Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 15.11.2018
svátek slaví Leopold,
zítra Otmar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Je jedním z klíčových lidí, kteří místní závod v dráhové cyklistice, konaný v minulosti jako Hanácká noc, dostali v průběhu let na špičkovou světovou úroveň. Grand Prix Prostějov - Memoriál Otmara Malečka je v současnosti pevnou součástí kalendáře Mezinárodní cyklistické unie UCI a každoročně se jej účastní vynikající jezdci i jezdkyně z téměř všech kontinentů, což uplynulý ročník na přelomu srpna a září bezezbytku potvrdil. Předseda pořádajícího oddílu Pardus Tufo SKC Prostějov Petr Šrámek se za podnikem ohlédl v následujícím hodnotícím rozhovoru.

* Jak se vám líbila sportovní úroveň akce?
„Byla tradičně vysoká, i když ve sprinterských disciplínách trochu nižší oproti minulým letům. Teprve před týdnem totiž skončilo mistrovství světa i Evropy do třiadvaceti let a juniorů, kde startovala řada závodníků, kteří by k nám normálně dorazili. Vytrvalecké disciplíny naopak nabídly tradiční účast světové elity v čele s portugalskými bratry Oliveirovými, Australany i dalšími, kvalita byla špičková. Diváci mohli sledovat jako obvykle vynikající, zajímavé a dramatické závody od začátku až do konce.“
* Dost vás letos potrápilo počasí, že?
„Snad patnáct let v řadě za sebou nám počasí přálo, až tentokrát po dlouhé době zazlobilo. V pátek spadlo jen pár kapek a plánovaný program se uskutečnil celý, v sobotu už to tak ideálně nedopadlo. Ale operativně jsme přesunuli hlavní disciplíny na dřívější čas a všechny se stihly odjet odpoledne poté, co přestalo pršet. A než začalo večer vyloženě lít. Zkrácení programu druhého dne odnesly jen scratche a bodovačky mužů i žen plus některé závody mládežnických kategorií, tudíž to celkově nedopadlo nijak hrozně.“
* Ke změnám v sobotním programu jste přistoupili na základě předpovědi počasí?
„Ano, přesně tak. Sledovali jsme průběžně všemožné předpovědi na různých radarech, a byť nakonec nebyly úplně přesné, vyplatilo se podle nich rozpis závodů posunout. Prioritou samozřejmě bylo, aby proběhl samotný Memoriál Otmara Malečka neboli madison mužů, k tomu stejná disciplína žen, některé další závody dospělých a dokončení omnia mládeže. Což jsme včetně slavnostního vyhlášení výsledků přesně stihli, načež se definitivně rozpršelo. Do budoucna by určitě pomohlo, kdybychom nebyli odkázaní na přízeň počasí, neexistenci deště. To by znamenalo další investici do prostějovského velodromu v podobě zastřešení dráhy.“ (úsměv)
* Potěšily vás výkony i výsledky domácích zástupců na letošní Grand Prix?
„Pochopitelně, výkony našich cyklistů a cyklistek nás vyloženě nadchnuly. V hlavním závodě skončili naši kluci Luděk Lichnovský s Danielem Baborem druzí, což je v tak nabité mezinárodní konkurenci naprosto skvělý výsledek, z minulosti takový ani nepamatuju. Navíc Dan zvládl výborně i omnium, coby prvoročák muž zůstal těsně pod bednou čtvrtý. A Luďu tam dost srazila dolů smůla v podobě jedné sporné diskvalifikace plus jednoho defektu. Perfektně jezdili naši mládežníci, pro které jsou tohle velké závody před jejich vzory i docela početným publikem, tím pádem mají ohromnou motivaci a bojují na maximum. Což se projevilo řadou medailových umístění včetně prvenství, prostě paráda.“

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments