Dobrý podvečer, dnes je sobota 22.9.2018
svátek slaví Darina,
zítra Berta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Na titul v domácím prostředí v průběhu profesionální kariéry Jiří Novák nikdy nedosáhl, přestože byl ve finále prestižního challengeru hned třikrát. Letos se na centrální kurt vrátil v exhibičním duelu s Thomasem Johanssonem, kterým si připomněl svůj životní úspěch v podobě semifinále Australian Open 2002. V průběhu MONETA Czech Open sledoval i výkony českých hráčů. Přes jejich brzké vypadnutí ale odmítá, že by český tenis byl v nějaké hluboké krizi. „Každá životní nebo tenisová etapa se pohybuje v křivkách. Teď jsme dole, ale zase se z toho dostaneme,“ míní bývalý pátý hráč světa.

* Ani jeden z domácích tenistů poprvé v historii turnaje nepostoupil do čtvrtfinále. Co tomu říkáte?
„Pravdou je, že jsme byli zvyklí vidět naše hráče pravidelně v posledním zápase turnaje. Třikrát v Prostějově vyhrál Radek Štěpánek, Jan Hájek a Jirka Veselý. Bohdan Ulihrach dvakrát. Sám jsem byl třikrát ve finále. Tentokrát se našim klukům nedařilo, ale nedělal bych z toho tragédii. Třeba Adam Pavlásek byl dva míče od výhry nad pozdějším vítězem Munarem. Stačil kousek a mohlo to být jinak. Pochopitelně je škoda, že se našim zástupcům nedařilo. Tak to ale ve sportu chodí, nejste jenom nahoře. Musíme to tak brát.“
* Není to odraz současného českého tenisu, který vyklidil přední pozice ve světovém žebříčku ATP?
„Fanoušky namlsaly předchozí roky. Měli jsme několik hráčů ve stovce, teď tam zůstal Tomáš Berdych, který byl dlouho dokonce v první desítce. Ostatní jsou trošku dole. Jirka Veselý ze stovky vypadl, Adam Pavlásek se do ní zkouší vrátit. Opravdu platí, že po letech úspěchů přichází půst. Ale ani ten nebude trvat věčně.“
* Mezi kritiky tenisu se hovoří o krizi. Jaký je váš názor?
„Já to tak nevidím... Potkalo to jiné státy, velmoci. Není to tak dávno, co neměly ani jednoho hráče ve stovce Spojené státy. V podobné situaci je momentálně Švédsko. Slabší období přicházejí. Vedení našeho tenisu se snaží, aby trvalo co nejkratší dobu. Věřím, že bude brzy lépe.“
* Trénujete hráče v mládežnických kategoriích. Myslíte si, že už na kurtech běhají nástupci Tomáše Berdycha, Radka Štěpánka nebo Jiřího Nováka?
„Pár nadějných juniorů máme, třeba Ondřej Štyler zrovna vyhrál grandslamovou juniorku na Roland Garros ve čtyřhře. Uvidíme, jak kluci zvládnou přechod do dospělého tenisu. Myslím, že šanci mají. Počkejme si pár let, budeme zase nahoře.“

Total Comments

 • Restaurant Day
 • zlechov
 • supersektor
 • kostelec n h
 • Interforst
 • ČSSD - Božena Sekaninová
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments