnice třetí třídy v úseku od kaple svatého Floriána po železniční přejezd. Těším se, až vše proběhne, neboť se jedná o nejhorší část komunikace v naší obci. Současně probíhá výstavba domu s pečovatelskou službou pro seniory, který by měl být slavnostně otevřený ke konci letošního roku. Vzniká v něm šest jednopokojových a dvě dvoupokojové bytové jednotky. Připravujeme se rovněž na opravu chodníků v ulici Komenského, tedy od školy k semaforu pro chodce. Tento chodník navazuje na školu, od jejíhož založení si připomeneme rovných sto let.“

* A co se vám v tomto ohledu podařilo zvládnout loni?

„Například instalovat světelnou signalizaci u přechodu pro chodce v ulici Prostějovská, která pomáhá zajišťovat bezpečné přecházení dětí do základní školy u hlavní silnice. Bohužel dochází k tomu, že některé děti úmyslně přebíhají na červenou před projíždějícími automobily... Dále mě trápí také špatná komunikace s obvodním oddělením Policie ČR v Prostějově. Řekl bych, že z jejich strany panuje absolutní nezájem o jakákoliv řešení. A to je velmi špatné pro občany!“

* Když se podíváte na realizované akce, co dalšího vás opravdu potěšilo?

„Nejvíce to byla rekonstrukce v místní části Václavovice, kde došlo na opravu vozovky, chodníků i kanalizace, na což obyvatelé čekali již dlouhá léta. Za minulé volební období se nám podařilo uskutečnit ještě řadu dalších projektů. Mimo jiné rekonstruovat velkou část chodníků, vyměnit stará okna na bytových domech ve vlastnictví obce, vybudovat dětské a basketbalové hřiště, vysadit novou zeleň a mohl bych pokračovat.“ (úsměv)

* Jak tedy můžete být celkově spokojen se současným životem v obci?

„Osobně docela spokojen jsem, ale objektivní hodnocení je samozřejmě na občanech Bedihoště. V každém případě stále je před námi spousta práce. Každý z nás má trochu odlišné představy, ale všichni mají možnost prezentovat svůj názor na jednáních zastupitelstva. Spolky se v obci zapojují do dění a spolupráce je podle mého názoru na dobré úrovni.“

* V čele Bedihoště stojíte druhé volební období. V čem je odlišné od toho premiérového?

„V prvním volebním období jsem zpočátku získával od svých kolegů nové zkušenosti a informace. Ve druhém už jsme navázali na započaté projekty a dále se snažíme obec modernizovat i udržovat.“

* Jak se zatím naplnily vaše představy, s nimiž jste do komunální politiky vstupoval?

„Komunální politika a dění v obci mne vždy zajímaly, proto se moje představy a skutečnost nijak zásadně neliší. Práce pro obec mě baví, ale je to běh na dlouhou trať.“ (úsměv)

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments