Dobré dopoledne, dnes je pondělí 16.9.2019
svátek slaví Ludmila,
zítra Naděžda
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Jednou ze dvou dobrých duší čtvrteční akce byla vedle ředitelky prostějovské pobočky Úřadu práce ČR Věry Crhanové také šéfka Okresní hospodářské komory v Prostějově Helena Chalánková (na snímku). A právě tuto ženu si Večerník o den později přizval k interview, které se mělo ohlédnout za premiérovou akcí tohoto druhu na půdě Společenského domu.

* Máte za sebou prostějovskou premiéru projektu Burza práce a vzdělání. Jaké jsou první dojmy?
„Pozitivní... V první řadě převládá radost z dobře vykonané práce, za druhé je to úleva, že už máme akci za sebou. A máme ze všeho celkově dobrý pocit, za což jsem moc ráda.“ (úsměv)
* Jaké by bylo sumární hodnocení akce - kolik bylo vystavovatelů a jak jste spokojeni se zájmem návštěvníků?
„Vystavovatelů nakonec bylo celkem devětatřicet - osmadvacet firem a jedenáct škol. Se samotným zájmem jsme spokojeni nadmíru. Máme spočítáno, že naši burzu během celého dne navštívilo kolem třinácti stovek lidí! Největší nápor byl během dopoledních hodin, kdy prošlo mezi vystavovateli kolem tisícovky návštěvníků, z toho bylo kolem devíti set žáků základních a středních škol.“
* Co se během čtvrtečního dne povedlo na jedničku a co naopak musíte do příštího roku vylepšit?
„Zodpovědně mohu říct, že na jedničku proběhla celková organizace Burzy práce a vzdělání. Vše běželo přesně tak, jak bylo naplánováno. Co byl trošku problém, tak bylo parkování vystavovatelů i samotných návštěvníků. V okolí Společenského domu byly téměř všechny parkovací plochy přeplněné.“ (úsměv)
* Jaké byly bezprostřední ohlasy firem, podnikatelů a škol?
„Asi mi to nebudete věřit, ale ohlasy od vystavovatelů jsem zaznamenala pouze a jedině pozitivní. (úsměv) Spokojenost byla s celkovou organizací, a to od samotné připravenosti prostor pro vystavovatele, zázemí, techniky, občerstvení během celého dne a kladně hodnocen byl i doprovodný program, který probíhal na pódiu. Velmi jsme byli chváleni za organizovanost žáků ze základních a středních škol. Oproti podobným akcím jsme nenechali žákům volný rozchod po burze. Studenti byli rozděleni do skupinek, každé byl přidělen průvodce z řad organizátorů, který je následně organizovaně a cíleně provedl celou akcí, zastavil se u každého stánku a stručně představil postupně všechny vystavovatele. Až poté si mohl každý individuálně projít prostory sám. Osvědčilo se nám to.“
* Kdybyste měla vypíchnout jednu zajímavost, která se vám během akce vryla do mysli, co by to bylo?
„Na tuto otázku je velmi těžké odpovědět, pro moji osobu bylo zajímavé vše... (úsměv) Ale zkusím postupně. Byla jsem nadšená z vystavovatelů, kteří svoji prezentaci pojali interaktivně a tím k sobě poutali pozornost procházejících. Na mysli mám například kamion s návěsem, který byl přistaven před Společenským domem a byl doslova obležen zvědavci, fronta nedočkavců k vyzkoušení si řízení stála i u autotrenažéru, atraktivní byl i celý osobní automobil napíchnutý na diagnostiku, praktické zkoušky první pomoci, ukázky kreativních účesů, ukázky konečných produktů firem, stále běžící videa ukazující moderní a čisté provozy, ochutnávky oříšků, uzenin, čokolády, zkoušky zručnosti při skládání rozpínky - což je důležitá součástka tkalcovského stavu - nádherně nazdobený a prostřený stůl lákající jen si sednout a nechat si donést něco dobrého na zub. Teď mám trochu výčitky, protože jsem jistě něco vynechala, tímto se omlouvám, těch dojmů bylo a je opravdu velmi, tak mi prosím odpusťte.“ (pousměje se)
* A doslechli jsme se, že máte na srdci ještě jedno ‚vrytí do mysli´...
„Máte pravdu. V rámci konání Burzy jsme uspořádali diskuzní fórum mezi zaměstnavateli i zástupci základních a středních škol, kterého se účastnilo na tři desítky diskutujících. Diskuze proběhla za účasti primátorky statutárního města Prostějov, náměstka hejtmana Olomouckého kraje pro rezort školství, vedoucího odboru školství magistrátu města Prostějova i zástupce Svazu průmyslu a dopravy. Proběhla tu vzájemná výměna informací, nabídky exkurzí a dnů otevřených dveří pro děti i výchovné poradce, diskutovala se problematika celkového systému vzdělávání a školství jako takového. A mimo jiné zde na celém fóru zaznělo hodnocení burzy z úst manažera nadnárodního českého zaměstnavatele, který uvedl, že se za svoji dlouholetou praxi ještě nesetkal s takovou úžasnou součinností mezi Úřadem práce, hospodářskou komorou a městem. Za posledních dvanáct let prý nepamatuje lépe organizačně zvládnutou akci podobného zaměření, a že jich za ta léta navštívil bezpočet, v různých městech... Tak to se přiznám, že jak mě, tak zástupce Úřadu práce i města zahřálo u srdce.“ (úsměv)
* Mohou se Prostějované těšit na druhý ročník?
„Pokud bude zájem ze strany vystavovatelů, určitě ano. Premiéra dopadla dobře, takže druhý ročník má dveře otevřené.“

Total Comments

  • Basket
  • Floria Dušičky
  • Dny evropského dědictví
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kdo je podle vás největším fotbalistou prostějovské historie?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments