Příjemnou noc, dnes je sobota 16.2.2019
svátek slaví Ljuba,
zítra Miloslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Letošní tenisové mistrovství světa do 14 let na prostějovských kurtech přineslo českým žákyním výsledkový úspěch v podobě druhého postu. Kapitán Daniel Filjo se svými svěřenkyněmi však stříbro skoro vůbec neslavili, spíš u nich viditelně převládl smutek z těsné finálové porážky. Šlo o pronikavý rozdíl v porovnání s jejich reprezentačními kolegy.

* Můžete na úvod zhodnotit duel o zlato s Ruskem?
„V prvním singlu to Linda Fruhvirtová dobře otáčela, třetí set měla slibně rozjetý 2:0 a 4:3. Potom ale nezvládla koncovku, úspěšné dohrání zápasu. Ve druhé dvouhře nás Linda Nosková vrátila do utkání, od stavu 2:4 v úvodní sadě hrála perfektně. Zabrala skutečně ve správný moment. Bohužel rozhodující debl holkám tolik nevyšel. Za celý turnaj čtyřhru ani jednou neprohrály, tentokrát však narazily na hodně silný pár a Rusky byly prostě důraznější, lepší na síti.“
* Není trochu paradox, že Fruhvirtová celé MS suverénně dominovala a ve finále podlehla, zatímco Nosková se většinu šampionátu trápila a nejtěžší dvouhru přitom zvládla?
„Takhle to v tenise někdy chodí. (pousměje se) Navíc je potřeba vidět, že Linda Fruhvirtové měla opravdu špičkovou soupeřku, Andreeva ji jako vůbec první hráčka tady v Prostějově dostala do nějakých větších problémů. A možná se u naší tahounky projevila po náročném programu únava. Singlová forma Lindy Noskové naopak v průběhu týdne rostla a ve finále odehrála svůj jednoznačně nejlepší zápas celého mistrovství. Obrovská škoda je ale toho deblu. Trochu se tam promítly do servisu zdravotní potíže, holkám chyběl ten větší důraz a dostávaly se pod tlak.“
* Jak vnímáte konečné umístění?
„Již před začátkem mistrovství světa jsem říkal, že bereme minimálně finále a prostě do něj chceme postoupit. Což se podařilo, z tohoto pohledu jsme splnili svůj cíl. Když už ale v tom souboji o zlato jste, toužíte samozřejmě po rozhodujícím vítězství a myslíte na zisk titulu. Byl to jasně i náš případ, navíc jsme celý turnaj drželi roli největšího favorita. Proto finálová prohra moc bolí, složitě se s ní smiřujeme. Byť Rusky byly o malý kousek lepší.“
* Převládá tedy navzdory dobytému stříbru spíš zklamání?
„Momentálně určitě ano, ještě jsme pořád v emocích. Hlavně holky to bezprostředně po finále těžko nesly, dost si pobrečely. Jsem však přesvědčený, že až se vyspí a uplyne trochu delší doba, budou konečný výsledek v podobě druhého místa vnímat jinak než teď. A dosažený úspěch docení, i když na triumf jsme rozhodně měli a nechybělo k němu nijak moc. Já mám tuhle zkušenost ze šampionátu čtrnáctiletých v Prostějově už podruhé, před devíti lety jsme zde s holkama skončili taky druzí. No a původní smutek postupem času opadl, změnil se v dobrý pocit z celého turnaje. Věřím, že tentokrát to bude podobné.“

Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Parádní odplata.

Tak to se povedlo dokonale. Tým nejvyšší basketbalové soutěže BK Olomoucko, který sídlí v Prostějově, naložil při vstupu do nadstavbové části A1 svitavským Turům stovku a dal tak zapomenout na prohru z předešlé středy. O uplynulém víkendu pak basketbalisté statečně bojovali o úspěch v rámci Final Four Českého poháru.


Pětadvacet evakuovaných.

Trestuhodná chyba seniorky zapříčinila požár bytu ve druhém patře sedmiposchoďového paneláku v Moravské ulici v Prostějově. Jeho majitelka totiž v panice hodila hořící adventní věnec do vany a posléze vzplálo celé bytové jádro. Hasiči s policisty pak evakuovaly pětadvacet osob ze sousedství.

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

PAVEL LIŠKA
06 liskaJeviště Společenského domu v Prostějově patřilo uplynulý pátek Vandrákům. Přesněji řečeno triu motorkářů, kteří procestovali několik měsíců po střední Americe. Herci Pavel Liška, Jen Révai a kameraman Hynek Bernard o tom přišli vyprávět Prostějovanům.

Total Comments

Číslo týdne

 99
Do Prostějova se po dvou týdnech „čistoty“ opět vrátil smog! Měřící stanice ve Studentské ulici naměřila 99 mikrogramů prachových částic na metr krychlový vzduchu. Je to o devětačtyřicet mikgrogramů více než je denní limit.

Total Comments

Výrok týdne

„VŠUDE BYLO PLNO KRVE A JÁ JSEM PIŠTĚLA!“

Druhá nejlepší hráčka světa
Petra Kvitová takto u Krajského
soudu v Brně popsala otřesné
okamžiky svého přepadení
z 20. prosince roku 2016

Total Comments