Dobré odpoledne, dnes je pondělí 19.2.2018
svátek slaví Patrik,
zítra Oldřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Jedním z Prostějovanů, který má reálnou šanci na zvolení do Poslanecké sněmovny, je Petr Sokol. Nadějí je zejména pro voliče přející pravicovým hodnotám. Potřebuje k tomu ovšem preferenční hlasy z místního regionu. Položili jsme mu proto několik otázek, aby se představil voličům, přestože jej čtenáři Večerníku dobře znají z rubriky Sokolí oko.

 

* Proč byste mi radil volit „modře“?

„Jsme stranou svobody. Nemáme rádi zákazy a regulace, ať už jdou z Prahy, nebo z Bruselu. Chceme, aby se Evropa neproměnila do stavu, kdy bude připomínat americký sci-fi film Demolition man, kde už lidé nebudu moci rozhodovat o tom, co mohou jíst, pít nebo zda mohou občas použít nějaké méně slušné slovo. My prostě věříme, že lidé dobře vědí, co je pro ně a pro jejich rodiny dobré, a stát je nemusí všude vodit za ruku.

* Jedno z vašich hesel mluví o tom, že Prostějovsko potřebuje poslance z pravé strany politického spektra...

„Prostějovsko potřebuje pravicového poslance, protože někdo musí ve sněmovně hájit ty, kteří provozují živnosti nebo podnikají v malých firmách. Současná vláda jim „nadělila“ EET a kontrolní hlášení. Já naopak prosazuji, aby živnostníci a malí podnikatelé platili paušální daň. Ubude jim byrokracie a stát o nic nepřijde. Teď má EET dopadnout i na lékaře nebo kadeřnice. Kolik jich asi skončí? Nejvíce to určitě zase pocítí náš venkov. Ještě je ale čas to ve volbách zastavit hlasem pro ODS.

* A nejde to vyřešit volbou jiných pravicových stran, než je ODS, které také třeba bojují proti EET?

„Ostatní strany hlásící se k pravici podle dosavadního průběhu kampaně nemají moc šance na vstup do sněmovny nebo nedosáhnou v kraji na žádného poslance. Jedině hlas pro ODS je jistotou, že pravicový hlas v těchto volbách v našem kraji nepropadne!“

* K vašemu programu také patří změna systému sociálních dávek. Vy osobně mluvíte o rovné sociální dávce.

„Prosazuji sociální systém spravedlivý k těm, kteří chtějí pracovat. Proto podporuji systém jednotné sociální dávky. Ten by nejvíc pomohl mladým rodinám, studentům či lidem s nižšími platy.

* Viděl jsem Váš volební zapalovač s heslem o zákazu kouření...

„Jsem zapřisáhlý celoživotní nekuřák, ale pokud se lidé rozhodnou, že chtějí provozovat kuřáckou hospodu, kde se nevaří a kde bude vyhražený prostor ke kouření, nezakazoval bych jim to.“

* Jste pro zvýšení platů?

„Ano, řešil bych to ovšem hlavně snížením daní a odvodů. Pak zbude více na platy a investice ve firmách, což mimo jiné přinese nová pracovní místa. Stát nepotřebuje lidem a firmám brát tolik peněz. Ušetřit se dají hlavně škrtnutím mnoha dotací, jež vlastně ani nikomu nepomáhají. A často se jimi jen ´rozfrcají´ peníze z něčeho, čemu se říká státní rozpočet, ale jsou to prostředky, které stát vybere od nás.“

Zadavatel: ODS / Zpracovatel: ODS

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

+1 #4 Puma 2017-10-20 09:56
Pan Sokol je stejný chudák jako všichni ostatní.Napřed udělají volební zákon,kde část slušnou část populace vyřadí z voleb volebním systémem s propadnutým hlasem a pak dotyčné voliče vydírá,aby volili menší haj.zlíky.Oprav du karakter.Jenže na to už dnes nikdo neskočí.
Citovat
0 #3 Puma 2017-10-19 11:22
Cituji voliči:
Volíme P. SOKOLA ,pro PROSTĚJOV jasná volba .

Volit ho můžete,ale s ním volíte i tuneláře OP Dybu,Klause,kte rý žvaní na novinkách pitomosti a v rozhovoru se pořád cítí ukřivděný a ODS už dávno zarogantovatěla .Už to není strana pravicová,ale vych.caná.
Citovat
-3 #2 voliči 2017-10-19 11:08
Volíme P. SOKOLA ,pro PROSTĚJOV jasná volba .
Citovat
0 #1 Puma 2017-10-18 19:18
Jak nezahodit pravicový hlas?VOLIT SVOBODNÉ......n ic jiného nemá cenu.ODS jsou jen kašpaři s Klausem mladším,který by chtěl dělat měnovou reformu.Synáček se potatil........ ... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Citovat
 • Purim
 • Hledání kraslic
 • interforst
 • finsys
 • eurooptik
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK SE VÁM LÍBÍ V HOSTINCI NA PŘEMYSLOVCE

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Zlatý Ámos je doma!

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se! 

Politický handl neuspěl.

LNěkteří komunální politici už zřejmě nevědí, co roupama dělat. Prostějovští Piráti oslovili primátorku statutárního města Alenu Raškovou s tím, aby okamžitě odvolala z funkce svého náměstka Jiřího Pospíšila. Výměnou za to by prý celá Změna pro Prostějov podržela radniční koalici až do voleb... A ona to jako koalice potřebuje?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Osobnost týdne

MIROSLAV DONUTIL
Cestou necestou se minulý čtvrtek až do Prostějova vydal jeden z nejpopulárnějších českých herců, bavičů, vypravěčů a také zpěváků. Se svojí show pobavil beznadějně vyprodaný sál Městského divadla v Prostějově. 

donutil copy

Číslo týdne

 19

Tak tohle bude zřejmě také jeden z rekordů! Policisté při běžné kontrole zadrželi za volantem osobního vozidla jednatřicetiletého muže, který má v tuto chvíli hned tři platné zákazy řízení. Celkově jich ale od absolvování autoškoly má už v kartě řidiče neuvěřitelných devatenáct! Otázkou je, proč stále jezdí autem?!

Výrok týdne

NEVÍM, ZDA BY BYLO VHODNÉ HROTIT SITUACI

Náměstkyně prostějovské primátorky Ivana Hemerková si nemyslí, že bývalý vedoucí kina Metro 70Ivan Čech by měl platit škody, které zanechal ve služebním bytě