Dobré odpoledne, dnes je úterý 23.4.2019
svátek slaví Vojtěch,
zítra Jiří
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Teprve nedávno dosáhl plnoletosti. Přesto už Jan Sklenář zvládl vybojovat hned dvě medaile v Badmintonové lize PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku 2018. Bronzem v konečném pořadí mužské kategorie a vítězstvím ve čtyřhře po boku svého otce Josefa si mladý sportovec nadělil znásobený dárek k magickým osmnáctinám.

Jak jste se k badmintonu dostal?
„Hrál jsem ho odmalička, ale ne v Prostějově, kde bydlím, protože tady tenkrát žádný badminton nebyl. Nejdřív jsem dojížděl do Přerova a potom do Olomouce, kde postavili velké centrum. Asi před pěti roky jsem však toho nechal. Bylo to náročné tím, že mě rodiče museli vozit na tréninky, hlavně pro ně. Když potom v roce 2016 vznikla prostějovská Badmintonová liga, byl jsem samozřejmě moc rád a hned se do ní zapojil. První ročník byl ještě takový rozjížděcí, ale v tom druhém šly účast i celková úroveň nahoru, člověk si už dost dobře zahrál.“
Bylo hodně náročné uspět současně v singlu i v deblu?
„Ani moc ne. V každé kategorii se hrají tři zápasy každý měsíc, takže jsem utkání hrál v součtu dvouhry i čtyřhry maximálně šest za třicet dnů. A pokud se to dobře rozloží do celé téhle doby, nejde o nic přehnaně náročného. V deblu zatím není tak velká konkurence, s taťkou nám to stačilo na konečné vítězství. Naopak v mužském singlu je to o poznání těžší, mnohem víc hráčů a někteří hodně kvalitní. Celkový bronz mi proto udělal radost, stejně jako prvenství ve čtyřhře.“
Jak se vlastně soutěž hraje?
„Ve čtyřčlenných výkonnostních skupinách, kde se každý měsíc odehraje jedno kolečko utkání a první postoupí nahoru, naopak poslední spadne dolů, dva zůstávají. Výsledky se zadávají do elektronického systému na webových stránkách soutěže a jejich sčítáním pak vzniká průběžné pořadí, na závěr konečné. Soupeři na každý další měsíc si termíny vzájemných zápasů vždy domlouvají sami podle toho, kdy mají oba čas a zároveň je volno na kurtech ve Sportcentru Hotelu Tennis Club. Kde je hlavně přes zimu dost plno, takže najít vhodný termín někdy není snadné.“
Jinak jste s Badmintonovou ligou PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku spokojen?
„Jasně a moc. Udělalo mi velkou radost, když tahle soutěž vznikla a po tříleté pauze jsem se mohl začít badmintonu zase věnovat, byť už ne vrcholově. Ale taková liga má náboj, člověk si výborně zahraje, o něco bojuje a navíc se i pobaví. Právě díky lize jsem za uplynulé dva roky poznal spoustu nových fajn lidí, což je příjemné. Kromě toho se organizátoři snaží soutěž průběžně vylepšovat po vzájemné komunikaci s námi hráči, tím lepší všechno je.“
Ve třetím ročníku tedy budete obhajovat dvě získané medaile?
„Určitě. Se svým startem na sto procent počítám. A už teď se na další ročník moc těším!“

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments