Na domácí palubovce vstoupili do zápasů ve skupině play-out basketbalisté Prostějova v extralize juniorů. Po dobrém výkonu porazili Litoměřice 72:66, když po většinu zápasu drželi mírný náskok. Ve druhém střetnutí prohráli s Plzní 51:71, přestože po prvním poločase vedli. „S Litoměřicemi to bylo pro nás hodně těžké, protože tým měl za sebou dlouhou sérii porážek. Některé byly celkem těsné, tentokrát to už konečně vyšlo,“ těšil úspěch juniorů trenéra Michala Peštu.

S Plzní se střetnutí lámalo ve třetí desetiminutovce, kterou Orli nezvládli. Čtvrtinu prohráli o třináct bodů, a přestože svoji ztrátu stáhli na jednociferný rozdíl, v koncovce už neměli potřebné síly. „Do play-out jsme šli s tím, že se pokusíme ještě sezónu zachránit a vyhnout se baráži. Dokud bude šance, chceme se o ni prát. Rozhodne příští dvoukolo,“ poznamenal Pešta, jehož tým příště čekají dva zápasy proti Snakes Ostrava. První utkání se bude hrát 15. dubna v Prostějově, odveta o den později na půdě soupeře. Celek BK Snakes má zatím na Orly náskok dvou výher.