Dobré ráno, dnes je neděle 18.11.2018
svátek slaví Romana,
zítra Alžběta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Kandidátku hnutí ANO 2011 pro podzimní komunální volby povede v Prostějově František Jura, současný náměstek hejtmana Olomouckého kraje a předseda fotbalového klubu 1.SK Prostějov. A právě na spojení Prostějova a sportu jsme se jej ptali v našem rozhovoru.

* Prostějov je dlouhodobě hodně vidět práce díky sportu. Čím si to vysvětlujete?
„Je za tím samozřejmě práce konkrétních lidí. Sport bude vždy závislý na úsilí mnoha trenérů a lidí ochotných pracovat s dětmi a mládeží. Často za svou práci nepobírají žádnou odměnu a obětují jí volný čas. Především jim patří náš dík, že máme skvělé reprezentanty Prostějova v individuálních i kolektivních sportech. Na vrcholové úrovni pak samozřejmě potřebujeme manažery, kteří se v tomto prostředí umějí pohybovat. Myslím, že i v tomto případě si v našem městě nemáme na co stěžovat.“
* Naposledy vyvolal velké diskuse projekt známý pod názvem Národní sportovní centrum. Co si o něm myslíte?
„Moje názory na tuto věc jsou myslím docela dobře známé. Prostějov získá krytou halu sloužící mimo jiné i mládeži. Není to žádná ‚hala bosse Černoška', jak jsem se někde dočetl, ale dobrý projekt dotažený na rozdíl od mnoha jiných až do konce. Významnou část nákladů na nové sportoviště přitom zaplatí stát, což je přece pro město výhodné?! Je mi líto, že se zrovna na tomto tématu někteří lidé snaží získat nějaké politické body...“
* Mohou s vaší podporou počítat i další sportoviště ve městě?
„Samozřejmě ano. Už jako náměstek hejtmana jsem prosadil zvláštní dotační program na výstavbu a rekonstrukci sportovišť, považuji to za důležité téma. V Prostějově určitě budeme muset řešit krytý bazén. Je třeba zajistit nejen plavecký výcvik dětí a mládeže, ale vyhovět i velkému zájmu našich občanů o plavání a wellness. Chceme podpořit také stavbu tréninkové hokejové haly. Dále považuji za důležité zabývat se atletickým stadionem. A jako zástupce fotbalového klubu nemohu nezmínit také fotbalový stadion. Ve většině případů máme na výběr z více variant a naším úkolem bude rozhodnout se správně, a to s ohledem na finanční možnosti města i dalších partnerů.“
* A jak to bude s provozem jednotlivých sportovních klubů?
„Pokud nám občané dají ve volbách důvěru a my dostaneme možnost tyto věci ovlivňovat, určitě připravíme zcela nový systém rozdělování prostředků do sportu i do dalších oblastí. Organizace samozřejmě mohou i nadále počítat s naší podporou. Chceme ale prosadit co největší transparentnost a účelnost vynaložených prostředků. Na druhé straně budeme klást důraz na jednoduchost celé agendy kolem finanční podpory ze strany města. Trenéři mají umět vést děti a mládež, nikoliv být mistry světa ve vyplňování složitých formulářů. (pousměje se) Pokud jde o nová témata v této oblasti, přicházíme s koncepcí sportování všech generací. Část dotací bychom proto rádi vyčlenili například na sportování rodičů s dětmi. Dále na akce, na nichž se sejdou i s prarodiči, pro které to bude další šance zůstat aktivní a podílet se na dění ve městě. Sport by měl lidi hlavně spojovat, je to ideální způsob, jak trávit volný čas společně, smysluplně a zdravě.“

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments