Dobré ráno, dnes je čtvrtek 19.7.2018
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Klání neregistrovaných v tenisové čtyřhře PROSTĚJOV CUP 2018 mělo díky účasti několika zahraničních dvojic mezinárodní charakter. A při vítězství slovenského páru Martin Rychtárik, Peter Bača zamířila putovní trofej pro mužské premianty právě do ciziny. Jak se ukázalo, natrvalo. Večerník sympatické „bratry“ z bývalé federace exkluzivně vyzpovídal.

Jak jste se vůbec na této akci daleko od vašich domovů ocitli?
Bača: „Nešlo o žádnou náhodu, pozval nás zdejší hlavní organizátor Martin Krupička.“
Rychtárik: „S Martinem jsme se skamarádili už předloni na turnaji ve Vídni, kde nás pozval na minulý ročník PROSTĚJOV CUPU. Já jsem pak ale krátce před ním onemocněl a nemohli jsme tak přijet, což nás mrzelo. Letos mě navíc skolila nemoc znovu, ale řekl jsem si, že tentokrát už Marťovi podruhé odříct na poslední chvíli nemůžeme. Proto jsme dorazili, i když mi není úplně dobře.“ (se smíchem se rozkašlal)
Co říkáte na svůj triumf?
Rychtárik: „To je paráda, něco úžasného! Vůbec jsme to nečekali.“
Bača: „Od Martina jsme věděli, že tady hrává spousta silných dvojic, bývalých kvalitních tenistů mezi registrovanými. Z nichž mnozí jsou amatérskými mistry České republiky, kde je tenis na hodně vysoké úrovni. Tím pádem nám bylo jasné, že narazíme na tvrdou konkurenci. Postup až do finále a v něm navíc vítězství? S tím jsme opravdu nepočítali!“
Zahráli jste si tedy dobře?
Rychtárik: „Úplně skvěle! Líbí se mi systém tohoto turnaje, kdy ze základních skupin postupují úplně všichni a každý si tedy dostatečně zahraje bez ohledu na výsledky. My jsme si zahráli fakt vydatně, při té mojí nemoci jsem dost vyřízený.“ (úsměv)
Bača: „Už ve skupině měly zápasy dobrou úroveň, která pak s každým dalším kolem play-off pořád stoupala. A semifinále i finále, to už byla skutečně výborná kvalita, super jsme si zahráli.“
Jak se vám v Prostějově líbilo?
Rychtárik: „Jsme úplně unešení z tohoto překrásného areálu, ve kterém se turnaj koná. Nic takového na Slovensku nemáme. Je poznat, že TK Prostějov je v Česku opravdový top klub. A vyhrát v tomhle profi prostředí je nádhera, silný zážitek.“
Bača: „Souhlasím, jsme strašně spokojení. A za rok určitě přijedeme znovu. Hlavně musím dávat na parťáka pozor, aby zase neonemocněl.“ (směje se)
Co putovní trofej, není moc těžká?
Bača: „I kdyby byla, tak tenhle náklad rádi povezeme. (další smích) Hrozně příjemně nás však zaskočila velkorysost zdejší paní senátorky, která během slavnostního vyhlášení sama navrhla, ať si putovní pohár necháme natrvalo a ona pro příští ročník koupí trofej novou. Něco takového se často nevidí, jde o krásné gesto, kterého si moc vážíme.“
Rychtárik: „Paní senátorce patří naše velké poděkování, stejně jako klukům organizátorům. Martin Krupička s Pupou Dosedělem dělají pro neregistrované tenisty vynikající turnaj s perfektním zázemím i veškerým zajištěním, za což klobouk dolů. Už teď se moc těšíme na další ročník!“

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • Fokus Optik
  • Mirai
  • eurooptik
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí zrekonstruované náměstí Spojenců?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Myší díra“ se opraví.

Sice to bude znamenat další dopravní komplikace ve městě, ale na druhé straně tam už konečně bude bezpečno! Už příští týden dojde k uzavírce Říční ulice v Prostějově a rekonstrukci komunikace v okolí dálničního nadjezdu. Ta slibuje rozšíření silnice a také nové oplocení u zahrádek.


Podezření bez pachatele.

Proto to tak dlouho trvalo! Vyšetřování ničivého požáru budovy reklamní agentury Cheops v Olomoucké ulici z 28. ledna je ukončeno. Ovšem s prapodivným závěrem. Kriminalisté mají podezření ze žhářství, ovšem chybí jim důkazy k obvinění konkrétní osoby! Případ je tedy odložen.

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
Hlavní organizátor tradičního Rock Memory Of na plumlovské přehradě si zaslouží uznání. Jednak bubeník skupiny Plus exceloval přímo na pódiu a jednak připravil fanouškům starého dobrého rocku bezvadné zázemí.

zlama

Číslo týdne

 1762
A zase je jich méně! Lidí bez práce v Prostějově neustále ubývá, k poslednímu červnovému dni jich bylo už jen 1 762! Zajímavou skutečností bezesporu je, že z tohoto počtu je 1 608 žen, čili drtivá většina. Podíl nezaměstnaných se v Prostějově snížil na 2,3 procenta.

Výrok týdne

Jdu ze hřbitova a tam je rozhodně mnohem víc lidí!


Důchodkyně si takto postěžovala na prostějovském náměstí na doslova vylidněný rynk. Holt, prázdniny...