Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 20.9.2018
svátek slaví Oleg,
zítra Matouš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Páteční omnium měl skvěle rozjeté, možná na cenný kov. Jedna sporná diskvalifikace a následný defekt však tuhle šanci odvály. O den později si ale Luděk Lichnovský všechno vynahradil. Ve dvojici s Danielem Baborem senzačně atakovali triumf v Memoriálu Otmara Malečka 2018, a byť nakonec skončili druzí, vybojovali i tak pro pořádající oddíl Pardus TUFO SKC Prostějov významný úspěch.

* Jaké jsou pocity po stříbru v madisonu?
„Jsme hodně moc spokojení, protože prostějovská dvojice na stupních vítězů po hlavním závodě zdejší Grand Prix, to už tady dlouho nebylo. (úsměv) Škoda počasí, že nepřálo, musel se kvůli němu dost změnit program. Ty nejdůležitější sobotní disciplíny se naštěstí stihly. Stříbro pro nás znamená mnoho, na víc jsme už neměli. Vítězní Portugalci byli fakt dobří. Každopádně se s Danem snažíme postupně zlepšovat, abychom mohli začít objíždět Světové poháry a vyrazit třeba i na mistrovství Evropy nebo světa. Letos to zatím nevyšlo, což nás mrzí, ale teď již máme domluvenou účast na jedněch zahraničních závodech Šestidenní. Věřím, že půjdeme dál nahoru, tenhle dílčí úspěch nám určitě pomůže.“
* Úvod Memoriálu jste měli skvělý, že?
„Před startem jsme si s Danem řekli, že do toho půjdeme od začátku naplno a zkusíme bojovat třeba i o prvenství. Podařilo se nám vyhrát hned úvodní bodovaný spurt, ale Portugalci se postupně lepšili a s blížícím se cílem bylo čím dál víc cítit, že na ně asi nebudeme mít. Oni si pak pravidelně jezdili pro pět bodů za první místa a zvítězili zaslouženě. My musíme brát druhou pozici jako maximum, na co jsme dnes měli. Za rok to třeba vyjde na zlato.“ (smích)
* Jak vysoko tenhle úspěch stavíte v dosavadní kariéře?
„To se těžko porovnává. Rád jsem hlavně kvůli tomu, že jsme se blýskli doma na závodech pořádaných naším klubem, který na medaili z Memoriálu dlouho čekal. A taky jsme s Danem ukázali, že můžeme konkurovat evropské špičce. Třeba nedávno na závodech v Itálii nám bedna několikrát těsně utekla, jednou například těsně o bod v posledním spurtu. Tím víc jsme radši, že to v Prostějově vyšlo. A teď chceme ve vzestupu pokračovat, zúročit jej už v zimní sezóně.“

Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • koselec n h
  • Interforst
  • pvecko
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments