Příjemnou noc, dnes je pondělí 17.12.2018
svátek slaví Daniel,
zítra Miloslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Letošní tenisové mistrovství světa do 14 let na prostějovských kurtech přineslo českým žákyním výsledkový úspěch v podobě druhého postu. Kapitán Daniel Filjo se svými svěřenkyněmi však stříbro skoro vůbec neslavili, spíš u nich viditelně převládl smutek z těsné finálové porážky. Šlo o pronikavý rozdíl v porovnání s jejich reprezentačními kolegy.

* Můžete na úvod zhodnotit duel o zlato s Ruskem?
„V prvním singlu to Linda Fruhvirtová dobře otáčela, třetí set měla slibně rozjetý 2:0 a 4:3. Potom ale nezvládla koncovku, úspěšné dohrání zápasu. Ve druhé dvouhře nás Linda Nosková vrátila do utkání, od stavu 2:4 v úvodní sadě hrála perfektně. Zabrala skutečně ve správný moment. Bohužel rozhodující debl holkám tolik nevyšel. Za celý turnaj čtyřhru ani jednou neprohrály, tentokrát však narazily na hodně silný pár a Rusky byly prostě důraznější, lepší na síti.“
* Není trochu paradox, že Fruhvirtová celé MS suverénně dominovala a ve finále podlehla, zatímco Nosková se většinu šampionátu trápila a nejtěžší dvouhru přitom zvládla?
„Takhle to v tenise někdy chodí. (pousměje se) Navíc je potřeba vidět, že Linda Fruhvirtové měla opravdu špičkovou soupeřku, Andreeva ji jako vůbec první hráčka tady v Prostějově dostala do nějakých větších problémů. A možná se u naší tahounky projevila po náročném programu únava. Singlová forma Lindy Noskové naopak v průběhu týdne rostla a ve finále odehrála svůj jednoznačně nejlepší zápas celého mistrovství. Obrovská škoda je ale toho deblu. Trochu se tam promítly do servisu zdravotní potíže, holkám chyběl ten větší důraz a dostávaly se pod tlak.“
* Jak vnímáte konečné umístění?
„Již před začátkem mistrovství světa jsem říkal, že bereme minimálně finále a prostě do něj chceme postoupit. Což se podařilo, z tohoto pohledu jsme splnili svůj cíl. Když už ale v tom souboji o zlato jste, toužíte samozřejmě po rozhodujícím vítězství a myslíte na zisk titulu. Byl to jasně i náš případ, navíc jsme celý turnaj drželi roli největšího favorita. Proto finálová prohra moc bolí, složitě se s ní smiřujeme. Byť Rusky byly o malý kousek lepší.“
* Převládá tedy navzdory dobytému stříbru spíš zklamání?
„Momentálně určitě ano, ještě jsme pořád v emocích. Hlavně holky to bezprostředně po finále těžko nesly, dost si pobrečely. Jsem však přesvědčený, že až se vyspí a uplyne trochu delší doba, budou konečný výsledek v podobě druhého místa vnímat jinak než teď. A dosažený úspěch docení, i když na triumf jsme rozhodně měli a nechybělo k němu nijak moc. Já mám tuhle zkušenost ze šampionátu čtrnáctiletých v Prostějově už podruhé, před devíti lety jsme zde s holkama skončili taky druzí. No a původní smutek postupem času opadl, změnil se v dobrý pocit z celého turnaje. Věřím, že tentokrát to bude podobné.“

Total Comments

  • Repoint
  • Prohlídky
  • Muzeum
  • jaro
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí Vánoční trhy v Prostějově?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

A jde to i bez hádek!

Ano, potěšil nás a zároveň také velice překvapil hladký průběh úterního jednání prostějovských zastupitelů. Nejdůležitější dokument města, rozpočet na rok 2019, byl schválen celkem rychle, navíc bez zbytečných průtahů v podobě slovních přestřelek s opozičními zastupiteli. Tak to má být.

Máme nejdražší vodu!.

Během posledních dvou let se cena vodného a stočného na Prostějovsku nezvyšovala a tak jsme možná mnozí nabyli dojmu, že to tak i zůstane. Moravská vodárenská ovšem pro rok 2019 sáhla k výraznému zdražení, po kterém budeme mít nejdražší vodu na Moravě.  

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR WALDA NERUŠIL
V němčickém kině OKO vystoupil uplynulou sobotu Waldemar Matuška. Ne, legendární zpěvák nevstal z mrtvých, ale parádně ho zastoupil jeho „dvojník“. Vánoční koncert v podání Vladimíra Waldy Nerušila se skutečně povedl.

49 walda13

Total Comments

Číslo týdne

5
O tolik korun budou mít PROSTĚJOVSKÝ Večerník levnější ti předplatitelé, kteří si pořídí ještě do konce roku abonenství nejčtenějšího regionálního periodika na rok 2019. Kvůli zdražení papíru totiž cena na stánku vystoupá od 1. ledna na rovnou dvacetikorunu.

Total Comments

Výrok týdne

„NA OPAKOVÁNÍ VOLEB JSEM BYLA PŘIPRAVENA...“

Nově zvolená senátorka za Prostějovsko Jitka Chalánková poskytla Večerníku první rozhovor ve své nové funkci.

Total Comments