Dobré poledne, dnes je pátek 26.4.2019
svátek slaví Oto,
zítra Jaroslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Letošní tenisové mistrovství světa do 14 let na prostějovských kurtech přineslo českým žákyním výsledkový úspěch v podobě druhého postu. Kapitán Daniel Filjo se svými svěřenkyněmi však stříbro skoro vůbec neslavili, spíš u nich viditelně převládl smutek z těsné finálové porážky. Šlo o pronikavý rozdíl v porovnání s jejich reprezentačními kolegy.

* Můžete na úvod zhodnotit duel o zlato s Ruskem?
„V prvním singlu to Linda Fruhvirtová dobře otáčela, třetí set měla slibně rozjetý 2:0 a 4:3. Potom ale nezvládla koncovku, úspěšné dohrání zápasu. Ve druhé dvouhře nás Linda Nosková vrátila do utkání, od stavu 2:4 v úvodní sadě hrála perfektně. Zabrala skutečně ve správný moment. Bohužel rozhodující debl holkám tolik nevyšel. Za celý turnaj čtyřhru ani jednou neprohrály, tentokrát však narazily na hodně silný pár a Rusky byly prostě důraznější, lepší na síti.“
* Není trochu paradox, že Fruhvirtová celé MS suverénně dominovala a ve finále podlehla, zatímco Nosková se většinu šampionátu trápila a nejtěžší dvouhru přitom zvládla?
„Takhle to v tenise někdy chodí. (pousměje se) Navíc je potřeba vidět, že Linda Fruhvirtové měla opravdu špičkovou soupeřku, Andreeva ji jako vůbec první hráčka tady v Prostějově dostala do nějakých větších problémů. A možná se u naší tahounky projevila po náročném programu únava. Singlová forma Lindy Noskové naopak v průběhu týdne rostla a ve finále odehrála svůj jednoznačně nejlepší zápas celého mistrovství. Obrovská škoda je ale toho deblu. Trochu se tam promítly do servisu zdravotní potíže, holkám chyběl ten větší důraz a dostávaly se pod tlak.“
* Jak vnímáte konečné umístění?
„Již před začátkem mistrovství světa jsem říkal, že bereme minimálně finále a prostě do něj chceme postoupit. Což se podařilo, z tohoto pohledu jsme splnili svůj cíl. Když už ale v tom souboji o zlato jste, toužíte samozřejmě po rozhodujícím vítězství a myslíte na zisk titulu. Byl to jasně i náš případ, navíc jsme celý turnaj drželi roli největšího favorita. Proto finálová prohra moc bolí, složitě se s ní smiřujeme. Byť Rusky byly o malý kousek lepší.“
* Převládá tedy navzdory dobytému stříbru spíš zklamání?
„Momentálně určitě ano, ještě jsme pořád v emocích. Hlavně holky to bezprostředně po finále těžko nesly, dost si pobrečely. Jsem však přesvědčený, že až se vyspí a uplyne trochu delší doba, budou konečný výsledek v podobě druhého místa vnímat jinak než teď. A dosažený úspěch docení, i když na triumf jsme rozhodně měli a nechybělo k němu nijak moc. Já mám tuhle zkušenost ze šampionátu čtrnáctiletých v Prostějově už podruhé, před devíti lety jsme zde s holkama skončili taky druzí. No a původní smutek postupem času opadl, změnil se v dobrý pocit z celého turnaje. Věřím, že tentokrát to bude podobné.“

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Semo Smržice
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments