Uf! Další zápas, o kterém by si každý při pohledu na výsledek mohl myslet, že šlo o jasnou záležitost. Ani při dalším domácím utkání Krajské ligy Jižní Moravy a Zlína si však prostějovští hokejisté neodpustili malé drama. To ale nakonec odmítli zkušení hráči Korhoň s Berčákem, kteří dvěma slepenými góly rozhodli o vítězství eskáčka.

S břeclavskými Lvy už prostějovští hokejisté poměřili své síly jednou, na jihu Moravy jsme dokázali zvítězit 7:3. Možná i proto se očekávalo jednoduché vítězství. Opak byl ale pravdou. V první třetině naši útočníci marně bušili do hostující obrany, Břeclavské ale dlouho držel nad vodou vynikající gólman Michálek. Co se týká první bezbrankové třetiny, stojí za zmínku jen naprosto zbytečné vyloučení Meidla, který za protesty proti nedovolenému zákroku vyfasoval od rozhodčího desetiminutový trest. V prostřední části hry už ovšem eskáčko zmáčklo hosty a ve 24. minutě svojí první brankou v soutěži uvedl domácí do vedení Michal Černý. Houdek ho skvěle našel mezi kruhy a Černý příklepem překonal Michálka. Když další dvě branky eskáčka přidali Zabloudil s Pokorným, zdálo se, že vedení 3:0 naše hráče uklidní a další branky budou přicházet jako po másle. Ještě ve 34. minutě ovšem rozjásal břeclavskou střídačku Ambrož a v polovině závěrečné části hry bylo ještě hůř. Jurica našel přihrávkou na modré čáře volného Zajíčka, který snížil na 3:2. Další nápor hostů a jejich snahu ale utnuli prostějovští ostrostřelci Korhoň s Berčákem, kteří dvěma slepenými góly v 53. minutě odmítli jakékoliv drama. Definitivní pojistku na 6:2 pak přidal v 59. minutě opět Berčák.

Domácím vítězstvím nad Břeclaví tak prostějovští hokejisté snížili ztrátu na vedoucí Kroměříž, na druhém místě tabulky za ní zaostávají o dva body.

HLASY TRENÉRŮ

Michal JANEČEK – SK Prostějov 1913

„Dnes jsme nastoupili bez tří opor, chyběli nám nemocní Sedlář, Černošek a Čuřík. Povolali jsme mladé hráče Micku, Masareho a Píchala. Bylo to opět dlouhou dobu dramatické utkání. Soupeři už nás znají a také Břeclav se na nás dobře připravila. Zápas se lámal až ve třetí třetině, kdy jsme naštěstí při stavu 3:2 nedopustili drama a soupeře přetlačili. V poslední době se to stalo už několikrát, že jsme zápas rozhodli až v samém závěru.“

Alois MIKLÍK – HC Lvi Fosfa Břeclav

„Chtěl bych naše hráče pochválit, dlouho drželi s favoritem soutěže krok. Ve třetí třetině jsme Prostějovu stačili i bruslařsky, a dokonce se podařilo snížit na rozdíl jediné branky. Možná jsme pak chtěli až příliš tlačit na pilu, ale nezvládli jsme koncovku. Domácí mají zkušené borce, my jsme jim ale dnes byli vyrovnaným soupeřem, i když to podle výsledku nevypadá.“

KRAJSKÁ LIGA JIŽNÍ MORAVY A ZLÍNA – 10. kolo

SK Prostějov 1913 – HC Lvi Fosfa Břeclav

6:2 (0:0, 3:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 24. Černý (Houdek, Zitka), 27. Zabloudil (Černý, Houdek), 30. Pokorný (Korhoň), 53. Korhoň (Duba, Kropáč), 53. Berčák (Píchal), 59. Berčák (Houdek) – 34. Ambrož (Jurica, Juránek), 49. Zajíček (Jurica). Rozhodčí: Reich – Holub, Hrabal. Vyloučení: 4:5. Vyšší tresty: 1:0. Využití: 2:0. Diváků: 380.

Sestava Prostějova: Micka – Pokorný, Peštuka, Houdek, Liška, Kropáč, Masare – Zabloudil, Duba, Fiala, Novosad, Meidl, Zitka, Korhoň, Píchal, Berčák, Černý. Trenér: Michal Janeček.

Sestava Břeclavi: Michálek – Vaněk, Göndör, Čaněk, Dora, Směřička, Rutkovský – Zajíček, Papp, Juránek, Nešpor, Jurica, Svoboda, Gabriška, Ambrož. Trenér: Alois Miklík.

VÝSLEDKOVÝ SERVIS

KRAJSKÁ LIGA JIŽNÍ MORAVY A ZLÍNA

Ostatní výsledky 10. kola: Brumov-Bylnice – Uherský Ostroh 2:10, Blansko – Kroměříž 3:4, Uherské Hradiště – Uherský Brod 1:3. (Boskovice volný los)

PRŮBĚŽNÁ TABULKA

1. HK Kroměříž                       9          8          1          0          0          73:27   26

2. SK Prostějov 1913              9          8          0          0          1          62:24   24

3. HC Uherský Brod                9          5          0          1          3          33:37   16

4. Hokej Uherský Ostroh        9          5          0          0          4          61:39   15

5. Dynamiters Blansko HK      9          3          1          0          5          43:49   11

6. HC Boskovice                      8          3          0          0          5          29:47   9

7. HC Lvi Fosfa Břeclav           9          2          0          2          5          41:48   8

8. HC Brumov-Bylnice            9          2          0          0          7          26:61   6

9. HC Uherské Hradiště          9          1          1          0          7          17:53   5

KAM PŘÍŠTĚ

11. kolo, sobota 11. listopadu, 17.00 hodin: Břeclav – Uherské Hradiště, Uherský Brod – Broumov-Bylnice, Kroměříž – Boskovice. Neděle 12. listopadu, 17.00 hodin: Uherský Ostroh – Blansko. (SK Prostějov 1913 volný los)