Dobrý podvečer, dnes je pátek 21.9.2018
svátek slaví Matouš,
zítra Darina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

PROSTĚJOV Zavřete oči, odcházím! Ano, známou hláškou herce Oldřicha Nového se v tomto vydání loučíme se seriálem rozhovorů s významnými postavami veřejného života, který nese název „NA ROVINU“. Děje se tak uprostřed jedenáctého kolečka, kdy nejprve zpovídáme radní, následně podnikatele, nadšence z kulturního či společenského děn (dnešní díl) a na závěr respondenta ze státní správy policie či justičních orgánů. Netřeba se však děsit, je to loučení dočasné, na podzim jsme na stránkách Večerníku s oblíbenou rubrikou zpět.

Na prknech, co znamenají svět, se pohybuje už několik let a divadlo dokonce i vystudovala. Jak sama říká, není to práce pro každého, ale pokud je tomu člověk oddaný, stojí to za to. Jako součást tvůrčího týmu se stará o výrobu kostýmů a jevištních dekorací, které jsou nezbytné pro celkový dojem z představení. Jak se někdo s láskou pro divadlo může stát součástí tohoto světa, se Večerník ptal Terezy Tylové (na snímku), členky olomouckého divadla Tramtarie.

* Jak se člověk dostane k takovému druhu práce?
„Asi někdy lehce, někdy těžce. (smích) Já studovala v Olomouci divadelní vědu, takže mám k divadlu blízko už hrozně dlouhou dobu. Navíc mezi mé koníčky patří šití šatů a podobných věcí, což už není od kostýmů daleko. V divadlech teď podle mě bývá nedostatek lidí, není to povolání, ve kterém člověk vydělá miliony. Musí pro to mít velkou vášeň a zápal, jinak to ani nejde dělat.“
* Pracovat v divadle asi není nejlehčí práce...
„Je to hodně náročná práce. Potřebuje plné nasazení, kreativní myšlení a zabere spoustu času. Na druhou stranu mě to nesmírně baví a vybrala jsem si to proto, jelikož skrze vytvořené kostýmy můžu vyjádřit sebe samu. Ale není to jen o kostýmech, to je jen jedna část, která s těmi dalšími vytvoří něco krásného, co dává smysl.“
* Vaše divadlo vystoupilo i u nás na Wolkrově Prostějově. Jak se vám festival líbil?
„To je pravda. Přijeli jsme s pohádkou Terezka a kouzelné autíčko a myslím, že malí diváci, co přišli, si to užili. Máme v repertoáru několik pohádek, ale vybrali jsme tuhle, protože soubor ji rád hraje a je to pohádka o vznikajícím přátelství a vzrušující cestě. Je to plné fantazie. Jinak Wolkrův Prostějov je svým konceptem určitě zajímavý festival. Nebyla jsem na soutěžních recitacích, ale doprovodný program je parádní. Objevila se tu některá velká jména jako Lukáš Hejlík nebo divadlo z Plzně, kde režíruje Marek Němec.“
* Co byste poradila dalším lidem, kteří by se chtěli ve svém životě zabývat divadlem?
„Nejprve asi ať si to pořádně rozmyslí. Myslím, že to není práce pro každého, ale určitě to stojí za to. Je to o vytváření hodnot a něčeho, co lidi osloví a něco v nich zanechá. Proto se to nesmí dělat jen napůl. Bylo by to poznat, protože diváci, co chodí do divadla, bývají všímaví. Myslím, že lidi, co rádi chodí do divadla, jsou podobní těm, co ho dělají. Člověk hlavně musí mít otevřenou mysl.“

Total Comments

 • Restaurant Day
 • zlechov
 • supersektor
 • kostelec n h
 • Interforst
 • ČSSD - Božena Sekaninová
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments