Dobrý podvečer, dnes je úterý 13.11.2018
svátek slaví Tibor,
zítra Sáva
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Zpřísnění podmínek pro získání hypoték bylo jedním z témat, které Večerník probral s prostějovskou radní a předsedkyní bytové komise města Janou Halvadžievovou (ČSSD). Řeč se stočila také na spolupráci magistrátu se soukromými investory ohledně bydlení i na další možnosti města při výstavbě bytů pro seniory.

* Jste předsedkyní bytové komise, jaké problémy aktuálně řešíte?
„V minulém týdnu proběhla médii zpráva o zpřísnění podmínek pro získání hypotéky. Právě tento fakt prohloubí potíže mladých rodin, které nechtějí žít u rodičů a aspirují na vlastní bydlení. Proto hledáme možnosti dostupného bydlení také pro tuto cílovou skupinu, kterou by vzhledem k demografickému vývoji mělo město, ale samozřejmě i stát maximálně podporovat. Dále samozřejmě řešíme přidělování bytů v právě dokončovaném komunitním domě v Sušilově ulici.“
* Bude ještě v silách města postavit něco podobného v blízké budoucnosti?
„V současné době je hotová projektová dokumentace a vyřízeno stavební povolení pro stavbu druhého komunitního domu v lokalitě ulic Anglická a Holandská v Prostějově. Finanční zabezpečení této stavby se ovšem bude řešit v rozpočtu, který bude sestavovat již nově zvolené zastupitelstvo.“
* Jednatel Domovní správy Prostějov Večerníku sdělil, že aktuálně už probíhají jednání se soukromými investory, kteří by mohli v Prostějově vyřešit obrovskou poptávku po menších bytech pro seniory. Jak vy osobně se díváte na toto téma?
„Jednou z variant řešení této problematiky je i přestavba nevyužívaných nebytových prostor na byty této kategorie. V rámci připravované rekonstrukce nájemních bytů v Šárce bude potřeba na tuto dobu umístit nájemníky do náhradních prostor. Právě v tomto případě by kapacity v rámci soukromého sektoru byly vítané a pomohly by řešit přechodný nedostatek ubytovacích kapacit.“
* Stará se magistrát o byty ve svém vlastnictví dostatečným způsobem?
„Jedním z kritérií péče o nemovitý majetek je procento z příjmů z nájemného, které se vrací zpět do oprav a údržby. Na základě podnětu naší bytové komise byla tato částka loni navýšena o celou pětinu na výsledných šedesát procent. Tento podíl již považuji za postačující k tomu, aby byl bytový i nebytový fond města Prostějova udržován v dobrém stavu.“

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments