Dobré poledne, dnes je úterý 18.12.2018
svátek slaví Miloslav,
zítra Ester
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERie  Uplynulý pátek se v „Kasku“ rozehrál společný koncert skupin Tři sestry a Alkehol. Bezprostředně po jeho skončení získal Večerník jedinečnou příležitost udělat interview s frontmanem kapely Tři sestry. A dělat rozhovor s Lou Fanánkem Hagenem není pro novináře žádný složitý úkol, obzvlášť když je těsně po půlnoci ve veselém rozpoložení. Záhy se tak stalo, že z domluvených pěti minut se najednou stala dvacetiminutovka, a zrodilo se spíše přátelské povídání. Známý zpěvák a skladatel hned na úvod prozradil, že má nejraději desítku. „Protože pak se může piva vypít víc...,“ směje se v interview nejen o alkoholu a Alkeholu.

* Máte stále tak kladný vztah k alkoholu jako dříve?
„Pijeme pořád, ale musíme si dávat pozor, abychom po koncertě nepařili do devíti do rána, jako jsme to dělali dříve. Další den jsme většinou pili znovu a večer na koncertě už to bylo blbé. To jsou úskalí, která jsou kladena na člověka, který dělá takovouhle muziku. (smích) A vůbec nejhorší jsou večírky po koncertě, kdy se začne zpívat a člověk se musí prosadit a vyřve se. To jsem další den až do večera ve stresu, jestli tam ten hlas bude...“
* Nespolupracujete s Alkeholem poprvé. Jak se zrodilo toto turné?
„S Alkeholem jsme hráli poprvé loni v Jindřichově Hradci, kde jsme se dohodli, že uděláme společné turné. Shodou okolností proběhl první koncert před čtrnácti dny zase v Jindřichově Hradci, kde jsme s Alkeholem nacvičili skladbu Dejvice, kterou jsem s nimi před pětadvaceti lety zpíval. Ale spolupracoval jsem s nimi už dříve, kdy jsem na jejich první desce zpíval dvě písničky. Celé turné je jedenáct koncertů a končí dvaadvacátého prosince v Praze v malé sportovní hale.“
* Asi každý si všiml, že máte na pódiu bar. Jak to vzniklo a jezdí s vámi na každý koncert?
„Bar na pódiu vychází z toho, že máme za sponzora pivovar Radegast a vozíme ho na každé větší turné, to znamená celé léto, kdy hrajeme venku a většinou se čtyřmi kapelami. A teď je zimní turné, kterému říkáme podzimní, protože běží do Vánoc, to je vždy s jednou větší kapelou.“

Total Comments

  • Repoint
  • Prohlídky
  • Muzeum
  • jaro
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí Vánoční trhy v Prostějově?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

A jde to i bez hádek!

Ano, potěšil nás a zároveň také velice překvapil hladký průběh úterního jednání prostějovských zastupitelů. Nejdůležitější dokument města, rozpočet na rok 2019, byl schválen celkem rychle, navíc bez zbytečných průtahů v podobě slovních přestřelek s opozičními zastupiteli. Tak to má být.

Máme nejdražší vodu!.

Během posledních dvou let se cena vodného a stočného na Prostějovsku nezvyšovala a tak jsme možná mnozí nabyli dojmu, že to tak i zůstane. Moravská vodárenská ovšem pro rok 2019 sáhla k výraznému zdražení, po kterém budeme mít nejdražší vodu na Moravě.  

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR WALDA NERUŠIL
V němčickém kině OKO vystoupil uplynulou sobotu Waldemar Matuška. Ne, legendární zpěvák nevstal z mrtvých, ale parádně ho zastoupil jeho „dvojník“. Vánoční koncert v podání Vladimíra Waldy Nerušila se skutečně povedl.

49 walda13

Total Comments

Číslo týdne

5
O tolik korun budou mít PROSTĚJOVSKÝ Večerník levnější ti předplatitelé, kteří si pořídí ještě do konce roku abonenství nejčtenějšího regionálního periodika na rok 2019. Kvůli zdražení papíru totiž cena na stánku vystoupá od 1. ledna na rovnou dvacetikorunu.

Total Comments

Výrok týdne

„NA OPAKOVÁNÍ VOLEB JSEM BYLA PŘIPRAVENA...“

Nově zvolená senátorka za Prostějovsko Jitka Chalánková poskytla Večerníku první rozhovor ve své nové funkci.

Total Comments