Dobré odpoledne, dnes je pátek 26.4.2019
svátek slaví Oto,
zítra Jaroslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V sedmatřiceti letech toho má ve fotbale už hodně za sebou. Sedmapadesátinásobný reprezentant a mistr Evropy do 21 let z roku 2002 odehrál na 250 utkání v nejvyšší německé a belgické lize a téměř ještě dvakrát více v nejvyšší české soutěži. Záložník Jan Polák oblékal dresy Zbrojovky, Slovanu Liberec, Norimberku, Wolfsburgu a belgického Anderlechtu. Nyní si převzal osmičku v barvách Prostějova.

* Ještě donedávna jste byl hráčem brněnské Zbrojovky, proč jste zvolil přestup do Prostějova?
„Kontakty s vedením prostějovského klubu nejsou nahodilé a nejsou jen z poslední doby. Prostějov projevil zájem o moje služby už v minulosti, několikrát jsme se s předsedou Františkem Jurou setkali. Můj odchod z Brna rozhodně nebyl ideální, možná se k tomu ještě v budoucnu vrátím. Nikdo tam se mnou nekomunikoval, tak jsem využil nabídky z Prostějova.“
* V tomto lze nalézt určité paralely s dalším bývalým Zbrojovákem Karlem Kroupou, jak vás v rozhodování ovlivnil?
„S Karlem jsme bývalí spolužáci, takže jsme samozřejmě byli v kontaktu. Jeho znalost prostředí měla na rozhodování určitý vliv. Na konkrétním vyjednávání přestupu se pochopitelně podíleli také Pavel Paska a Miroslav Černošek, díky jim všem teď přebírám prostějovský dres.“
* Mimochodem i zde jste si vyjednal svou oblíbenou osmičku?
„Nijak zvlášť jsem na ní netrval, ale je to samozřejmě od klubu milé, když vám nabídne číslo, na které jsem zvyklý.“
* Aktuálně nejste připraven naskočit do hry, kdy vás poprvé uvidíme v zápase za Prostějov?
„Je to teď těžké předpovědět, opravdu sám nevím. Znám své tělo a před plnohodnotným naskočením do hry musí všechny ‚kontrolky‘ zhasnout, jako v autě. Ještě v posledním období ve Zbrojovce jsem trénoval individuálně, teď se sice zapojím do týmového tréninku, ale pořád bude prostor i pro individuální přípravu.“

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Semo Smržice
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments