Dobrý podvečer, dnes je neděle 12.7.2020
svátek slaví Bořek,
zítra Markéta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Těsně před začátkem přípravy přišel do kabiny BK Olomoucko Michal Křemen, který v Brně nepřistoupil na úpravu smlouvy a rychle našel nové angažmá. Týden před startem nového ročníku Kooperativa NBL se stal kapitánem nováčka elitní soutěže. „Jsem rád, že můžu být u zrodu něčeho nového. Je to impulz do dalšího hraní," přiznává bývalý reprezentant a šestinásobný český šampion.

* Po přestupu jste říkal, že vás lákalo podílet se na výstavbě nového klubu. Máte s odstupem několika týdnů stejný názor?
LNení důvod jej měnit. Jsem součástí něčeho nového. Především začátek přípravy nebyl jednoduchý, museli jsme si na sebe zvykat a to chvíli trvá. S každým tréninkem a odehraným přípravným zápasem se naše souhra lepší. Ještě to není ideální, ale to se ani nedalo čekat. Budeme se sehrávat ještě v průběhu sezóny, nevypadá to ale vůbec špatně.“
* Cítíte, že můžete splnit cíl klubového vedení, kterým je postup do play-off?
„Máme šikovné hráče, to je základ. Pokud si vyhovíme, můžeme vyhrávat. Soutěž bude zřejmě hodně vyrovnaná, v každém zápase můžou rozhodovat maličkosti. Bude záležet i na trenérovi, aby trefil ideální složení základní rotace. Ale šanci na postup do čtvrtfinále rozhodně máme a chceme na play-off dosáhnout.“
* BK Olomoucko skládal nový tým. I další ligové kluby ale hodně měnily soupisky a hlavně na začátku sezóny nebudou zcela sehrané. Může to být výhoda?
„Spíš to bude tak, že kluby, které udělaly hodně změn, na tom budou zpočátku stejně. Sehranost nebude optimální. Musíme se snažit toho maximálně využít a urvat co nejvíce bodů.“
* Během přípravných zápasů jste měli úseky, které byly herně téměř ideální, následoval ale často několikaminutový výpadek. Co se s tím dá dělat?
„Máte pravdu, ty výpadky nejsou dobré... Ale přece jen šlo o přípravné zápasy. V jejich průběhu se zkouší různé sestavy, herní systémy. V sezóně však musíme hluchá místa co nejvíce omezit. Právě v takových situacích se rozhoduje o osudu utkání. Kdo to dokáže, bude vyhrávat.“
* V kádru jsou hráči pěti národností. Máte určený klubový oficiální jazyk?
Nemáme, ale vůbec to nevadí. Mluvíme česky, anglicky i srbsky. Filip Šepa s Janem Močnikem se snaží trošku mluvit i česky. Z pohledu komunikace žádný problém nemáme. V kabině je veselo.“ (smích)
* Na hřišti to vypadá, že si kádr sedl a nemáte nějaké vztahové potíže...
„Je to tak. V týmu není nikdo, kdo by pohodu nějak nabourával. Jsme všichni v pohodě, což je důležité. Bylo by fajn, kdyby nám to vydrželo celou sezónu.“
* Ligovým favoritem zůstává Nymburk. Který tým mu bude nejvíce šlapat na paty?
„To se teprve uvidí... Ale osobně si myslím, že hodně kvalitní sestavu mají Pardubice. Papírově jsou silnější než Děčín, kterému navíc odešel rozehrávač Tomáš Vyoral, a toho podle mě nenahradili.“
* Když jsme u rozehrávačů, kteří jsou motorem každého týmu - jak se vám líbí dosavadní výkony Slovince Jana Močnika?
„Je vidět, že má hodně zkušeností. Umí uvolnit i několik spoluhráčů najednou. Dokáže se obětovat pro tým, což je výborné. Na rozehrávce slabinu mít nebudeme. I další rozehrávači mají kvalitu.
* Močnik drží rekordy v asistencích ve slovinské i bosenské lize. Sám tvrdí, že k sedmnácti nebo osmnácti asistencím ale potřebuje spoluhráče, kteří jeho přihrávky promění. Pomůžete mu třeba i k českému rekordu?
„Záleží na tom, jak na nás bude hodný. (úsměv) Když bude, třeba mu pomůžeme...“


Pondělní tištěné vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku obsahuje i speciální přílohu ke startu Kooperativy NBL. ŠESTNÁCT STRAN O BASKETU přináší nové číslo Večerníku!

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-