Příjemnou noc, dnes je pátek 25.5.2018
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Jaroslav Nitka alias řezník Krkovička. Naprosto neodmyslitelná součást obou ročníků prostějovských masopustů pořádaných na náměstí T. G. Masaryka. Také uplynulou sobotu prokázal nejen kuchařské a řeznické umění, ale Prostějovany dokázal zaujmout i poutavým vyprávěním o historii masopustů v Čechách a na Moravě.

* Vy a vaše společnost jste v Prostějově společně s masopustem podruhé v řadě. Jak vy osobně akci hodnotíte?

„Trošku vás opravím, jsme tu s podobnou veselicí již potřetí, poprvé to bylo v létě 2016, kdy jsme na prostějovském náměstí organizovali hodokvas. To je taková podobná taškařice... (úsměv) Jsem velmi příjemně překvapen vysokou návštěvou, která se s těmi předešlými dvěma veselicemi nedá srovnat. Přišlo obrovské množství lidí, které zaplnilo celou spodní část náměstí. Takže masopust hodnotím velice kladně a doufám, že jsme dokázali vytvořit i my tu správnou atmosféru.“

* Byl zájem o veškeré pochutiny z pašíka Pepy?

„Jéjej, a jaký! Vždyť si vemte, že i díky velkému počtu lidí zmizela prdelačka za několik málo minut. A to jí byl plný kotel! Měřili jsme to, šedesát litrů polévky bylo prodáno za třináct nebo čtrnáct minut. To jsem ještě neviděl... (směje se) Ale i jitrničky, jelítka, klobásky nebo ovar brali lidé útokem.“

* Vy osobně máte nějaký zvláštní recept na dobrou prdelačku?

„Zvláštní recept? Víte, to je hodně ošidný termín. Když tu samou zabijačkovou polévku uděláme v tisíci městech za rok, všude bude chutnat trošku jinak. Někde se dělá s výrazným kořením, jinde s kořenovou zeleninou, někdo dělá bílou, jiný zase krvavou prdelačku. Záleží vždy na tom, kolik a čeho do ní dáme. Pravý recept spočívá jenom na lidské poctivosti. Pravá prdelačka musí obsahovat poctivé kusy tučného masa, které se musí zalít krví a zasypat kroupama. A samozřejmě nesmí chybět sůl, česnek a majoránka. To je základ.“

* Z letošního pašíka se tedy v Prostějově jen zaprášilo, že?

„To tedy skutečně ano! Pokud příští rok dostaneme opět šanci uspořádat u vás v Prostějově masopust, budeme se muset s vašimi pány konšely zřejmě bavit už o dvou čunících!“

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • agel
  • supersektor
  • stare mesto
  • fokus
  • residence kostlecka
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na to, že se mohou změnit ambice VK Prostějov?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Z Bašty bude kavárna.

Konečně se po dlouhých měsících dalšího uzavření bývalé galerie v Baště ve Školní ulici podařilo magistrátu uzavřít nájemní smlouvu s firmou, která v historických prostorách hodlá otevřít kavárnu a koktejlbar s poslechem společenské muziky! Ona společnost byla jediným zájemcem. 

Žádná pěší zóna.

V Kravařově ulici v Prostějově má už mnoho let fungovat režim pěší zóny. Radní nedávno prohlásili, že otevírat tuto ulici pro běžnou dopravu a dokonce obnovit výjezd na křižovatku na Jiráskovo náměstí v žádném případě nemíní, jenomže i tak to zde mnohdy vypadá jako na „Václaváku“!

Osobnost týdne

MARTA ISSOVÁ
Herečka Dejvického divadla byla jednou z několika hvězd inscenace Vzkříšení, se kterou minulou středu pražští divadelníci přijeli do Prostějova. Hra, v níž byli diváci svědky mnohých obratů v ději, zaujala. Zaplněný sál Městského divadla byl jasným důkazem.

issova copy

Číslo týdne

 128 490 000
Prostějovská radnice je takzvaně „ve vatě“! Radní zveřejnili sice jen několik málo strohých údajů z účetní závěrky roku 2017, ale to nejdůležitější je, že městská pokladna přetéká za loňský rok o více než 128 milionů korun. Hlavní zásluhu na obrovském přebytku má údajně perfektní výběr daní.

Výrok týdne

„BLBCI JSME PAK ZASE JENOM MYNA RADNICI!“

Náměstek primátorky statutárního městaProstějova Jiří Pospíšil se takto obořil nad přístupem firem, které často rozkopávají nové chodníky za účelem pokládky kabelů.