Dobrý večer, dnes je středa 17.10.2018
svátek slaví Hedvika,
zítra Lukáš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Jeho rajonem není dálnice, jak jsme zvyklí slýchat z jednoho německého akčního seriálu, ale prostějovský okrsek číslo pět. Strážník Městské policie Prostějov Jan Všetička má s pochůzkami napříč západní částí města bohaté zkušenosti. Denně řeší běžné problémy lidí, porušení veřejného pořádku či závady na komunikacích, černé skládky a spoustu dalších záležitostí. Vloni dokonce například dokázal zadržet osmnáct osob v celostátním pátrání!


* Vaším rajonem je západní část Prostějova včetně Čechovic a Domamyslic. Čím je tento okrsek specifický a co v něm řešíte nejčastěji?
„Svěřený okrsek číslo 5 je tvořen zejména starší zástavbou v okrajové části Domamyslice, Čechovice, Krasice, chatovou oblastí Záhoří, biokoridorem Hloučela, ale také se zde nachází sídliště Západ či Moravská. Při pochůzkové činnosti se zaměřuji na plnění úkolů pro zabezpečení místních záležitostí veřejného pořádku. Jedná se především o dohled na dodržování obecně závazných vyhlášek a nařízení města, čistotu veřejného prostranství, bezpečnost a plynulost silničního provozu a odhalování různých přestupků. Nejčastěji v okrsku řeším černé skládky kolem kontejnerů, různé závady na komunikacích, propady na nich, uvolněnou dlažbu chodníků, poškozené dopravní značky, závady veřejného osvětlení, odstavené autovraky a jiné podněty občanů.“
* Váš velitel vás chválí také za to, že jste v nedávné minulosti zadržel už osmnáct celostátně hledaných osob. Jak se vám to podařilo a jak probíhá takové zadržení osoby v pátrání?
„V minulém roce se mi ve spolupráci s některými kolegy okrskové služby skutečně podařilo zadržet a předat Policii ČR celkem osmnáct celostátně hledaných osob. Jednalo se převážně o poznatky díky dobré místní a osobní znalosti o pohybu těchto lidí. Při zjištění a zadržení hledané osoby vždy následuje ověření její totožnosti a potvrzení aktuálního pátrání přes operační středisko městské policie. Následně je tato osoba předvedena na nejbližší oddělení Policie ČR, kde je předána dozorčí službě k dalším úkonům. O celé události je poté sepsán úřední záznam.“
* V čem je okrsková služba rozdílná od té klasické hlídkové služby městské policie?
„Je prováděna převážně pochůzkovou činností. Při plnění pracovních úkolů a řešení různých problémů v okrsku využívám hlavně velmi dobré místní a osobní znalosti prostředí a občanů. Zároveň také v některých případech spolupracuji s kolegy z hlídkové služby a pracovníky odborů magistrátu. Pro lepší přehled o problematice okrsku se pravidelně účastním schůzí místního Osadního výboru pro část Krasice, Čechovice a Domamyslice, kde jsou řešeny různé podněty občanů.“
* Zastavují vás také na ulici lidé z vašeho okrsku a svěřují se vám osobně se svými problémy či podněty?
„Při kontrolní pochůzkové činnosti ve svěřeném okrsku mě opravdu často oslovují občané, kteří mi touto cestou předávají různé podněty, hlásí závady, oznámení o přestupku nebo si chtějí pouze popovídat o svých problémech. K tomuto účelu se na mě mohou obrátit i na služebním telefonním čísle 774 156 385.“

Total Comments

  • adp_sanco
  • Interforst
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s novou vládou prostějovské radnice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Babí léto v plné kráse.

Po celý uplynulý týden panovalo v  prostějovském regionu příznivé počasí, které svádělo k podzimním procházkám. Leckde dokonce padaly i rekordní teploty, když se rtuť teploměru vyšplhala až k 23 stupňům. Nechme se překvapit, jak dlouho prosluněné nebe vydrží.

Vůně punče se prodražila.

Je to zřejmě to nejlepší pro každého návštěvníka, tak proč tomu nedat za ucho? Prostějovští radní schválili navýšení poplatku pro prodejce alkoholu během vánočního jarmarku, tudíž letos stánkaři prodávající punč a další alkoholové dobroty zaplatí až 1 250 korun za den.

Total Comments

Osobnost týdne

BOLEK A VLADIMÍR POLÍVKOVI
polivkovi copyKonečně! Po mnoha peripetiích a dvou odkladech dorazil do Prostějova Bolek Polívka se synem Vladimírem. V Městském divadle v Prostějově jim aplaudovalo dlouho dopředu vyprodané hlediště, protože jejich kus Šašek a syn je opravdu famózní.

Total Comments

Číslo týdne

 1725
Přesně tolik lidí bez zaměstnání eviduje aktuálně Úřad práce v Prostějově. Z uvedeného počtu je 990 žen. Pozoruhodným faktem je, že jako v jednom z mála měst v republice je zde počet hlášených volných míst větší než počet nezaměstnaných! .

Total Comments

Výrok týdne

„PTEJTE SE, NA CO CHCETE,
ODPOVÍM, NA CO CHCI JÁ!“

S úsměvem od ucha k uchu přivítala novináře na středeční tiskové konferenci rady města primátorka Alena Rašková

Total Comments