Příjemnou noc, dnes je úterý 28.1.2020
svátek slaví Otýlie,
zítra Zdislava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Jednou ze dvou dobrých duší čtvrteční akce byla vedle ředitelky prostějovské pobočky Úřadu práce ČR Věry Crhanové také šéfka Okresní hospodářské komory v Prostějově Helena Chalánková (na snímku). A právě tuto ženu si Večerník o den později přizval k interview, které se mělo ohlédnout za premiérovou akcí tohoto druhu na půdě Společenského domu.

* Máte za sebou prostějovskou premiéru projektu Burza práce a vzdělání. Jaké jsou první dojmy?
„Pozitivní... V první řadě převládá radost z dobře vykonané práce, za druhé je to úleva, že už máme akci za sebou. A máme ze všeho celkově dobrý pocit, za což jsem moc ráda.“ (úsměv)
* Jaké by bylo sumární hodnocení akce - kolik bylo vystavovatelů a jak jste spokojeni se zájmem návštěvníků?
„Vystavovatelů nakonec bylo celkem devětatřicet - osmadvacet firem a jedenáct škol. Se samotným zájmem jsme spokojeni nadmíru. Máme spočítáno, že naši burzu během celého dne navštívilo kolem třinácti stovek lidí! Největší nápor byl během dopoledních hodin, kdy prošlo mezi vystavovateli kolem tisícovky návštěvníků, z toho bylo kolem devíti set žáků základních a středních škol.“
* Co se během čtvrtečního dne povedlo na jedničku a co naopak musíte do příštího roku vylepšit?
„Zodpovědně mohu říct, že na jedničku proběhla celková organizace Burzy práce a vzdělání. Vše běželo přesně tak, jak bylo naplánováno. Co byl trošku problém, tak bylo parkování vystavovatelů i samotných návštěvníků. V okolí Společenského domu byly téměř všechny parkovací plochy přeplněné.“ (úsměv)
* Jaké byly bezprostřední ohlasy firem, podnikatelů a škol?
„Asi mi to nebudete věřit, ale ohlasy od vystavovatelů jsem zaznamenala pouze a jedině pozitivní. (úsměv) Spokojenost byla s celkovou organizací, a to od samotné připravenosti prostor pro vystavovatele, zázemí, techniky, občerstvení během celého dne a kladně hodnocen byl i doprovodný program, který probíhal na pódiu. Velmi jsme byli chváleni za organizovanost žáků ze základních a středních škol. Oproti podobným akcím jsme nenechali žákům volný rozchod po burze. Studenti byli rozděleni do skupinek, každé byl přidělen průvodce z řad organizátorů, který je následně organizovaně a cíleně provedl celou akcí, zastavil se u každého stánku a stručně představil postupně všechny vystavovatele. Až poté si mohl každý individuálně projít prostory sám. Osvědčilo se nám to.“
* Kdybyste měla vypíchnout jednu zajímavost, která se vám během akce vryla do mysli, co by to bylo?
„Na tuto otázku je velmi těžké odpovědět, pro moji osobu bylo zajímavé vše... (úsměv) Ale zkusím postupně. Byla jsem nadšená z vystavovatelů, kteří svoji prezentaci pojali interaktivně a tím k sobě poutali pozornost procházejících. Na mysli mám například kamion s návěsem, který byl přistaven před Společenským domem a byl doslova obležen zvědavci, fronta nedočkavců k vyzkoušení si řízení stála i u autotrenažéru, atraktivní byl i celý osobní automobil napíchnutý na diagnostiku, praktické zkoušky první pomoci, ukázky kreativních účesů, ukázky konečných produktů firem, stále běžící videa ukazující moderní a čisté provozy, ochutnávky oříšků, uzenin, čokolády, zkoušky zručnosti při skládání rozpínky - což je důležitá součástka tkalcovského stavu - nádherně nazdobený a prostřený stůl lákající jen si sednout a nechat si donést něco dobrého na zub. Teď mám trochu výčitky, protože jsem jistě něco vynechala, tímto se omlouvám, těch dojmů bylo a je opravdu velmi, tak mi prosím odpusťte.“ (pousměje se)
* A doslechli jsme se, že máte na srdci ještě jedno ‚vrytí do mysli´...
„Máte pravdu. V rámci konání Burzy jsme uspořádali diskuzní fórum mezi zaměstnavateli i zástupci základních a středních škol, kterého se účastnilo na tři desítky diskutujících. Diskuze proběhla za účasti primátorky statutárního města Prostějov, náměstka hejtmana Olomouckého kraje pro rezort školství, vedoucího odboru školství magistrátu města Prostějova i zástupce Svazu průmyslu a dopravy. Proběhla tu vzájemná výměna informací, nabídky exkurzí a dnů otevřených dveří pro děti i výchovné poradce, diskutovala se problematika celkového systému vzdělávání a školství jako takového. A mimo jiné zde na celém fóru zaznělo hodnocení burzy z úst manažera nadnárodního českého zaměstnavatele, který uvedl, že se za svoji dlouholetou praxi ještě nesetkal s takovou úžasnou součinností mezi Úřadem práce, hospodářskou komorou a městem. Za posledních dvanáct let prý nepamatuje lépe organizačně zvládnutou akci podobného zaměření, a že jich za ta léta navštívil bezpočet, v různých městech... Tak to se přiznám, že jak mě, tak zástupce Úřadu práce i města zahřálo u srdce.“ (úsměv)
* Mohou se Prostějované těšit na druhý ročník?
„Pokud bude zájem ze strany vystavovatelů, určitě ano. Premiéra dopadla dobře, takže druhý ročník má dveře otevřené.“

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Co říkáte na rekordně nízké návštěvy při hokejových zápasech Jestřábů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Total Comments

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Total Comments

Číslo týdne

137


Po roční pauze se uplynulou neděli do jediného lyžařského areálu na Prostějovsku vrátila Kladecká lyže. Závod byl dokonce zařazen do Jihomoravského lyžařského poháru, díky čemuž se mohl těšit z rekordní účasti celkem 137 závodníků a závodnic. Mnozí z nich do Kladek dorazili právě z Brna.

Total Comments

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.

Total Comments