Dobré ráno, dnes je pátek 16.11.2018
svátek slaví Otmar,
zítra Mahulena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Večer ho čekala vítězná cesta „jeho“ fotbalového eskáčka do Znojma, během dne si ale našel čas, aby svojí přítomností podpořil malé hokejisty SK Prostějov 1913. Kandidát na primátora Prostějova za hnutí ANO 2011 a současný náměstek hejtmana Olomouckého kraje František Jura pak nepohrdl ani žádostí Večerníku o krátký rozhovor.

* Vaše účast na mládežnických hokejových turnajích je pravidelná. Jak se vám líbí toto klání s prostějovskou účastí?
„Jak jste sám říkal, velice pravidelně se účastním podobných akcí a tady v Prostějově jsem dvakrát rád. Olomoucký kraj podporuje všechny tyto turnaje, čemuž se já sám vždycky snažím maximálně pomoci. Ohledně podpory mládežnického hokeje v Prostějově říkám roky to stejné, a svůj názor často prezentuji i na zastupitelstvu. Až tady budou všechny ročníky v soutěžích k dispozici, já budu první, kdo bude chtít úsilí SK Prostějov 1913 podporovat ještě ve větším měřítku. S radostí sleduji vývoj v tomto novém klubu a držím mu palce. A dnešní turnaj je ukázkou toho, že práce s dětmi je zde na vysoké úrovni.“
* Jeden z prostějovských týmů slaví vítězství. Je to právě ona správná cesta?
„Jednoznačně! Nejsem na podobném turnaji zde v Prostějově poprvé, a vždycky vidím to obrovské nadšení. Nejen samotných dětí, ale i jejich rodičů, funkcionářů klubu a trenérů. Vidím, že to v tomto klubu funguje a podobný úspěch jako dnes každého určitě potěší a hlavně povzbudí do další práce. Jsem skutečně rád, že nová cesta s prostějovskou hokejovou mládeží je výborně nastartovaná!“
* Kandidujete nyní jako lídr hnutí ANO na primátora Prostějova. Jaká tedy podle vás má být podpora města směrem k mládežnickému hokeji v příštích letech?
„Už na krajském zastupitelstvu se mi podařilo prosadit, aby mládežnické oddíly měly ohledně dotací z Olomouckého kraje jistotu nejméně na čtyřleté období. To znamená, že danému subjektu garantujeme přesně vyjádřenou finanční podporu na celé volební období. Je to dobré z toho hlediska, že kluby tak mají jistotu v plánování na delší časové období. To samé bych chtěl prosadit i v prostějovském zastupitelstvu. Není dobré, aby sportovní oddíly, a hlavně ty, které se velmi dobře starají o děti a mládež, žily doslova z roku na rok a strachovaly se o výši dotace z veřejných peněz. Dotační program chci nastavit v Prostějově stejný, jaký už máme v rámci Olomouckého kraje.“

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments