Dobrý podvečer, dnes je úterý 21.11.2017
svátek slaví Albert,
zítra Cecílie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Jedním z Prostějovanů, který má reálnou šanci na zvolení do Poslanecké sněmovny, je Petr Sokol. Nadějí je zejména pro voliče přející pravicovým hodnotám. Potřebuje k tomu ovšem preferenční hlasy z místního regionu. Položili jsme mu proto několik otázek, aby se představil voličům, přestože jej čtenáři Večerníku dobře znají z rubriky Sokolí oko.

 

* Proč byste mi radil volit „modře“?

„Jsme stranou svobody. Nemáme rádi zákazy a regulace, ať už jdou z Prahy, nebo z Bruselu. Chceme, aby se Evropa neproměnila do stavu, kdy bude připomínat americký sci-fi film Demolition man, kde už lidé nebudu moci rozhodovat o tom, co mohou jíst, pít nebo zda mohou občas použít nějaké méně slušné slovo. My prostě věříme, že lidé dobře vědí, co je pro ně a pro jejich rodiny dobré, a stát je nemusí všude vodit za ruku.

* Jedno z vašich hesel mluví o tom, že Prostějovsko potřebuje poslance z pravé strany politického spektra...

„Prostějovsko potřebuje pravicového poslance, protože někdo musí ve sněmovně hájit ty, kteří provozují živnosti nebo podnikají v malých firmách. Současná vláda jim „nadělila“ EET a kontrolní hlášení. Já naopak prosazuji, aby živnostníci a malí podnikatelé platili paušální daň. Ubude jim byrokracie a stát o nic nepřijde. Teď má EET dopadnout i na lékaře nebo kadeřnice. Kolik jich asi skončí? Nejvíce to určitě zase pocítí náš venkov. Ještě je ale čas to ve volbách zastavit hlasem pro ODS.

* A nejde to vyřešit volbou jiných pravicových stran, než je ODS, které také třeba bojují proti EET?

„Ostatní strany hlásící se k pravici podle dosavadního průběhu kampaně nemají moc šance na vstup do sněmovny nebo nedosáhnou v kraji na žádného poslance. Jedině hlas pro ODS je jistotou, že pravicový hlas v těchto volbách v našem kraji nepropadne!“

* K vašemu programu také patří změna systému sociálních dávek. Vy osobně mluvíte o rovné sociální dávce.

„Prosazuji sociální systém spravedlivý k těm, kteří chtějí pracovat. Proto podporuji systém jednotné sociální dávky. Ten by nejvíc pomohl mladým rodinám, studentům či lidem s nižšími platy.

* Viděl jsem Váš volební zapalovač s heslem o zákazu kouření...

„Jsem zapřisáhlý celoživotní nekuřák, ale pokud se lidé rozhodnou, že chtějí provozovat kuřáckou hospodu, kde se nevaří a kde bude vyhražený prostor ke kouření, nezakazoval bych jim to.“

* Jste pro zvýšení platů?

„Ano, řešil bych to ovšem hlavně snížením daní a odvodů. Pak zbude více na platy a investice ve firmách, což mimo jiné přinese nová pracovní místa. Stát nepotřebuje lidem a firmám brát tolik peněz. Ušetřit se dají hlavně škrtnutím mnoha dotací, jež vlastně ani nikomu nepomáhají. A často se jimi jen ´rozfrcají´ peníze z něčeho, čemu se říká státní rozpočet, ale jsou to prostředky, které stát vybere od nás.“

Zadavatel: ODS / Zpracovatel: ODS

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

+1 #4 Puma 2017-10-20 09:56
Pan Sokol je stejný chudák jako všichni ostatní.Napřed udělají volební zákon,kde část slušnou část populace vyřadí z voleb volebním systémem s propadnutým hlasem a pak dotyčné voliče vydírá,aby volili menší haj.zlíky.Oprav du karakter.Jenže na to už dnes nikdo neskočí.
Citovat
0 #3 Puma 2017-10-19 11:22
Cituji voliči:
Volíme P. SOKOLA ,pro PROSTĚJOV jasná volba .

Volit ho můžete,ale s ním volíte i tuneláře OP Dybu,Klause,kte rý žvaní na novinkách pitomosti a v rozhovoru se pořád cítí ukřivděný a ODS už dávno zarogantovatěla .Už to není strana pravicová,ale vych.caná.
Citovat
-3 #2 voliči 2017-10-19 11:08
Volíme P. SOKOLA ,pro PROSTĚJOV jasná volba .
Citovat
0 #1 Puma 2017-10-18 19:18
Jak nezahodit pravicový hlas?VOLIT SVOBODNÉ......n ic jiného nemá cenu.ODS jsou jen kašpaři s Klausem mladším,který by chtěl dělat měnovou reformu.Synáček se potatil........ ... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Citovat
 • Restaurant Day
 • Charita
 • fynsis
 • optika
 • agel
 • Fischer Automotive
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - Seriál restaurací

JAK SE VÁM LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Brněnská do nového.

Vzali to fofrem, ale co už teď! Krajský úřad Olomouckého kraje naprosto nečekaně a na poslední chvíli oznámil prostějovskému magistrátu, že rekonstrukce silnice v Brněnské ulici bude zahájena už příští týden. Město narychlo zajišťuje objízdné trasy a radní mají z uzavírky obavy. Půlka ulice se ale rychle oblékne do nového!

 

Organizace skřípala.

V úterý odpoledne se začala nakládat historická lokomotiva, která zkrášlovala prostor před hlavním nádražím v Prostějově od roku 1980. Stěhování do muzea Českých drah se ale nečekaně protáhlo, organizace nakládky totiž absolutně vázla. Musel být povolán druhý jeřáb a tahač přijel až pozdě večer...  

Osobnost týdne

ALOIS MLČOCH

Starosta SDH Určice předal uplynulou sobotu na akci Uspávání zvířátek ředitelce místní mateřinky, prostějovské Asociaci rodičů a přátel zdravotně postižených dětí Radost a Dětskému domovu v Plumlově finanční šeky či věcné dary. Všechny peníze hasiči vybrali na dobrovolném vstupném z celé řady akcí, které v obci pořádají. K tomu sbor přidal i finance získané za druhé místo v celostátní anketě Dobrovolní hasiči roku 2016. 

47 02 mlcoch

Číslo týdne

324

Přesně tolik dní probíhalo oficiálně pátrání po muži, který 20. prosince loňského roku přepadl tenistku Petru Kvitovou v bytě domu v Jezdecké ulici. Neúspěch ve vyšetřování prezentovali na tiskové konferenci krajští kriminalisté. Alespoň že vyvrátili fámy, podle níž si hráčka prostějovského klubu pořezala ruku sama...

Výrok týdne

„EMOCE NĚJAKÉ BYLY, ALE URČITĚ

SE NEHÁDÁME OD VEČERA DO RÁNA!

Miroslav Pišťák exkluzivně pro Večerník vysvětlil svoji

rezignaci na post šéfa Klubu zastupitelů ČSSD v Prostějově