V rámci 12. kola se šlágr skupiny „B“ I.B třídy Olomouckého KFS odehrál ve sportovním areálu v Klenovicích, kde domácí hráči na průběžné třetí pozici v tabulce přivítali pátý Brodek u Prostějova. Dal se tak očekávat vyrovnaný souboj, což se ve finále potvrdilo. Na druhou polovinu října se v doslova letním počasí hrálo v tempu, kde hostům skvěle vyšel úvod, když šli do vedení. V dalším průběhu měly o něco více ze hry Klenovice, které také převahu dokázaly zúr očitobratem ve druhé půli. Pro fanoušky velmi zajímavý duel však posunula na druhou kolej situace ze 75. minuty, kdy došlo k nepříjemnému zranění hostujícího Bureše, jenž by ale měl být naštěstí v pořádku.

Klenovice potvrzují, že v probíhající sezóně 2023/2024 opět chtějí hrát prim a patřit mezi to nejlepší, co I.B třída nabízí. Do duelu s Brodkem u Prostějova navíc měly téměř kompletní sestavu. Dvě absence v podobě Procházky a Všianského tak dokázal kouč nějak nahradit. I hostující celek vstoupil do sezóny skvěle, ale v poslední době to trošku drhne. V sobotním střetnutí mu navíc nebyl k dispozici Harazin a Doležel. I tak ale předvedl mladý kádr sympatický výkon.

Vladimír HORÁK – Sokol Klenovice na Hané:

„Tři minuty prospíme a dostaneme za to branku. Potom jsme tak museli bušit do plných. Je z toho už taková nepsaná tradice na podzim... Soupeře jsme zatlačili, ale nedokázali jsme v prvním poločase srovnat, aby taky musel začít více hrát směrem dopředu. Soupeř hrozil z brejků. Ve druhé půli nám hodně pomohla rychlá branka. Potom se nám poměrně brzy povedlo skóre otočit. Nemůžu říct, že bychom potom už zápas dohrávali. Soupeř totiž hrozil především z dálky. Z celkového pohledu tam byla řada šancí i pěkných fotbalových momentů a diváci mohli být spokojení.“

Petr MATYS – vedoucí mužstva Brodku u Prostějova:

„Do zápasu jsme šli s odhodláním, že zkusíme zabojovat o ztracené body z minulých kol, celkem se nám to dařilo naplňovat. Dali jsme velmi rychlý první gól a soupeře jsme zvládali eliminovat v jeho silných stránkách. Přes dvě tři šance, které byly na obou stranách, skončil poločas 1:0 pro nás. Bohužel hned úvod druhého poločasu přinesl standardní situaci, kdy soupeř využil výškovou převahu a hlavičkou srovnal na 1:1. Vyrovnání pomohlo domácím dostat se více do klidu. Dokázali toho využít a po další standardní situaci skórovali opět hlavou na 2:1. Utkaní jsme ještě mohli v závěru po nepříjemných událostech zremizovat, ale šance už bohužel zůstaly nevyužity. Při naší závěrečné otevřené hře měli i domácí nějaké možnosti, které ale také nevyužili.“