Po dlouhé době uspěli házenkáři TJ Sokol Kostelec na Hané HK na venkovním hřišti. Povedlo se jim to v 17. kole 2. ligy mužů JM 2023/24, když z Telnice odvezli cenný dvoubodový zisk za pro ně příznivý výsledek 20:23 (13:13). Byl velmi důležitý, neboť je udržel na sedmé příčce tabulky v kontaktu s její horní polovinou, na čtvrté místo ztrácejí pouhé dva bodíky.

Hosté cestovali k utkání v dost nekompletní sestavě bez řady hráčů, na druhou stranu se do jejich středu po téměř roční pauze vrátil někdejší kapitán Jan Smékal. Ten však hned v 15. minutě dostal přímou červenou kartu, což znamenalo další citelné oslabení. V tu dobu Jihomoravané vedli už 7:4, neboť utekli z nerozhodného stavu 3:3 hlavně zásluhou produktivního Petra Lengála.

Hanákům v počáteční fázi duelu nefungovala ofenziva, směrem dopředu se hodně těžko prosazovali. Za úvodních devatenáct minut dali jen šest gólů a jejich ztráta ještě víc narostla (10:6). Ve zbytku prvního poločasu se ale po útočné stránce rapidně zlepšili, zejména díky výbornému Rostislavu Podhrázskému a také Martinu Popelkovi. Nejprve srovnali na 11:11, krátce před přestávkou již dokonce vedli (12:13).

Po změně stran pokračoval rovnocenný boj pouze chvíli. Od nerozhodného stavu 14:14 totiž Ševčíkovi svěřenci nasadili dalším herním náporem ke klíčovému úniku na 14:18, posléze až 15:21! Za vynikající úsek vděčili především super obraně, kterou mezi tyčemi jistil téměř nepřekonatelný brankář Jan Mayer. Vždyť během dvaadvaceti minut od svého nástupu na palubovku inkasoval jen dvakrát!

Vzhledem k jeho famózním zákrokům a špičkové defenzivě celého mančaftu HK se zdálo být rozhodnuto, nicméně soupeř ještě zdramatizoval závěr dotažením na 18:21 pět minut před vypršením zápasového času. V čase 58.07 svítilo na ukazateli skóre dokonce 20:22, leč v poslední minutě pečetil Popelka na finálních 20:23. A oslavy zaslouženého triumfu kosteleckých borců mohly propuknout naplno!

„Chci moc pochválit celý mančaft za maximální bojovnost a příkladnou týmovou práci. V porovnání s minulým, hrubě nevydařeným utkáním proti Kuřimi byl přístup kluků úplně rozdílný, neporovnatelně lepší. I v oslabeném složení moc chtěli, okleštěný kádr nás tím víc semkl. Hlavně ve druhé půli jsme perfektně bránili, po výborném Pavlovi Navrátilovi chytal doslova fantasticky Honza Mayer. Spoustu gólů nastříleli Rosťa Podhrázský i Marťa Popelka, ale vyzdvihnout musím opravdu celý kolektiv. Měli jsme prostě větší touhu po vítězství, šli za ním a zaslouženě vyhráli. Proto tentokrát panuje velká spokojenost,“ zhodnotil hlavní trenér hákáčka David Ševčík.

Kromě červené karty obětavého navrátilce Honzy Smékala litoval jediné věci. „Že není sobota, ale neděle večer a druhý den musíme všichni do práce. Jinak bychom tyhle dva body z venku oslavili mnohem víc. I tak si ovšem cestu zpátky domů užijeme v rámci možností určitě jaksepatří,“ smál se Ševčík starší, než s hráčskými svěřenci i koučujícími kolegy Martinem Grulichem a Janem Ševčíkem společně nasedli do pořádně veselého návratového autobusu směr Kostelec.

HÁZENÁ

2. liga mužů JM 2023/24, 17. kolo

Sokol Telnice – TJ Sokol Kostelec na Hané HK 20:23 (13:13)

Brankový sled: 2:1, 3:3, 6:3, 7:5, 9:5, 10:6, 10:8, 11:11, 12:13, 14:14, 14:18, 15:21, 18:21, 20:22, 20:23.

Rozhodčí: Pernička a Tůma. Vyloučení: 4:7. ČK: 15. Smékal (Kostelec). Sedmičky: 2/0:3/2. Diváci: 100.

Nejvíc branek Telnice: Lengál 7, Sklenář a Popela 3.

Sestava a branky Kostelce: Navrátil, Mayer – Prášil 1, Popelka 6, Smékal, Podhrázský 9/2, Koudelka, Musil 2, Knápek 2, Albrecht 2, J. Oščádal, Filon 1. Trenéři: David Ševčík, Martin Grulich a Jan Ševčík.