Příjemnou noc, dnes je sobota 22.9.2018
svátek slaví Darina,
zítra Berta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Klání neregistrovaných v tenisové čtyřhře PROSTĚJOV CUP 2018 mělo díky účasti několika zahraničních dvojic mezinárodní charakter. A při vítězství slovenského páru Martin Rychtárik, Peter Bača zamířila putovní trofej pro mužské premianty právě do ciziny. Jak se ukázalo, natrvalo. Večerník sympatické „bratry“ z bývalé federace exkluzivně vyzpovídal.

Jak jste se vůbec na této akci daleko od vašich domovů ocitli?
Bača: „Nešlo o žádnou náhodu, pozval nás zdejší hlavní organizátor Martin Krupička.“
Rychtárik: „S Martinem jsme se skamarádili už předloni na turnaji ve Vídni, kde nás pozval na minulý ročník PROSTĚJOV CUPU. Já jsem pak ale krátce před ním onemocněl a nemohli jsme tak přijet, což nás mrzelo. Letos mě navíc skolila nemoc znovu, ale řekl jsem si, že tentokrát už Marťovi podruhé odříct na poslední chvíli nemůžeme. Proto jsme dorazili, i když mi není úplně dobře.“ (se smíchem se rozkašlal)
Co říkáte na svůj triumf?
Rychtárik: „To je paráda, něco úžasného! Vůbec jsme to nečekali.“
Bača: „Od Martina jsme věděli, že tady hrává spousta silných dvojic, bývalých kvalitních tenistů mezi registrovanými. Z nichž mnozí jsou amatérskými mistry České republiky, kde je tenis na hodně vysoké úrovni. Tím pádem nám bylo jasné, že narazíme na tvrdou konkurenci. Postup až do finále a v něm navíc vítězství? S tím jsme opravdu nepočítali!“
Zahráli jste si tedy dobře?
Rychtárik: „Úplně skvěle! Líbí se mi systém tohoto turnaje, kdy ze základních skupin postupují úplně všichni a každý si tedy dostatečně zahraje bez ohledu na výsledky. My jsme si zahráli fakt vydatně, při té mojí nemoci jsem dost vyřízený.“ (úsměv)
Bača: „Už ve skupině měly zápasy dobrou úroveň, která pak s každým dalším kolem play-off pořád stoupala. A semifinále i finále, to už byla skutečně výborná kvalita, super jsme si zahráli.“
Jak se vám v Prostějově líbilo?
Rychtárik: „Jsme úplně unešení z tohoto překrásného areálu, ve kterém se turnaj koná. Nic takového na Slovensku nemáme. Je poznat, že TK Prostějov je v Česku opravdový top klub. A vyhrát v tomhle profi prostředí je nádhera, silný zážitek.“
Bača: „Souhlasím, jsme strašně spokojení. A za rok určitě přijedeme znovu. Hlavně musím dávat na parťáka pozor, aby zase neonemocněl.“ (směje se)
Co putovní trofej, není moc těžká?
Bača: „I kdyby byla, tak tenhle náklad rádi povezeme. (další smích) Hrozně příjemně nás však zaskočila velkorysost zdejší paní senátorky, která během slavnostního vyhlášení sama navrhla, ať si putovní pohár necháme natrvalo a ona pro příští ročník koupí trofej novou. Něco takového se často nevidí, jde o krásné gesto, kterého si moc vážíme.“
Rychtárik: „Paní senátorce patří naše velké poděkování, stejně jako klukům organizátorům. Martin Krupička s Pupou Dosedělem dělají pro neregistrované tenisty vynikající turnaj s perfektním zázemím i veškerým zajištěním, za což klobouk dolů. Už teď se moc těšíme na další ročník!“

Total Comments

 • Restaurant Day
 • zlechov
 • supersektor
 • kostelec n h
 • Interforst
 • ČSSD - Božena Sekaninová
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments