Na vražedný los si na silně obsazeném turnaji v Rotterdamu Jiří Lehečka nestěžoval, místo toho extrémně potrápil světovou osmičku Huberta Hurkacze. S polským soupeřem odehrál nejlepší český tenista naprosto vyrovnanou partii a podlehl po téměř dvou a půl hodinách v tiebreaku třetího setu 9:11.

Lehečka ztratil první sadu poté, co neudržel ve čtvrtém gamu servis. Ve druhé sadě byl blízko vyřazení, ale tiebreak otočil ve svou výhru 11:9 a po stejně dramatickém průběhu ztratil třetí set. Hurkacz ho zakončil 18. esem. V utkání měl Lehečka tři mečboly, sám padl až při šestém. „Chyběl kousek. Mrzí mě to, protože jsem chtěl v Rotterdamu navázat na předloňské semifinále nějakým pěkným výsledkem,“ posteskl si Lehečka, který litoval především druhé šance na ukončení zápasu při vlastním podání. V klíčové situaci udělal dvojchybu. „To byla obrovská škoda,“ vrátil se k důležitému okamžiku prostějovský tenista.

Na českého hráče čeká krátká turnajová pauza, kterou chce využít k nabrání energie. „Vynechám Dauhá. Potřebuju si taky trochu odpočinout a připravit se na další akce,“ nastínil nejbližší program Lehečka.