Vydařené období prožívají házenkáři TJ Sokol Kostelec na Hané HK. V 6. kole 2. ligy přemohli Sokol Telnice spíše dietním skóre 23:20, ale důležitější je, že neprohráli už počtvrté za sebou. A zásluhou této povedené šňůry skočili do horní poloviny průběžného pořadí skupiny Jižní Morava na pátou pozici.

V důležitém souboji dvou papírově srovnatelných celků neměli domácí dobrý nástup. Sice šli rychle do vedení, ale pak se dlouho trápili směrem dopředu, skoro deset minut nedali žádný gól. A soupeř otočil z 1:0 na 1:3. Naštěstí hákáčko podržel několika výbornými zákroky brankář Pavel Navrátil, jinak by ztráta narostla do větších rozměrů.

Takto Hanáci prohrávali ve 12. minutě „pouze“ 2:4, načež vzali taktovku střetnutí pevně do svých rukou. Ještě výrazně zlepšili už tak kvalitní obranu, za níž dál skvěle chytal Navrátil. K tomu šla znatelně nahoru útočná činnost díky nedávné posile Filipu Zemanovi, také Rostislavu Podhrázskému i Martinu Hantákovi.

Zvednutí týmového výkonu přineslo obrat na 6:4, a když o něco později na přelomu poločasů třikrát v řadě skóroval Marek Dostál, utekl kostelecký mančaft krátce po změně stran až na 12:7. V tu chvíli se vznášelo vzduchem možné nastolení jednoznačné partie s klidným doputováním k dvoubodovému zisku. Nic takového však hosté nedovolili.

Rovněž jejich strážce svatyně Pavel Vařečka se mezi tyčemi pořádně oháněl, střelci HK si na něm poměrně často vylamovali zuby. Zejména proto Jihomoravané opakovaně dotáhli na dvougólový rozdíl (13:11, 16:14), čímž nechávali osud duelu stále otevřený. Co tedy nakonec rozhodlo ve prospěch Ševčíkových svěřenců?

Stabilně pevná defenziva jištěná během druhé půle brankářem Janem Mayerem a fakt, že Kostelečtí vždy v nejvíc potřebný moment dokázali trefit do černého. Klíčové zásahy dával především Martin Popelka z křídla, telnická ekipa se tak nikdy nepřiblížila na úplně blízký kontakt. A borci HK tudíž kontrolovali obranně vedenou bitvu až do úplného závěru – 23:20.

POZÁPASOVÉ HODNOCENÍ

David ŠEVČÍK - trenér TJ Sokol Kostelec na Hané HK:

„Byl to ubojovaný zápas. Nepadalo moc branek, ale bylo vidět, že kluci hodně chtějí a maximálně bojují. Moc rád jsem hlavně za velice dobrou obranu, do přestávky doslova výbornou – dostat jen sedm gólů za první poločas je perfektní. Díky tomu jsme si vybudovali čtyřbrankový náskok, který soupeř ve druhé půlce několikrát dotáhl na rozdíl dvou gólů. Víc však ne, protože kluci to v důležitých chvílích dobře brali na sebe a vždy skórovali, když jsme to nejvíc potřebovali. Rozhodl náš týmový a hodně rvavý výkon s důrazem na defenzivu, která dnes opravdu fungovala. Celý mančaft šel za vítězstvím, všichni jsme se navzájem hecovali a dosáhli na zaslouženou výhru, takže spokojenost. Povedlo se nám tím prodloužit bodovou šňůru bez porážky, kterou táhneme i díky cenné remíze z minulého víkendu v Kuřimi. Tam jsme mohli klidně zvítězit, protože jsme domácího favorita přestříleli a byli lepší. Na druhou stranu jsme kvůli neproměňování šancí včetně čtyř sedmiček ještě čtyřicet sekund před koncem prohrávali. Proto byl i bod dobrý, úspěšnou sérii teď chceme táhnout dál.“

2. LIGA HÁZENKÁŘŮ SKUPINA JM - 6. KOLO

TJ Sokol Kostelec na Hané HK – Sokol Telnice

23:20 (11:7)

Brankový sled: 1:0, 1:3, 2:4, 6:4, 7:6, 9:6, 12:7, 12:9, 13:11, 14:12, 16:12, 16:14, 19:14, 19:16, 22:18, 23:20.

Rozhodčí: Krobothová a Smékal. Vyloučení: 7:6. Červená karta: 50. Jochman (po třetím vyloučení) a modrá karta. Sedmičky: 3/1:3/3. Diváci: 150.

Sestava a branky Kostelce: Navrátil, Mayer – Zeman 4, Popelka 3, Dostál 5, Podhrázský 5/1, Koudelka, Hanták 3, Musil, Knápek, Albrecht 1, J. Oščádal, O. Oščádal, J. Ševčík 2. Trenéři: David Ševčík a Martin Grulich.

Nejvíc branek Telnice: Knol 5/3, Jahoda 4, Purket 3.

2. liga házenkářů, skupina JM

Ostatní výsledky 6. kola: Olomouc – Ivančice 33:23 (33:22). Nejvíce branek: Lešanský 7, Janota 6, Kašpar 5, Buršík 4 – Slaný 6, Missbach 4, Kvasnička 4, Sobotka 3 * Újezd u Brna – Kuřim 34:29 (21:14). Nejvíce branek: Kachlík 6, Hladík 5, Krošík 4, Dostalík 4 – Janeček 7, Trojánek 6, Hirš 5, Chýlek 4 * Nové Bránice – Hustopeče 41:27 (17:13). Nejvíce branek: Světlík 8, Salát 6, Weber 6, Oulehla 5 – Pinkava 9, Kratochvíl 6, Pláteník 4, Mlénský 3 * Litovel Junioři – Maloměřice Brno „B“ 25:22 (12:10). Nejvíce branek: Čikl 6, Štencl 4? Coufal 4, Maitner 3 – Stříž 8, Havelka 5, Čech 2, Torrisi 2.

1. Újezd u Brna           6          6          0          0          220:163           12

2. Olomouc                 6          5          0          1          184:168           10

3. Kuřim                      6          4          1          1          180:150           9

4. Litovel junioři          6          4          0          2          189:163           8

5. Kostelec n.H.          6          3          1          2          156:161           7

6. Telnice                    6          3          0          3          175:164           6

7. Velké Meziříčí         6          3          0          3          191:182           6

8. Ivančice                  5          2          0          3          129:140           4

9. Nové Bránice          5          1          1          3          136:150           3

10. Maloměřice B       6          1          1          4          151:167           3

11. Prostějov              6          1          0          5          144:180           2

12. Hustopeče             6          0          0          6          150:217           0

KAM PŘÍŠTĚ

7. kolo, sobota 28. října, 16.00 hodin: Maloměřice Brno „B“ – Velké Meziříčí (13.00), Prostějov – Nové Bránice, Kuřim – Olomouc, Ivančice – Litovel Junioři, Telnice – Újezd u Brna (neděle 29. 10., 17.00), Hustopeče – Kostelec na Hané (neděle 29. 10., 16.00)