Dobrý večer, dnes je pondělí 12.11.2018
svátek slaví Benedikt,
zítra Tibor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Třetí volba Nashvillu Predators v draftu NHL pro rok 2004, více než tři roky strávené v zámořské mládežnické OHL, k tomu český dorostenecký titul s Třincem a zkušenosti z tuzemské extraligy, Německa, Velké Británie i Polska. To je stručná vizitka prostějovského rodáka Václava Meidla, který bude oblékat dres Jestřábů i v ročníku 2018/2019. Prostějovský rodák je ve dvaatřiceti letech čtvrtým nejstarším hráčem stávajícího kádru.

* Do Prostějova jste se naposledy vracel v rozjetém ročníku po angažmá v Polsku, byla to výrazná změna?
„Skok to byl velký! Ale dřív jsem první ligu dlouho hrál, takže jsem potrénoval, shodil nějaká kila a bylo to v pohodě.“ (úsměv)
* Byl jste spokojen se svými výkony?
„Spokojený jsem byl hlavně s výkony týmu. Jen škoda že jsme Kladno neudělali, to mě pořád mrzí. Měli jsme na ně! Já osobně můžu hrát ještě lépe. Pořádně potrénuju a doufám, že se to na mých výkonech projeví.“
* Po sérii zranění jste nyní odehrál všechny zápasy. Je to třeba tím, že lépe znáte svoje tělo a líp s ním pracujete?
„To taky. V minulosti tomu bylo jinak, což ovlivnilo i kempy v Nashvillu nebo extralize. Pokaždé, když jsem si vybojoval lepší místo v sestavě, tak přišlo zranění. Nechci se na to vymlouvat, prostě tomu tak bylo. Každý sportovec urazí dlouhou cestu, než pozná, co mu jeho tělo dovolí a kde už hrozí zranění.“
* Patříte k nejzkušenějších Jestřábům. Co vám dala předešlá angažmá, ať už v zámoří, jinde v zahraničí, nebo v extralize?
„Podle věku to tak asi bude. (smích) Roky za oceánem mi daly hodně. Hlavně jazyk, poznal jsem prostředí NHL, byl jsem třikrát na kempu Nashvillu Predators. To jsou zážitky k nezaplacení! Jen škoda, že to nevyšlo, ale asi to tak mělo být. V extralize jsem strávil čtyři roky ve Znojmě. Tam to bylo super, rád na Orly vzpomínám! Po odprodeji licence do Brna to týmu moc nešlo, ale postupem času si Kometa našla svoje místo a dnes to jsou úřadující dvojnásobní mistři.“
* Jak jste strávil posezónní volno a jak si nyní užíváte individuální přípravu pod vedením Davida Skřivánka?
„Momentálně už svoje tělo poslouchám mnohem víc a příprava s Davidem mi plně vyhovuje. Pracuji na svých nedostatcích, což mě posune mnohem dál, k lepším výkonům.“
* Máte tedy i nějaké osobní přání do nového ročníku?
„Já hlavně chci konečně něco vyhrát a může to znít sebevědomě, ale chci s klukama dojít do semifinále, pak už se může stát cokoliv. Chci zůstat zdravý a hrát, tak abych pomohl týmu k úspěchu. Myslím, že si to v Prostějově všichni zaslouží. Vedení, fanoušci, město a všichni ti, co tady mají hokej rádi a podporují ho.“

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments