Pokusit se mít po 29. kole klid, takový byl plán fotbalistů eskáčka před cestou na Julisku, kde je čekala domácí Dukla Praha. Tento plán vzal ale za své už během prvního poločasu, kdy domácí třikrát udeřili a prakticky bylo vymalováno. I přes snahu Prostějova ve druhé půli už nebylo na otočení sil. Díky dalším výsledkům je už jasné, že Třinec je prvním sestupujícím. O další příčku si to rozdá čtyřlístek mezi kterými je i Prostějov a rezerva Slavie, a právě tento soupeř čeká na eskáčko v posledním kole před domácím publikem, kde půjde doslova o všechno.

Přání se brankáři Vejmolovi nesplnilo a stejně jako v minulých třech kolech z toho byla i teď branka do desáté minuty. Hned první šanci duelu totiž Dukla dokázala využít, kdy se k odraženému míči na velkém vápně dostal Kozel a měl dost času si míč nachystat a poslat přesně za tyč – 1:0. Na první branku chtěli hosté rychle zareagovat a po čtvrthodině z toho bylo po rohovém kopu břevno, kde se míč odrazil jen pár centimetrů před brankovou čáru. Na opačné straně mohl po chvíli slavit Hrubeš, ale Vejmola jeho pokus vyškrábl Vejmola. Zajímavou pětiminutovku uzavřel Chvěja, kdy jeho pokus zamířil mimo zadní tyč.

Po dvaceti minutách se utkání trošku uklidnilo a čekalo se na další šance. V 38. minutě přišla branka téměř z ničeho, kdy se tečovaná přihrávka dostala opět ke Kozlovi, který i podruhé v zápase našel recept na brankáře eskáčka – 2:0. Krátce před ukončením první půle přišel i třetí direkt, o který se postaral Krch, když tečoval centrovaný míč Moulise přesně za háčky a nedal brankáři šanci – 3:0.

Před zahájením druhé půle se kouč Šmarda rozhodl na aktuální stav reagovat a udělal hned tři změny. Za tři spíše defenzivně laděné hráče přišli ofenzivní a hosté začali hrozit. V 54. minutě se do první šance dostal Moučka jeho střelu však dokázal brankář Šťovíček vytáhnout na roh. O dvě minuty později se dostal ke sražené střele opět Moučka, šikovně přehodil brankáře, ale jeho pokus se odrazil od břevna ven. Namísto toho se mohl z hattricku radovat Kozel, ale mířil vedle. Dobrou pětiminutovku následně ukázal Píchal. Poprvé se ještě z úhlu prosadit nedokázal, podruhé už ho ale domácí zastavili jen za pomoci faulu a eskáčko se dočkalo pokutového kopu.

Míč si vzal stejně jako na půdě Opavy Bartolomeu a znovu se nemýlil, když tentokrát mířil do středu branky – 3:1. Hosté tak vykřesali naději, jenže ta trvala jen osm minut, kdy zcela osamocen zůstal Šebrle a neměl větší problém dostat míč do branky – 4:1. Závěr duelu už se tak spíše dohrával.

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA – 29. kolo

FK Dukla Praha – 1.SK Prostějov 4:1 (3:0)

Branky: 5. a 38. Kozel, 45+1. Krch, 84. Šebrle – 75. z penalty Bartolomeu. Rozhodčí: Krejsa – Černoevič, Cichra. Žluté karty: 50. Malec, 66. Píchal, 72. Bialek, 78. Vlachovský. Střely na branku: 6:3. Střely mimo branku: 6:3. Rohové kopy: 6:8. Diváků: 591.

Sestava Dukly Praha: Šťovíček – Barac, Krch, Peterka, Zapletal – Moulis (72. Hudec), Havelka (58. Hodek), Kozel, Hrubeš (62. Šebrle) – Červenka (72. Douděra), Matějka (85. Piroch). Trenér: Petr Rada.

Sestava Prostějova: Vejmola – Bolf (46. Vlachovský), Gábriš (46. Malec), Bialek, Blahuta (46. Moučka) – Schaffartzik – Bartolomeu, Elbel, Koudelka, Rolinek (31. Píchal) – Chvěja (78. Gouamene). Trenér: Michal Šmarda.

1. Karviná 29 16 5 8 57:37 53
2. Vyškov 29 14 9 6 45:29 51
3. Příbram 29 14 8 7 46:30 50
4. Líšeň 29 13 7 9 37:24 46
5. Dukla Praha 29 13 5 11 48:44 44
6. Varnsdorf 29 12 7 10 53:44 43