Dobrý večer, dnes je sobota 17.11.2018
svátek slaví Mahulena,
zítra Romana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Dlouholetý pedagog, ředitel Základní školy Jana Železného a člen Síně slávy prostějovských učitelů. Není divu, že hnutí PéVéčko nominovalo Jana Krchňavého nejen jako lídra kandidátky pro komunální volby, ale zároveň i jako kandidáta pro volby do Senátu České republiky.

* Bylo pro vás těžké přijmout kromě lídra kandidátky PéVéčka pro komunální volby i post kandidáta do Senátu ČR?
„Ten návrh vzešel od spolupracovníků PéVéčka. Nepatřím k těm, kteří se za každou cenu derou vzhůru. Bylo to pro mě překvapení, ale vnímám to i jako výraz velké důvěry v mou osobu. Té nabídky či výzvy si upřímně vážím, a proto jsem řekl ano.“
* Cítíte se být alespoň mírným favoritem v senátních volbách, nebo jak vidíte své šance na zvolení?
„Jsem tělocvikář a jsem zvyklý bojovat. Když zdolávám na kole třeba Červenohorské sedlo nebo hraji tenis, dávám ze sebe všechno, chci vyhrát, jdu do toho naplno. Ale musím dodat – férově a s uznáním protivníků. Platí to, co mi dali rodiče. Být pokorný, skromný a slušný. Vždyť i tím by se mělo v této tvrdé době vyhrávat, ne?“
* Čím byste chtěl jako senátor přispět při řešení problémů České republiky?
„To je předčasná otázka v návaznosti na mou předešlou odpověď. Ale dobře. Protože je mým životním osudem školství, chci případně své mnohaleté zkušenosti využít právě v tomto oboru. Pálí mě otázky cílené směrem k zanedbanému učňovskému školství, zpackané inkluzi, k pravomocím ředitele školy, klesající prestiži učitelů, fungování managementu škol, číhajícímu nebezpečí elektronických médií na děti…, je opravdu co řešit, ale hlavně poslouchat na zámku, co trápí podzámčí.“
* Pokud byste uspěl v senátních i komunálních volbách, zvládal byste práci senátora i například radního či zastupitele?
„Ve vší skromnosti, volby ukáží, co si přejí naši spoluobčané…, k tomu velký respekt. Zkušenost z Prostějova nám ale říká, že to jde. A to asi víc srdcem než hlavou.“

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments