Příjemnou noc, dnes je úterý 13.11.2018
svátek slaví Tibor,
zítra Sáva
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Páteční omnium měl skvěle rozjeté, možná na cenný kov. Jedna sporná diskvalifikace a následný defekt však tuhle šanci odvály. O den později si ale Luděk Lichnovský všechno vynahradil. Ve dvojici s Danielem Baborem senzačně atakovali triumf v Memoriálu Otmara Malečka 2018, a byť nakonec skončili druzí, vybojovali i tak pro pořádající oddíl Pardus TUFO SKC Prostějov významný úspěch.

* Jaké jsou pocity po stříbru v madisonu?
„Jsme hodně moc spokojení, protože prostějovská dvojice na stupních vítězů po hlavním závodě zdejší Grand Prix, to už tady dlouho nebylo. (úsměv) Škoda počasí, že nepřálo, musel se kvůli němu dost změnit program. Ty nejdůležitější sobotní disciplíny se naštěstí stihly. Stříbro pro nás znamená mnoho, na víc jsme už neměli. Vítězní Portugalci byli fakt dobří. Každopádně se s Danem snažíme postupně zlepšovat, abychom mohli začít objíždět Světové poháry a vyrazit třeba i na mistrovství Evropy nebo světa. Letos to zatím nevyšlo, což nás mrzí, ale teď již máme domluvenou účast na jedněch zahraničních závodech Šestidenní. Věřím, že půjdeme dál nahoru, tenhle dílčí úspěch nám určitě pomůže.“
* Úvod Memoriálu jste měli skvělý, že?
„Před startem jsme si s Danem řekli, že do toho půjdeme od začátku naplno a zkusíme bojovat třeba i o prvenství. Podařilo se nám vyhrát hned úvodní bodovaný spurt, ale Portugalci se postupně lepšili a s blížícím se cílem bylo čím dál víc cítit, že na ně asi nebudeme mít. Oni si pak pravidelně jezdili pro pět bodů za první místa a zvítězili zaslouženě. My musíme brát druhou pozici jako maximum, na co jsme dnes měli. Za rok to třeba vyjde na zlato.“ (smích)
* Jak vysoko tenhle úspěch stavíte v dosavadní kariéře?
„To se těžko porovnává. Rád jsem hlavně kvůli tomu, že jsme se blýskli doma na závodech pořádaných naším klubem, který na medaili z Memoriálu dlouho čekal. A taky jsme s Danem ukázali, že můžeme konkurovat evropské špičce. Třeba nedávno na závodech v Itálii nám bedna několikrát těsně utekla, jednou například těsně o bod v posledním spurtu. Tím víc jsme radši, že to v Prostějově vyšlo. A teď chceme ve vzestupu pokračovat, zúročit jej už v zimní sezóně.“

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments