Dobrý večer, dnes je pondělí 12.11.2018
svátek slaví Benedikt,
zítra Tibor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

S kapelou vystoupil na Keltské noci už popáté, patří totiž mezi jeho oblíbené festivaly. Petr Polák, zpěvák pražské hudební skupiny Vintage Wine, se v exkluzivním rozhovoru pro Večerník ihned po koncertu rozpovídal o hudbě i životě. V čem pro psaní textů nachází inspiraci, ale i jak se zpívá v ulicích Irska, se dozvíte jen ve Večerníku.

* Koncert byl napumpovaný energií...

„Byl, ale ta energie jde od lidí, a my ji vracíme zpátky. Tak to je vždycky. To, co do toho dáte, se vám od lidí vrátí, a naopak.“

* Kolikátý je to pro kapelu ročník?

„Jako kapela fungujeme šest let a na Keltské noci jsme popáté, takže pro nás už to je taková klasika. My v létě hodně cestujeme po různých festivalech, ale za sebe můžu s klidem říct, že Keltská noc je můj nejoblíbenější.“

* V čem nacházíte inspiraci na psaní textů a skládání hudby, protože pro kapelu převážně skládáte vy sám...

„To je pravda. Ono se to nezdá, ale většinou jsou to celkem depresivní nebo drsné písničky, prostě klasická keltská muzika. Ta je především o lásce, sexu, alkoholu a smrti. A v těch písních se tak nějak vše z toho zmíněného oslavuje. A nápady jsou samozřejmě ze života.“ (smích)

* Co ještě na léto plánujete?

„Dojet všechny festivaly do konce, to zaprvé. A za druhé budou Skotské hry na zámku Sychrov, kde máme první den prime time a hrajeme jako headlineři, takže na to se s kapelou moc těšíme. No pak se chceme zavřít do studia a udělat desku, na kterou si pozveme spoustu hostů a kapel, které takhle na cestách potkáváme a poznáváme. Také máme v Praze stálou scénu, kde přes rok pravidelně hrajeme, takže toho je opravdu moc.“

* Zahráli už jste si někdy v Mekce keltské hudby ve Skotsku?

„Měli jsme velké turné po celé Velké Británii. Tedy dokud se nám nerozbilo auto, které jsme tam museli nakonec nechat sešrotovat. Neměli jsme se jak dostat zpátky, neměli peníze a za deset dní byl koncert v Praze. Tím pádem jsme začali hrát po klubech, hospodách a na samotných irských a skotských ulicích. Vydělali jsme si na nové auto, kterým jezdíme doteď, takže máme volant na druhé straně. Ale po čtyřiadvacetihodinové cestě bez spánku jsme ten koncert v Praze odehráli.“

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments