Dobrý večer, dnes je sobota 17.11.2018
svátek slaví Mahulena,
zítra Romana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

U sobotních oslav postupu do druhé ligy nechyběl ani hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk. Po bezprostředních oslavách v kabině poskytl Večerníku exkluzivní rozhovor.

* Jaké máte pocity z tohoto sportovního úspěchu?
„Mám radost, že Prostějov má druhou ligu. Olomoucký kraj si zaslouží nejen prvoligovou Sigmu, ale také druholigový mančaft. Dnes už jej tady v Prostějově máme, to je perfektní. Třetí ligu taky máme, i když nám bohužel dva týmy spadly. Bude potřeba zabojovat, abychom na této úrovni byli opět silnější a mohli tak podporovat prvoligové či druholigové týmy. Mám samozřejmě radost, že se druholigový úspěch povedl právě v Prostějově, protože z tohoto regionu pocházím.“
* Jak vnímáte zázemí a práci kolem prostějovského fotbalu?
„Velice pozitivně. Základ je vždycky mládež. Pokud to funguje s mládeží, což nám ukázala třeba také Sigma, je to ta správná cesta. Nemusíme samozřejmě zůstávat pouze u fotbalu, pokud se napříč sporty pracuje koncepčně s mládeží, je pak návaznost na vrcholové sportovce. Nákupem hráčů nevyřešíte úplně všechno. Musíte si je odchovat, pak případně výhodně zobchodovat a pořídit případně další.“
* Věříte, že nepůjde o opětovné nahlédnutí do druhé ligy, jako se už Prostějovu v minulé sezóně stalo?
„Je tady určitá zkušenost a věřím, že tohle už není nějaká vlaštovička. Toto je kvalitně budovaný tým, který samozřejmě projde ještě určitým posílením. Obrovský dík patří každopádně klukům, kteří druhou ligu vykopali, tohle musí zaznít. Pak už je potřeba se udržet a já nepochybuji o tom, že v Prostějově druhá liga bude.“

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments