Dobré dopoledne, dnes je neděle 20.1.2019
svátek slaví Ilona,
zítra Běla
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Páteční omnium měl skvěle rozjeté, možná na cenný kov. Jedna sporná diskvalifikace a následný defekt však tuhle šanci odvály. O den později si ale Luděk Lichnovský všechno vynahradil. Ve dvojici s Danielem Baborem senzačně atakovali triumf v Memoriálu Otmara Malečka 2018, a byť nakonec skončili druzí, vybojovali i tak pro pořádající oddíl Pardus TUFO SKC Prostějov významný úspěch.

* Jaké jsou pocity po stříbru v madisonu?
„Jsme hodně moc spokojení, protože prostějovská dvojice na stupních vítězů po hlavním závodě zdejší Grand Prix, to už tady dlouho nebylo. (úsměv) Škoda počasí, že nepřálo, musel se kvůli němu dost změnit program. Ty nejdůležitější sobotní disciplíny se naštěstí stihly. Stříbro pro nás znamená mnoho, na víc jsme už neměli. Vítězní Portugalci byli fakt dobří. Každopádně se s Danem snažíme postupně zlepšovat, abychom mohli začít objíždět Světové poháry a vyrazit třeba i na mistrovství Evropy nebo světa. Letos to zatím nevyšlo, což nás mrzí, ale teď již máme domluvenou účast na jedněch zahraničních závodech Šestidenní. Věřím, že půjdeme dál nahoru, tenhle dílčí úspěch nám určitě pomůže.“
* Úvod Memoriálu jste měli skvělý, že?
„Před startem jsme si s Danem řekli, že do toho půjdeme od začátku naplno a zkusíme bojovat třeba i o prvenství. Podařilo se nám vyhrát hned úvodní bodovaný spurt, ale Portugalci se postupně lepšili a s blížícím se cílem bylo čím dál víc cítit, že na ně asi nebudeme mít. Oni si pak pravidelně jezdili pro pět bodů za první místa a zvítězili zaslouženě. My musíme brát druhou pozici jako maximum, na co jsme dnes měli. Za rok to třeba vyjde na zlato.“ (smích)
* Jak vysoko tenhle úspěch stavíte v dosavadní kariéře?
„To se těžko porovnává. Rád jsem hlavně kvůli tomu, že jsme se blýskli doma na závodech pořádaných naším klubem, který na medaili z Memoriálu dlouho čekal. A taky jsme s Danem ukázali, že můžeme konkurovat evropské špičce. Třeba nedávno na závodech v Itálii nám bedna několikrát těsně utekla, jednou například těsně o bod v posledním spurtu. Tím víc jsme radši, že to v Prostějově vyšlo. A teď chceme ve vzestupu pokračovat, zúročit jej už v zimní sezóně.“

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments