Dobré poledne, dnes je úterý 18.12.2018
svátek slaví Miloslav,
zítra Ester
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Jedním z Prostějovanů, který má reálnou šanci na zvolení do Poslanecké sněmovny, je Petr Sokol. Nadějí je zejména pro voliče přející pravicovým hodnotám. Potřebuje k tomu ovšem preferenční hlasy z místního regionu. Položili jsme mu proto několik otázek, aby se představil voličům, přestože jej čtenáři Večerníku dobře znají z rubriky Sokolí oko.

 

* Proč byste mi radil volit „modře“?

„Jsme stranou svobody. Nemáme rádi zákazy a regulace, ať už jdou z Prahy, nebo z Bruselu. Chceme, aby se Evropa neproměnila do stavu, kdy bude připomínat americký sci-fi film Demolition man, kde už lidé nebudu moci rozhodovat o tom, co mohou jíst, pít nebo zda mohou občas použít nějaké méně slušné slovo. My prostě věříme, že lidé dobře vědí, co je pro ně a pro jejich rodiny dobré, a stát je nemusí všude vodit za ruku.

* Jedno z vašich hesel mluví o tom, že Prostějovsko potřebuje poslance z pravé strany politického spektra...

„Prostějovsko potřebuje pravicového poslance, protože někdo musí ve sněmovně hájit ty, kteří provozují živnosti nebo podnikají v malých firmách. Současná vláda jim „nadělila“ EET a kontrolní hlášení. Já naopak prosazuji, aby živnostníci a malí podnikatelé platili paušální daň. Ubude jim byrokracie a stát o nic nepřijde. Teď má EET dopadnout i na lékaře nebo kadeřnice. Kolik jich asi skončí? Nejvíce to určitě zase pocítí náš venkov. Ještě je ale čas to ve volbách zastavit hlasem pro ODS.

* A nejde to vyřešit volbou jiných pravicových stran, než je ODS, které také třeba bojují proti EET?

„Ostatní strany hlásící se k pravici podle dosavadního průběhu kampaně nemají moc šance na vstup do sněmovny nebo nedosáhnou v kraji na žádného poslance. Jedině hlas pro ODS je jistotou, že pravicový hlas v těchto volbách v našem kraji nepropadne!“

* K vašemu programu také patří změna systému sociálních dávek. Vy osobně mluvíte o rovné sociální dávce.

„Prosazuji sociální systém spravedlivý k těm, kteří chtějí pracovat. Proto podporuji systém jednotné sociální dávky. Ten by nejvíc pomohl mladým rodinám, studentům či lidem s nižšími platy.

* Viděl jsem Váš volební zapalovač s heslem o zákazu kouření...

„Jsem zapřisáhlý celoživotní nekuřák, ale pokud se lidé rozhodnou, že chtějí provozovat kuřáckou hospodu, kde se nevaří a kde bude vyhražený prostor ke kouření, nezakazoval bych jim to.“

* Jste pro zvýšení platů?

„Ano, řešil bych to ovšem hlavně snížením daní a odvodů. Pak zbude více na platy a investice ve firmách, což mimo jiné přinese nová pracovní místa. Stát nepotřebuje lidem a firmám brát tolik peněz. Ušetřit se dají hlavně škrtnutím mnoha dotací, jež vlastně ani nikomu nepomáhají. A často se jimi jen ´rozfrcají´ peníze z něčeho, čemu se říká státní rozpočet, ale jsou to prostředky, které stát vybere od nás.“

Zadavatel: ODS / Zpracovatel: ODS

Total Comments

  • Repoint
  • Prohlídky
  • Muzeum
  • jaro
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí Vánoční trhy v Prostějově?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

A jde to i bez hádek!

Ano, potěšil nás a zároveň také velice překvapil hladký průběh úterního jednání prostějovských zastupitelů. Nejdůležitější dokument města, rozpočet na rok 2019, byl schválen celkem rychle, navíc bez zbytečných průtahů v podobě slovních přestřelek s opozičními zastupiteli. Tak to má být.

Máme nejdražší vodu!.

Během posledních dvou let se cena vodného a stočného na Prostějovsku nezvyšovala a tak jsme možná mnozí nabyli dojmu, že to tak i zůstane. Moravská vodárenská ovšem pro rok 2019 sáhla k výraznému zdražení, po kterém budeme mít nejdražší vodu na Moravě.  

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR WALDA NERUŠIL
V němčickém kině OKO vystoupil uplynulou sobotu Waldemar Matuška. Ne, legendární zpěvák nevstal z mrtvých, ale parádně ho zastoupil jeho „dvojník“. Vánoční koncert v podání Vladimíra Waldy Nerušila se skutečně povedl.

49 walda13

Total Comments

Číslo týdne

5
O tolik korun budou mít PROSTĚJOVSKÝ Večerník levnější ti předplatitelé, kteří si pořídí ještě do konce roku abonenství nejčtenějšího regionálního periodika na rok 2019. Kvůli zdražení papíru totiž cena na stánku vystoupá od 1. ledna na rovnou dvacetikorunu.

Total Comments

Výrok týdne

„NA OPAKOVÁNÍ VOLEB JSEM BYLA PŘIPRAVENA...“

Nově zvolená senátorka za Prostějovsko Jitka Chalánková poskytla Večerníku první rozhovor ve své nové funkci.

Total Comments