Dobré ráno, dnes je čtvrtek 15.11.2018
svátek slaví Leopold,
zítra Otmar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Teprve nedávno dosáhl plnoletosti. Přesto už Jan Sklenář zvládl vybojovat hned dvě medaile v Badmintonové lize PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku 2018. Bronzem v konečném pořadí mužské kategorie a vítězstvím ve čtyřhře po boku svého otce Josefa si mladý sportovec nadělil znásobený dárek k magickým osmnáctinám.

Jak jste se k badmintonu dostal?
„Hrál jsem ho odmalička, ale ne v Prostějově, kde bydlím, protože tady tenkrát žádný badminton nebyl. Nejdřív jsem dojížděl do Přerova a potom do Olomouce, kde postavili velké centrum. Asi před pěti roky jsem však toho nechal. Bylo to náročné tím, že mě rodiče museli vozit na tréninky, hlavně pro ně. Když potom v roce 2016 vznikla prostějovská Badmintonová liga, byl jsem samozřejmě moc rád a hned se do ní zapojil. První ročník byl ještě takový rozjížděcí, ale v tom druhém šly účast i celková úroveň nahoru, člověk si už dost dobře zahrál.“
Bylo hodně náročné uspět současně v singlu i v deblu?
„Ani moc ne. V každé kategorii se hrají tři zápasy každý měsíc, takže jsem utkání hrál v součtu dvouhry i čtyřhry maximálně šest za třicet dnů. A pokud se to dobře rozloží do celé téhle doby, nejde o nic přehnaně náročného. V deblu zatím není tak velká konkurence, s taťkou nám to stačilo na konečné vítězství. Naopak v mužském singlu je to o poznání těžší, mnohem víc hráčů a někteří hodně kvalitní. Celkový bronz mi proto udělal radost, stejně jako prvenství ve čtyřhře.“
Jak se vlastně soutěž hraje?
„Ve čtyřčlenných výkonnostních skupinách, kde se každý měsíc odehraje jedno kolečko utkání a první postoupí nahoru, naopak poslední spadne dolů, dva zůstávají. Výsledky se zadávají do elektronického systému na webových stránkách soutěže a jejich sčítáním pak vzniká průběžné pořadí, na závěr konečné. Soupeři na každý další měsíc si termíny vzájemných zápasů vždy domlouvají sami podle toho, kdy mají oba čas a zároveň je volno na kurtech ve Sportcentru Hotelu Tennis Club. Kde je hlavně přes zimu dost plno, takže najít vhodný termín někdy není snadné.“
Jinak jste s Badmintonovou ligou PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku spokojen?
„Jasně a moc. Udělalo mi velkou radost, když tahle soutěž vznikla a po tříleté pauze jsem se mohl začít badmintonu zase věnovat, byť už ne vrcholově. Ale taková liga má náboj, člověk si výborně zahraje, o něco bojuje a navíc se i pobaví. Právě díky lize jsem za uplynulé dva roky poznal spoustu nových fajn lidí, což je příjemné. Kromě toho se organizátoři snaží soutěž průběžně vylepšovat po vzájemné komunikaci s námi hráči, tím lepší všechno je.“
Ve třetím ročníku tedy budete obhajovat dvě získané medaile?
„Určitě. Se svým startem na sto procent počítám. A už teď se na další ročník moc těším!“

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments