Příjemnou noc, dnes je sobota 22.9.2018
svátek slaví Darina,
zítra Berta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Jedním z Prostějovanů, který má reálnou šanci na zvolení do Poslanecké sněmovny, je Petr Sokol. Nadějí je zejména pro voliče přející pravicovým hodnotám. Potřebuje k tomu ovšem preferenční hlasy z místního regionu. Položili jsme mu proto několik otázek, aby se představil voličům, přestože jej čtenáři Večerníku dobře znají z rubriky Sokolí oko.

 

* Proč byste mi radil volit „modře“?

„Jsme stranou svobody. Nemáme rádi zákazy a regulace, ať už jdou z Prahy, nebo z Bruselu. Chceme, aby se Evropa neproměnila do stavu, kdy bude připomínat americký sci-fi film Demolition man, kde už lidé nebudu moci rozhodovat o tom, co mohou jíst, pít nebo zda mohou občas použít nějaké méně slušné slovo. My prostě věříme, že lidé dobře vědí, co je pro ně a pro jejich rodiny dobré, a stát je nemusí všude vodit za ruku.

* Jedno z vašich hesel mluví o tom, že Prostějovsko potřebuje poslance z pravé strany politického spektra...

„Prostějovsko potřebuje pravicového poslance, protože někdo musí ve sněmovně hájit ty, kteří provozují živnosti nebo podnikají v malých firmách. Současná vláda jim „nadělila“ EET a kontrolní hlášení. Já naopak prosazuji, aby živnostníci a malí podnikatelé platili paušální daň. Ubude jim byrokracie a stát o nic nepřijde. Teď má EET dopadnout i na lékaře nebo kadeřnice. Kolik jich asi skončí? Nejvíce to určitě zase pocítí náš venkov. Ještě je ale čas to ve volbách zastavit hlasem pro ODS.

* A nejde to vyřešit volbou jiných pravicových stran, než je ODS, které také třeba bojují proti EET?

„Ostatní strany hlásící se k pravici podle dosavadního průběhu kampaně nemají moc šance na vstup do sněmovny nebo nedosáhnou v kraji na žádného poslance. Jedině hlas pro ODS je jistotou, že pravicový hlas v těchto volbách v našem kraji nepropadne!“

* K vašemu programu také patří změna systému sociálních dávek. Vy osobně mluvíte o rovné sociální dávce.

„Prosazuji sociální systém spravedlivý k těm, kteří chtějí pracovat. Proto podporuji systém jednotné sociální dávky. Ten by nejvíc pomohl mladým rodinám, studentům či lidem s nižšími platy.

* Viděl jsem Váš volební zapalovač s heslem o zákazu kouření...

„Jsem zapřisáhlý celoživotní nekuřák, ale pokud se lidé rozhodnou, že chtějí provozovat kuřáckou hospodu, kde se nevaří a kde bude vyhražený prostor ke kouření, nezakazoval bych jim to.“

* Jste pro zvýšení platů?

„Ano, řešil bych to ovšem hlavně snížením daní a odvodů. Pak zbude více na platy a investice ve firmách, což mimo jiné přinese nová pracovní místa. Stát nepotřebuje lidem a firmám brát tolik peněz. Ušetřit se dají hlavně škrtnutím mnoha dotací, jež vlastně ani nikomu nepomáhají. A často se jimi jen ´rozfrcají´ peníze z něčeho, čemu se říká státní rozpočet, ale jsou to prostředky, které stát vybere od nás.“

Zadavatel: ODS / Zpracovatel: ODS

Total Comments

 • Restaurant Day
 • zlechov
 • supersektor
 • kostelec n h
 • Interforst
 • ČSSD - Božena Sekaninová
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments