Pomyslný bod získali uplynulou sobotu dopoledne svěřenci trenéra Pavla Šustra. V mrazivém počasí se nejprve dostali ve druhém poločase do vedení domácí hráči Sigmy Olomouc „B“. Následně ale střelou z chumlu hráčů zajistil prostějovským fotbalistům remízu střídající dorostenec Zbožínek. Prostějov si tak v pátém přípravném utkání připsal druhou remízu. Tu sledoval Večerník naživo přímo v tréninkovém reálu v Řepčíně.

Zápas byl ze strany Prostějova chudší o některé hráče. Do hry nenaskočili opory Koudelka, Stříž, Bolf nebo Schaffartzik, naopak mohl lodivof 1.SK využít nováčky či testované hráče jako například Adamce či Chvěju. Domácí výběr byl posílen jak o uzdravené navrátilvce, tak i borce ze soupisky „A“-týmu. „Jsem rád, že jsem mohl použít čtyři hráče, kteří minule chyběli kvůli nemoci, což jsou Vepřek, Slavíček, Šíp a Hadaš. Když nehráli bylo to znát. Doplnili nás také kluci z áčka jako Denis Kramář, nebo Zlatohlávek a Vaněček,“ uvedl před zápasem trenér olomoucké rezervy Augustin Chromý. S kapitánskou páskou vyběhl do zápasu nigerijský záložník Dele Israel, který je v Sigmě na testech. „Myslím si, že obstál, stejně jako další kluci, které jsem jmenoval,“ řekl už po utkáním Chromý.

Zprvu na hřišti diváci moc akce neviděli. V 6. minutě ale padl míč do brány Olomouce, branka ale nebyla po předešlém verdiktu rozhodčího, který viděl faul na brankáře Digaňu, uznána. Ve 12. minutě střílel ze druhé vlny Israel, ale minul. Hned nato měla Olomouc další dvě šance, Uriča střílel zpoza vápna mimo a Kramář trefil levou tyč. Nepříjemný pohled se naskytl v 19. minutě, kdy se Mach srazil s Israelem na hraně vápna domácího celku, naštěstí se vše obešlo bez vážnějších zranění. Sigma byla i v dalších minutách vidět. Slaměna střílel z hranice vápna nad, Galusův roh po půlhodině hry musel brankář vyboxovat mimo. V dalších minutách byl vidět Vlachovský, když si nejprve navedl míč na střelu z osy a poté musela proti jeho centru na bližší tyč zakročit obrana.

Zprvu byl druhý poločas vlažný. Diváci ale ožili v 54. minutě. Tehdy se ocitl ve vápně osamocen s míčem Zlatohlávek, který napálil břevno a Šíp, ke kterému se míč odrazil ve stoprocentní šanci, po změnu opět tyč. Branková konstrukce zazněla ještě jednou za čtyři minuty, kdy Zlatohlávek našel nahrávkou do strany Slavíčka. Po hodině hry Sigma předvedla pěknou akci po ose Zlatohlávek, Slavíček a do střely nabíhající Hadaš. Krátce nato se po čase dostal ke střele i Prostějov, Omale však mířil nad. Projevilo se pak pravidlo nedáš-dostaneš. Z další akce totiž Olomouc otevřela skóre. Fiala a Israel zakombinovali ve vápně, následně byl před brankářem Zlatohlávek sám a trefil se z voleje – 1:0. První a jedinou žlutou kartu potom přinesla 68. minuta, kdy fauloval Píchal u postranní čáry. Poté už bylo více vidět eskáčko. Omale trefil hlavou nad, v 80. minutě už ale po zmatku na hraně vápna z chumlu hráčů zakončil po standardce Bartolomea Zbožínek – 1:1. V závěrečné desetiminutovce měl ještě střelu ze strany Vlachovský a poté minul růžek tvrdou ranou Grygar. Skóre se už ale neměnilo, týmy se tak rozešly smírně.

HLASY TRENÉRŮ

Augustin Chromý – SK Sigma Olomouc „B“:

„Myslím, že zápas se musel divákům líbit, bylo to nahoru – dolů. Byly tam dobré situace, myslím, že ofenzivní hráči zahráli dobře, jen škoda, že nebyli produktivnější. Nastřelili jsme břevno, tyčky a měli i další možnosti. Z tohoto pohledu je remízy škoda, ale pořád jde o přípravu.“

Pavel ŠUSTR – 1.SK Prostějov:

„Byl to určitě zajímavý zápas, takový nahoru – dolů. Byl z naší strany malinko neuspořádaný. Pořád nejsme všichni a kompletní. Objevují se tam zajímavé věci, ale jsou tam stále věci, které tam mít nechceme. Tedy třeba prohrávání soubojů a hodně ztrát míčů. Ale zápas měl samozřejmě svoji kvalitu.“

5. PŘÍPRAVNÝ ZÁPAS

SK Sigma Olomouc „B“ – 1.SK Prostějov

1:1 (0:0)

Branky: 62. Zlatohlávek – 80. Zbožínek. Žlutá karta: 68. Píchal. Střely na branku: 1:4. Střely mimo branku: 8:3. Rohové kopy: 4:2. Diváci: 80

sestava Sigmy „B“ – 1. polořas: Digaňa – Grečmal, Bednár, Vepřek, Galus – Israel, Slaměna – Hadaš, Kramář, Uriča – Vaněček. 2. poločas: Digaaňa – Grečmal (62. Grygar), Bednár, Vepřek, Slavíček – Hadaš (62. Dohnálek), Fabiánek, Langer, Šíp – Zlatohlávek, Fiala. Trenér: Augustin Chromý

Sestava Prostějova: Vejmola – Blahuta, Elbel, Gabriš, Rolinek - Vlachovský, Adamec, Mach, Bartolomeu – Chvěja, Pinc. Střídali: Omale, Zbožínek, Kulig, Moučka, Píchal. Trenér: Pavel Šustr