Dobré ráno, dnes je neděle 20.1.2019
svátek slaví Ilona,
zítra Běla
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Mezinárodní hudební festival Keltská noc se blíží mílovými kroky. Jeho skvělou atmosféru si budete moci přijít užít do kempu Žralok v Plumlově v pátek 20. července od 15:00 hodin a v sobotu 21. července od 11:00 hodin. Velké bomby na festivalu představují skupiny Celtica Pipes Rock, Tradish, Sliotar, Selfish Murphy a spousta dalších. Ale tou největší peckou bude francouzská kapela Celkilt. A právě rozhovor s ní vám Večerník nyní přináší.

* Celkilt se dnes řadí mezi známé francouzské kapely v oblasti keltské a irské hudby. Z jakého důvodu coby Francouzi hrajete právě tento druh hudby?
„Keltská hudba jako taková nemá hranice. Ve Francii je navíc známá keltská oblast Bretaň jakožto významný článek původního keltského světa. A tradiční keltskou hudbu jsme také poslouchali, už když jsme byli děti, a tu rockovou, když jsme byli teenageři, a tak se v nás nakonec vše smíchalo a narodil se Celkilt.“
* Zažili jste obrovský úspěch v televizní soutěži Francie má talent. Jak jste si tehdy soutěž a televizní přenosy užívali? Jak tato skutečnost ovlivnila vaše životy a další hudební činnost?
„Byla to pro nás obrovská zkušenost. Dostali jsme volnou ruku a mohli hrát svou vlastní hudbu, a to s využitím některých známých melodií, jak to čas od času děláme. Takže televizní diváci měli možnost nás poznat takové, jací skutečně jsme. Dodneška máme na tato vystoupení pozitivní ohlasy a stále více lidí navštěvuje naše vystoupení. V hlavní soutěži jsme hráli celkem třikrát, dostali jsme se až do finále a sledovalo nás téměř deset milionů diváků… a to je skutečně hodně.“ (úsměv)
* Se svou hudbou jste již projeli hodně zemí. Ve které z nich jste měli zatím největší úspěch? A kde jste se naopak vy cítili nejlépe?
„Bylo o nás skvěle postaráno zatím všude, kde jsme hráli. Zažíváme úspěchy v různých zemích od Německa až po USA. Musíme v této souvislosti ovšem zmínit hlavně skvělou Belgii, která nám vždycky dá možnost se totálně a divoce vyřádit. Další třešničkou pro nás pak byla letošní plavba Salty Dog v dubnu 2018, při níž jsme hráli na obrovské výletní lodi v Miami a na Bahamách společně s kapelami Flogging Molly a The Offspring, což je zážitek na celý život.“
* Spolupracovali jste na některých projektech, ať už ve studiu, nebo na koncertních pódiích s jinými známými umělci? A pokud ano, tak se kterými?
„Ano, na tuto otázku již částečně odpověděl minulý příspěvek. Mimo výše uvedené slavné kapely jsme spolupracovali s mnoha francouzskými umělci, které ale v Česku jistě nebudete znát.“
* Skupina Celkilt vznikla v roce 2010. Jaký vývoj za těch posledních osm let vaše hudba prodělala? Jaké máte plány do budoucna?
„Za těch osm let se toho stalo hodně. Několikrát se proměnila sestava muzikantů a stále čelíme novým výzvám. Osobně si myslím, že jsme jako kapela hudebně vyrostli a stmelili se, a naše hudba se stala silnější ve výrazu. Před několika měsíci přišel do kapely vynikající muzikant Iain MacWind hrající na dudy a píšťaly, takže nadšeně spolu s ním skládáme novou hudbu.“
* Hráli jste už někdy dříve v České republice? A pokud někdo někde zmíní Českou republiku, co se vám vybaví jako první?
„Nikdy předtím jsme v Česku nehráli. Někteří z nás navštívili Prahu ještě jako děti a moc se nám tehdy líbila. Už se moc těšíme, jak společně ‚zapaříme‘ s českým publikem!“
* Letos budete hrát poprvé na Mezinárodním hudebním festivalu Keltská noc 2018 v Plumlově. Máte nějakou zprávu či poselství, které byste chtěli poslat touto cestou fanouškům a návštěvníkům této akce?
„Strašně moc se těšíme na první vystoupení na Keltské noci 2018 v Plumlově. Publikum je při koncertu vždy šestým členem skupiny Celkilt a součástí celé show. Věříme, že společně zažijeme krásné chvíle a že právě obecenstvo na Keltské noci bude to nejlepší na světě.“ (úsměv)

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments