Dobré poledne, dnes je pátek 26.4.2019
svátek slaví Oto,
zítra Jaroslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Po zápase byl celkem logicky centrem zájmu novinářů. Kapitán týmu, který už se za téměř pět sezón hodně identifikoval s Prostějovem, na druhou stranu jméno patřící k ikonám Zbrojovky. Karel Kroupa (na snímku) se hodně snažil, aby do sobotního duelu nastoupil. A i když byl herní výpadek znát, svým notným dílem přispěl k nečekanému triumfu.

* Nastoupil jste po delší léčbě zranění, jak jste se v zápase cítil?
„Každý hráč chce být co nejdřív zdravotně v pořádku, aby mohl co nejdřív naskočit zpět do zápasů. Navíc se hrálo proti Zbrojovce, což bylo o motivaci víc se vrátit zpět po zranění. Na rovinu musím přiznat, že jsem měl být už v sedmdesáté minutě na lavičce, protože jsem šlapal vodu. Tréninkové manko bylo fakt cítit. Po zdravotní stránce jsem nijak limitován nebyl, ale dvacet minut před koncem jsem už koukal na lavičku, jestli nepůjdu dolů. Potřebovali však jiní, tak jsem zápas dohrál, ale těch posledních dvacet minut jsem už moc klukům nepomohl.“
* Byl to pro vás asi hodně specifický zápas?
„Těšil jsem se moc. Už před sezónou po rozlosování jsem se díval, které kolo to přijde. Mrzelo mě, že jsem se zranil, a když se zranění nedařilo vyléčit tak rychle, jak jsem si představoval, měl jsem mírné obavy. Nakonec jsem nastoupil, ale necítil jsem se v top formě.“
* Za celé angažmá v Prostějově jste teprve podruhé neproměnil penaltu. Čím to?
„Bylo tam několik faktorů, které rozhodly. Nevím, jestli se podepsala určitá herní absence, každopádně jsem ji měl proměnit. Na poslední chvíli jsem si rozmyslel, kam ji kopnu, a to byla asi ta chyba. Na druhou penaltu si věřil ´Kouďas´, takže jsem ho pustil. Fanoušci Zbrojovky si neodpustili vtípek, kdy mě vyvolávali, abych šel na druhou penaltu a znovu ji zahodil. Tak jsem to vzal a taky je pozdravil. Myslím, že to byl od nich dobrý fór.“ (úsměv)
* Jak jste viděl situaci před druhou penaltou?
„Při centru jsem se snažil jít do zakončení, hlavou jsem se chtěl natlačit před stopera, rozhodčí to pískl. Těžko to posuzovat, já se spíš natahoval po balónu, abych na něj dosáhl. Cítil jsem na zádech nějaký tlak, ale nepadal jsem ani tak na penaltu, spíše do ‚rybičky‘, jak jsem se natahoval po míči...“

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Semo Smržice
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments