Dobrý večer, dnes je neděle 20.1.2019
svátek slaví Ilona,
zítra Běla
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Večer ho čekala vítězná cesta „jeho“ fotbalového eskáčka do Znojma, během dne si ale našel čas, aby svojí přítomností podpořil malé hokejisty SK Prostějov 1913. Kandidát na primátora Prostějova za hnutí ANO 2011 a současný náměstek hejtmana Olomouckého kraje František Jura pak nepohrdl ani žádostí Večerníku o krátký rozhovor.

* Vaše účast na mládežnických hokejových turnajích je pravidelná. Jak se vám líbí toto klání s prostějovskou účastí?
„Jak jste sám říkal, velice pravidelně se účastním podobných akcí a tady v Prostějově jsem dvakrát rád. Olomoucký kraj podporuje všechny tyto turnaje, čemuž se já sám vždycky snažím maximálně pomoci. Ohledně podpory mládežnického hokeje v Prostějově říkám roky to stejné, a svůj názor často prezentuji i na zastupitelstvu. Až tady budou všechny ročníky v soutěžích k dispozici, já budu první, kdo bude chtít úsilí SK Prostějov 1913 podporovat ještě ve větším měřítku. S radostí sleduji vývoj v tomto novém klubu a držím mu palce. A dnešní turnaj je ukázkou toho, že práce s dětmi je zde na vysoké úrovni.“
* Jeden z prostějovských týmů slaví vítězství. Je to právě ona správná cesta?
„Jednoznačně! Nejsem na podobném turnaji zde v Prostějově poprvé, a vždycky vidím to obrovské nadšení. Nejen samotných dětí, ale i jejich rodičů, funkcionářů klubu a trenérů. Vidím, že to v tomto klubu funguje a podobný úspěch jako dnes každého určitě potěší a hlavně povzbudí do další práce. Jsem skutečně rád, že nová cesta s prostějovskou hokejovou mládeží je výborně nastartovaná!“
* Kandidujete nyní jako lídr hnutí ANO na primátora Prostějova. Jaká tedy podle vás má být podpora města směrem k mládežnickému hokeji v příštích letech?
„Už na krajském zastupitelstvu se mi podařilo prosadit, aby mládežnické oddíly měly ohledně dotací z Olomouckého kraje jistotu nejméně na čtyřleté období. To znamená, že danému subjektu garantujeme přesně vyjádřenou finanční podporu na celé volební období. Je to dobré z toho hlediska, že kluby tak mají jistotu v plánování na delší časové období. To samé bych chtěl prosadit i v prostějovském zastupitelstvu. Není dobré, aby sportovní oddíly, a hlavně ty, které se velmi dobře starají o děti a mládež, žily doslova z roku na rok a strachovaly se o výši dotace z veřejných peněz. Dotační program chci nastavit v Prostějově stejný, jaký už máme v rámci Olomouckého kraje.“

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments