Dobré odpoledne, dnes je pátek 16.11.2018
svátek slaví Otmar,
zítra Mahulena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Nástupcem Ivo Lošťáka na pozici hlavního kouče kralických fotbalistů se v zimě stala ještě větší hráčská legenda. K šestému týmu tehdejšího pořadí krajského přeboru přišel David Kobylík a své nově svěřence dovedl k ještě o jednu příčku lepšímu umístění. „Chtěl jsem se dívat nahoru, ne dolů, což jsme splnili. Skončili jsme výš než po podzimu, nepovedly se nám ale dva tři venkovní zápasy a celkově jsme sice předváděli kvalitní výkony, ale trápilo nás dohrávání situací. Zejména v zápasech, kdy jsme neměli k dispozici Nečase,“ ohlížel se za svým prvním půlrokem v hanáckém působišti někdejší mistr Evropy do jednadvaceti let.

* Mrzí hodně, že jste nakonec nevystoupali na vysněné stupně vítězů?
„Měli jsme blízko k umístění na bedně, chybělo nám pár bodů. Přerov byl ale kvalitní soupeř, závěr soutěže zahrál velmi dobře, s Medlovem to bylo těsně. Bohužel jsme doplatili na to, že jsme nedávali branky.“
* Kde jste ztratili klíčové body?
„V Přerově jsme hráli velice dobře, stejně tak i v Hněvotíně jsme hlavně v první polovině měli šance, a kdybychom šli do vedení, zápas by vypadal jinak. A v Zábřehu nás bylo málo. Přesně tyto tři zápasy rozhodly. S Přerovem jsme sice prohráli 3:0, ale dva góly jsme dostali v závěru, de facto od postupujícího do divize. Tam jsme prokázali velkou kvalitu, což kvitoval i soupeř. To nám sice body nedá, ale byl jsem za to velmi rád. Potvrdili jsme to v posledním kole výborným výkonem na hřišti Lutína, kde se nám podařilo vyhrát. A to ještě nepočítám domácí utkání s Všechovicemi, které jsme výsledkově nezvládli a prohráli 0:4, ale tam jsem neměl k dispozici nikoho a dorostenecký gólman musel hrát v poli.“
* Jarní část jste začali velice dobře, pěti výhrami ze šesti zápasů. Čím se pak vaše jízda zasekla?
„Jaro bylo opravdu velice úspěšné, ze čtrnácti kol jsme uhráli dvaadvacet bodů, to je velmi dobrý zisk. Po šesti sedmi kolech ale došlo ke zraněním. Chyběli Neoral, já, Blahoušek, kterého jsme kvůli mononukleóze neměli celou sezónu, Nečas, klíčový hráč směrem dopředu, Halenka i další. Přestože nám tedy pomohli dorostenci a měli jsme vysokou tréninkovou účast, tak zranění se načetla a nebyla už šance. Po počáteční euforii, kdy jsme hráli velice dobře a body získávali i silou vůle, jsme tak skončili ve stavu, kdy bylo občas složité poskládat jedenáctku a hráče na lavku. Ale musíme uznat, že i soupeři mají svou kvalitu a Kralice hrály posledních iks let o záchranu, tak bych viděl pozitivně, kam jsme se nyní posunuli.“

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments