Dobré dopoledne, dnes je středa 19.9.2018
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Zpřísnění podmínek pro získání hypoték bylo jedním z témat, které Večerník probral s prostějovskou radní a předsedkyní bytové komise města Janou Halvadžievovou (ČSSD). Řeč se stočila také na spolupráci magistrátu se soukromými investory ohledně bydlení i na další možnosti města při výstavbě bytů pro seniory.

* Jste předsedkyní bytové komise, jaké problémy aktuálně řešíte?
„V minulém týdnu proběhla médii zpráva o zpřísnění podmínek pro získání hypotéky. Právě tento fakt prohloubí potíže mladých rodin, které nechtějí žít u rodičů a aspirují na vlastní bydlení. Proto hledáme možnosti dostupného bydlení také pro tuto cílovou skupinu, kterou by vzhledem k demografickému vývoji mělo město, ale samozřejmě i stát maximálně podporovat. Dále samozřejmě řešíme přidělování bytů v právě dokončovaném komunitním domě v Sušilově ulici.“
* Bude ještě v silách města postavit něco podobného v blízké budoucnosti?
„V současné době je hotová projektová dokumentace a vyřízeno stavební povolení pro stavbu druhého komunitního domu v lokalitě ulic Anglická a Holandská v Prostějově. Finanční zabezpečení této stavby se ovšem bude řešit v rozpočtu, který bude sestavovat již nově zvolené zastupitelstvo.“
* Jednatel Domovní správy Prostějov Večerníku sdělil, že aktuálně už probíhají jednání se soukromými investory, kteří by mohli v Prostějově vyřešit obrovskou poptávku po menších bytech pro seniory. Jak vy osobně se díváte na toto téma?
„Jednou z variant řešení této problematiky je i přestavba nevyužívaných nebytových prostor na byty této kategorie. V rámci připravované rekonstrukce nájemních bytů v Šárce bude potřeba na tuto dobu umístit nájemníky do náhradních prostor. Právě v tomto případě by kapacity v rámci soukromého sektoru byly vítané a pomohly by řešit přechodný nedostatek ubytovacích kapacit.“
* Stará se magistrát o byty ve svém vlastnictví dostatečným způsobem?
„Jedním z kritérií péče o nemovitý majetek je procento z příjmů z nájemného, které se vrací zpět do oprav a údržby. Na základě podnětu naší bytové komise byla tato částka loni navýšena o celou pětinu na výsledných šedesát procent. Tento podíl již považuji za postačující k tomu, aby byl bytový i nebytový fond města Prostějova udržován v dobrém stavu.“

Total Comments

  • Interforst
  • pvecko
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments