Příjemnou noc, dnes je sobota 16.2.2019
svátek slaví Ljuba,
zítra Miloslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Po zápase byl celkem logicky centrem zájmu novinářů. Kapitán týmu, který už se za téměř pět sezón hodně identifikoval s Prostějovem, na druhou stranu jméno patřící k ikonám Zbrojovky. Karel Kroupa (na snímku) se hodně snažil, aby do sobotního duelu nastoupil. A i když byl herní výpadek znát, svým notným dílem přispěl k nečekanému triumfu.

* Nastoupil jste po delší léčbě zranění, jak jste se v zápase cítil?
„Každý hráč chce být co nejdřív zdravotně v pořádku, aby mohl co nejdřív naskočit zpět do zápasů. Navíc se hrálo proti Zbrojovce, což bylo o motivaci víc se vrátit zpět po zranění. Na rovinu musím přiznat, že jsem měl být už v sedmdesáté minutě na lavičce, protože jsem šlapal vodu. Tréninkové manko bylo fakt cítit. Po zdravotní stránce jsem nijak limitován nebyl, ale dvacet minut před koncem jsem už koukal na lavičku, jestli nepůjdu dolů. Potřebovali však jiní, tak jsem zápas dohrál, ale těch posledních dvacet minut jsem už moc klukům nepomohl.“
* Byl to pro vás asi hodně specifický zápas?
„Těšil jsem se moc. Už před sezónou po rozlosování jsem se díval, které kolo to přijde. Mrzelo mě, že jsem se zranil, a když se zranění nedařilo vyléčit tak rychle, jak jsem si představoval, měl jsem mírné obavy. Nakonec jsem nastoupil, ale necítil jsem se v top formě.“
* Za celé angažmá v Prostějově jste teprve podruhé neproměnil penaltu. Čím to?
„Bylo tam několik faktorů, které rozhodly. Nevím, jestli se podepsala určitá herní absence, každopádně jsem ji měl proměnit. Na poslední chvíli jsem si rozmyslel, kam ji kopnu, a to byla asi ta chyba. Na druhou penaltu si věřil ´Kouďas´, takže jsem ho pustil. Fanoušci Zbrojovky si neodpustili vtípek, kdy mě vyvolávali, abych šel na druhou penaltu a znovu ji zahodil. Tak jsem to vzal a taky je pozdravil. Myslím, že to byl od nich dobrý fór.“ (úsměv)
* Jak jste viděl situaci před druhou penaltou?
„Při centru jsem se snažil jít do zakončení, hlavou jsem se chtěl natlačit před stopera, rozhodčí to pískl. Těžko to posuzovat, já se spíš natahoval po balónu, abych na něj dosáhl. Cítil jsem na zádech nějaký tlak, ale nepadal jsem ani tak na penaltu, spíše do ‚rybičky‘, jak jsem se natahoval po míči...“

Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Parádní odplata.

Tak to se povedlo dokonale. Tým nejvyšší basketbalové soutěže BK Olomoucko, který sídlí v Prostějově, naložil při vstupu do nadstavbové části A1 svitavským Turům stovku a dal tak zapomenout na prohru z předešlé středy. O uplynulém víkendu pak basketbalisté statečně bojovali o úspěch v rámci Final Four Českého poháru.


Pětadvacet evakuovaných.

Trestuhodná chyba seniorky zapříčinila požár bytu ve druhém patře sedmiposchoďového paneláku v Moravské ulici v Prostějově. Jeho majitelka totiž v panice hodila hořící adventní věnec do vany a posléze vzplálo celé bytové jádro. Hasiči s policisty pak evakuovaly pětadvacet osob ze sousedství.

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

PAVEL LIŠKA
06 liskaJeviště Společenského domu v Prostějově patřilo uplynulý pátek Vandrákům. Přesněji řečeno triu motorkářů, kteří procestovali několik měsíců po střední Americe. Herci Pavel Liška, Jen Révai a kameraman Hynek Bernard o tom přišli vyprávět Prostějovanům.

Total Comments

Číslo týdne

 99
Do Prostějova se po dvou týdnech „čistoty“ opět vrátil smog! Měřící stanice ve Studentské ulici naměřila 99 mikrogramů prachových částic na metr krychlový vzduchu. Je to o devětačtyřicet mikgrogramů více než je denní limit.

Total Comments

Výrok týdne

„VŠUDE BYLO PLNO KRVE A JÁ JSEM PIŠTĚLA!“

Druhá nejlepší hráčka světa
Petra Kvitová takto u Krajského
soudu v Brně popsala otřesné
okamžiky svého přepadení
z 20. prosince roku 2016

Total Comments