Dobré ráno, dnes je středa 15.7.2020
svátek slaví Jindřich,
zítra Luboš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Čtyři roky už diriguje obranu volejbalového družstva žen VK Prostějov a patří k jeho největším hráčským oporám. Zpočátku Agelky táhla pod dívčím jménem Julie Jášová, poté se vdala a nosí příjmení Kovářová. V hanáckém městě se zabydlela, před více než rokem si pořídila štěňátko, ze kterého je teď pořádně velký pes. Musela skousnout většinu času život bez manžela, jenž zůstal ve Švýcarsku, a tak během uplynulé sezóny obývala jednu domácnost s týmovou parťačkou Mareike Hindriksen. Předtím to jinak byla dlouho naprostá pohoda, neboť vékáčko suverénně sbíralo jednu národní trofej za druhou.

Právě až v čerstvě skončeném ročníku nastaly trable, které vyvrcholily ztrátou Českého poháru. Následná mobilizace naštěstí přinesla efekt a favorit vše zachránil těsně i perně vydřeným titulem. Nejen o tom si Večerník se sympatickou, věčně usměvavou a inteligentní Julčou popovídal...

* Pátý finálový duel extraligy s Olomoucí, to byl opravdový sportovní thriller. Jak jste jej prožívala?
„Bylo to úplně neuvěřitelné! Hrát poslední páté utkání rozhodující série o zlato na plných pět setů se nestává často, v případě Prostějova došlo k něčemu takovému úplně poprvé. A taky na nás bylo vidět, jak moc všechno prožíváme a že emoce projevujeme jasně nejvíc za všechny roky, co jsem tady. Po závěrečném vítězném balónu to byla fakt nádhera, vrhly jsme se s holkama na sebe, popadaly společně na zem a jen si užívaly krásné pocity. Je velký rozdíl vyhrávat jasně bez větších problémů, na hladké zápasy i celé série 3:0 si tady všichni tak nějak zvykli. Tentokrát jsme se však musely o mistrovský titul pořádně rvát jak samy se sebou, tak s kvalitním soupeřem. Herní potíže, zdravotní výpadky, silná Olomouc - to všechno se sečetlo a po těsné porážce v pohárovém finále jsme měly znovu namále. Tím větší radost i silnější emoce zavládly po těžce vybojovaném vrcholu ligy. Prostě úžasné.“
* Dokážete si vybavit, co závěrečné střetnutí rozhodlo po herní stránce?
„Vůbec ne. Byla jsem v naprostém transu a jediné, co si pamatuju, že na úplný konec zkazily olomoucké hráčky dva servisy. Jinak absolutně netuším, co konkrétně se na hřišti dělo. (úsměv) Klíčové bylo, že po strašným způsobem ztracené koncovce čtvrtého setu jsme si před tiebreakem řekly, že to nemůžeme ztratit a že prostě neprohrajeme! Po tolika nezvládnutých tiebreacích za sebou jsme ten úplně poslední zkrátka musely urvat. Probíhalo tam velké hecování, abychom hrozně moc makaly jako jeden tým, šly za tím všechny společně. A skutečně se nám podařilo přesně takovým způsobem semknout. Důležité pak navíc bylo, že i přes rostoucí náskok jsme ani na chvilku nepolevily a maximálně dřely až do úplného závěru. Ztratit se dá cokoliv, jak jsme během sezóny mockrát ukázaly a zmíněná čtvrtá sada to jenom potvrdila. Naštěstí všechno dobře dopadlo.“
* Logicky jste se měly po vyrovnání UP na 2:2 s ohledem na veškeré okolnosti spíš sesypat a podlehnout, leč stal se pravý opak. Čím si to vysvětlujete?
„Celá tahle sezóna neměla moc logiku. (smích) Proto by se vysvětlení asi hledalo složitě. Každopádně bych řekla, že náš letošní tým se hodně bál. Bylo vidět, jak citelně chyběla osobnost, která by to v nejtěžších okamžicích vzala na sebe a v útoku spolehlivě pokládala rozhodující míče na zem. Třeba zrovna Olomouc měla takovou přirozenou tahounku v ´Šeně´ (Jana Napolitano Šenková - pozn. red.). Naštěstí v pátém finále a hlavně v tom závěrečném tiebreaku se fantasticky chytila Bára Gambová, která zakončením složila absolutně všechno, co se na ni zvedlo. Zachránila nás podobným stylem, jakým v minulém ročníku řádila Melissa Vargas. Když si vezmu všechny předchozí těžké zápasy, které šly do vyrovnaných koncovek, pamatuju si z nich jen vyděšené bílé obličeje s jasně čitelným výrazem, já se bojím, nedávej mi balón. Správně by to mělo být naopak: dej mi míč, já to složím. Prostě jsme neměly natolik zkušený ani psychicky odolný mančaft.“

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-