Příjemnou noc, dnes je pondělí 17.12.2018
svátek slaví Daniel,
zítra Miloslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Po zápase byl celkem logicky centrem zájmu novinářů. Kapitán týmu, který už se za téměř pět sezón hodně identifikoval s Prostějovem, na druhou stranu jméno patřící k ikonám Zbrojovky. Karel Kroupa (na snímku) se hodně snažil, aby do sobotního duelu nastoupil. A i když byl herní výpadek znát, svým notným dílem přispěl k nečekanému triumfu.

* Nastoupil jste po delší léčbě zranění, jak jste se v zápase cítil?
„Každý hráč chce být co nejdřív zdravotně v pořádku, aby mohl co nejdřív naskočit zpět do zápasů. Navíc se hrálo proti Zbrojovce, což bylo o motivaci víc se vrátit zpět po zranění. Na rovinu musím přiznat, že jsem měl být už v sedmdesáté minutě na lavičce, protože jsem šlapal vodu. Tréninkové manko bylo fakt cítit. Po zdravotní stránce jsem nijak limitován nebyl, ale dvacet minut před koncem jsem už koukal na lavičku, jestli nepůjdu dolů. Potřebovali však jiní, tak jsem zápas dohrál, ale těch posledních dvacet minut jsem už moc klukům nepomohl.“
* Byl to pro vás asi hodně specifický zápas?
„Těšil jsem se moc. Už před sezónou po rozlosování jsem se díval, které kolo to přijde. Mrzelo mě, že jsem se zranil, a když se zranění nedařilo vyléčit tak rychle, jak jsem si představoval, měl jsem mírné obavy. Nakonec jsem nastoupil, ale necítil jsem se v top formě.“
* Za celé angažmá v Prostějově jste teprve podruhé neproměnil penaltu. Čím to?
„Bylo tam několik faktorů, které rozhodly. Nevím, jestli se podepsala určitá herní absence, každopádně jsem ji měl proměnit. Na poslední chvíli jsem si rozmyslel, kam ji kopnu, a to byla asi ta chyba. Na druhou penaltu si věřil ´Kouďas´, takže jsem ho pustil. Fanoušci Zbrojovky si neodpustili vtípek, kdy mě vyvolávali, abych šel na druhou penaltu a znovu ji zahodil. Tak jsem to vzal a taky je pozdravil. Myslím, že to byl od nich dobrý fór.“ (úsměv)
* Jak jste viděl situaci před druhou penaltou?
„Při centru jsem se snažil jít do zakončení, hlavou jsem se chtěl natlačit před stopera, rozhodčí to pískl. Těžko to posuzovat, já se spíš natahoval po balónu, abych na něj dosáhl. Cítil jsem na zádech nějaký tlak, ale nepadal jsem ani tak na penaltu, spíše do ‚rybičky‘, jak jsem se natahoval po míči...“

Total Comments

  • Repoint
  • Prohlídky
  • Muzeum
  • jaro
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí Vánoční trhy v Prostějově?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

A jde to i bez hádek!

Ano, potěšil nás a zároveň také velice překvapil hladký průběh úterního jednání prostějovských zastupitelů. Nejdůležitější dokument města, rozpočet na rok 2019, byl schválen celkem rychle, navíc bez zbytečných průtahů v podobě slovních přestřelek s opozičními zastupiteli. Tak to má být.

Máme nejdražší vodu!.

Během posledních dvou let se cena vodného a stočného na Prostějovsku nezvyšovala a tak jsme možná mnozí nabyli dojmu, že to tak i zůstane. Moravská vodárenská ovšem pro rok 2019 sáhla k výraznému zdražení, po kterém budeme mít nejdražší vodu na Moravě.  

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR WALDA NERUŠIL
V němčickém kině OKO vystoupil uplynulou sobotu Waldemar Matuška. Ne, legendární zpěvák nevstal z mrtvých, ale parádně ho zastoupil jeho „dvojník“. Vánoční koncert v podání Vladimíra Waldy Nerušila se skutečně povedl.

49 walda13

Total Comments

Číslo týdne

5
O tolik korun budou mít PROSTĚJOVSKÝ Večerník levnější ti předplatitelé, kteří si pořídí ještě do konce roku abonenství nejčtenějšího regionálního periodika na rok 2019. Kvůli zdražení papíru totiž cena na stánku vystoupá od 1. ledna na rovnou dvacetikorunu.

Total Comments

Výrok týdne

„NA OPAKOVÁNÍ VOLEB JSEM BYLA PŘIPRAVENA...“

Nově zvolená senátorka za Prostějovsko Jitka Chalánková poskytla Večerníku první rozhovor ve své nové funkci.

Total Comments