Dobré ráno, dnes je středa 19.9.2018
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Stálice hudební scény na Prostějovsku znovu vystoupila na Rock Memory Of. Kapelu Kontakt není vůbec třeba místním představovat. Už jen její jméno dokáže lidi přimět, aby na akci dorazili a poslechli si své oblíbené hity. Jak kapela vznikla a co pro ni Rock Memory Of znamená, se dočtete v exkluzivním rozhovoru s jedním ze zakladatelů kapely Lubomírem Hrubanem pouze ve Večerníku.

* Z právě probíhající akce se už za ta léta stala naprostá klasika...
„Je to tak. Potkáváme se tady s kamarády muzikanty, kteří stejně jako my hrají už léta letoucí, takže sem jezdíme rádi a je to pro nás možnost se sejít. Všichni, co máme kapelu, víme, jak těžké to časem je, proto se vždy sejdeme tady a je to skvělé pro nás i pro diváky.“
* Kapela vznikla na konci osmdesátých let, kde se tenkrát vzal váš název Kontakt?
„To, myslím, vzniklo tak, že jsem jednou večer šel s kamarádem uličkou a zahlédli jsme starou motorku Simson. Ten měl na sobě nápis kompact, ale to v té době znělo až příliš anglicky, tak jsme si to trochu upravili, aby to neznělo až tolik „západně“. Nejsem si tím úplně jistý, ale nějak takhle to vzniklo, si myslím.“
* Každopádně kapela Kontakt dokáže přitáhnout pozornost a davy...
„Z toho určitě máme radost, jsme rádi, že naše písničky lidi znají a hlavně chtějí slyšet. Z toho pak plynou takové příjemné starosti, jelikož se nám stává, že vybereme na koncert, co budeme hrát, a lidi stejně pak skandují o přídavek, že ještě neslyšeli tu svoji oblíbenou. Pak je těžké zařadit někam naše nové písničky na úkor těch starších a oblíbených.“

Total Comments

  • Interforst
  • pvecko
  • Prostějovské HODY
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments