Dobré poledne, dnes je středa 24.4.2019
svátek slaví Jiří,
zítra Marek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Stálice hudební scény na Prostějovsku znovu vystoupila na Rock Memory Of. Kapelu Kontakt není vůbec třeba místním představovat. Už jen její jméno dokáže lidi přimět, aby na akci dorazili a poslechli si své oblíbené hity. Jak kapela vznikla a co pro ni Rock Memory Of znamená, se dočtete v exkluzivním rozhovoru s jedním ze zakladatelů kapely Lubomírem Hrubanem pouze ve Večerníku.

* Z právě probíhající akce se už za ta léta stala naprostá klasika...
„Je to tak. Potkáváme se tady s kamarády muzikanty, kteří stejně jako my hrají už léta letoucí, takže sem jezdíme rádi a je to pro nás možnost se sejít. Všichni, co máme kapelu, víme, jak těžké to časem je, proto se vždy sejdeme tady a je to skvělé pro nás i pro diváky.“
* Kapela vznikla na konci osmdesátých let, kde se tenkrát vzal váš název Kontakt?
„To, myslím, vzniklo tak, že jsem jednou večer šel s kamarádem uličkou a zahlédli jsme starou motorku Simson. Ten měl na sobě nápis kompact, ale to v té době znělo až příliš anglicky, tak jsme si to trochu upravili, aby to neznělo až tolik „západně“. Nejsem si tím úplně jistý, ale nějak takhle to vzniklo, si myslím.“
* Každopádně kapela Kontakt dokáže přitáhnout pozornost a davy...
„Z toho určitě máme radost, jsme rádi, že naše písničky lidi znají a hlavně chtějí slyšet. Z toho pak plynou takové příjemné starosti, jelikož se nám stává, že vybereme na koncert, co budeme hrát, a lidi stejně pak skandují o přídavek, že ještě neslyšeli tu svoji oblíbenou. Pak je těžké zařadit někam naše nové písničky na úkor těch starších a oblíbených.“

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments