Dobré ráno, dnes je úterý 18.6.2019
svátek slaví Milan,
zítra Leoš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Nebývá zvykem, aby VIP prostory prostějovského stadionu hostily takovou fotbalovou osobnost, jakou bývalý obránce Baníku, Neapole, Udinese, Milána a především reprezentace Marek Jankulovski bezesporu je. Do Prostějova zavítal s Baníkem coby jeho novopečený sportovní ředitel. Večerník využil této příležitosti k exkluzivnímu rozhovoru.

* Po dlouholeté fotbalové kariéře jste přešel na post funkcionáře. Jak se v roli sportovního ředitele cítíte?
„Samozřejmě si zvykám, je to úplně něco jiného než na hřišti. Až čas ukáže, jak se bude dařit. Těším se na to, mám na to chuť, ale bude to chtít trochu času, abych se v této roli rozkoukal.“
* Utkání v Prostějově je náhradní řešení ve vašem programu, jaká jsou vaše očekávání?
„To se bohužel stává, vypadl nám polský soupeř, tak jsme dali na radu, a jsme samozřejmě rádi, že nám Prostějov vyšel vstříc. V této fázi přípravy je těžké během týdne hledat nového soupeře, všichni už mají plný harmonogram. Prostějov je mančaft, který postoupil do druhé ligy, přípravný zápas to bude jako každý jiný. Hlavně ať se nikdo nezraní a hráči ať se ukáží.“
* Milan Baroš zůstává v Baníku, jak bylo těžké jej přesvědčit, aby do toho opět šel?
„Milan má motivaci sám v sobě, chtěl pokračovat, bylo to na něm. Je důležité, že je zdravotně v pořádku. Jsme rádi, že ho máme, a věřím, že nám ještě hodně pomůže.“
* Po opětovném postupu do první ligy jste zažívali dramatický konec sezóny, jaké máte cíle pro tu nastávající?
„Důležité bude stabilizovat mančaft, jít od zápasu k zápasu a samozřejmě věříme, že tahle sezóna bude určitě lepší než ty poslední. Cílem je být skromní a hrát zápas od zápasu.

Total Comments

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ COCTAIL CAFÉ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Total Comments

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Total Comments

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad

Total Comments