Dobré dopoledne, dnes je středa 19.9.2018
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Je jedním z klíčových lidí, kteří místní závod v dráhové cyklistice, konaný v minulosti jako Hanácká noc, dostali v průběhu let na špičkovou světovou úroveň. Grand Prix Prostějov - Memoriál Otmara Malečka je v současnosti pevnou součástí kalendáře Mezinárodní cyklistické unie UCI a každoročně se jej účastní vynikající jezdci i jezdkyně z téměř všech kontinentů, což uplynulý ročník na přelomu srpna a září bezezbytku potvrdil. Předseda pořádajícího oddílu Pardus Tufo SKC Prostějov Petr Šrámek se za podnikem ohlédl v následujícím hodnotícím rozhovoru.

* Jak se vám líbila sportovní úroveň akce?
„Byla tradičně vysoká, i když ve sprinterských disciplínách trochu nižší oproti minulým letům. Teprve před týdnem totiž skončilo mistrovství světa i Evropy do třiadvaceti let a juniorů, kde startovala řada závodníků, kteří by k nám normálně dorazili. Vytrvalecké disciplíny naopak nabídly tradiční účast světové elity v čele s portugalskými bratry Oliveirovými, Australany i dalšími, kvalita byla špičková. Diváci mohli sledovat jako obvykle vynikající, zajímavé a dramatické závody od začátku až do konce.“
* Dost vás letos potrápilo počasí, že?
„Snad patnáct let v řadě za sebou nám počasí přálo, až tentokrát po dlouhé době zazlobilo. V pátek spadlo jen pár kapek a plánovaný program se uskutečnil celý, v sobotu už to tak ideálně nedopadlo. Ale operativně jsme přesunuli hlavní disciplíny na dřívější čas a všechny se stihly odjet odpoledne poté, co přestalo pršet. A než začalo večer vyloženě lít. Zkrácení programu druhého dne odnesly jen scratche a bodovačky mužů i žen plus některé závody mládežnických kategorií, tudíž to celkově nedopadlo nijak hrozně.“
* Ke změnám v sobotním programu jste přistoupili na základě předpovědi počasí?
„Ano, přesně tak. Sledovali jsme průběžně všemožné předpovědi na různých radarech, a byť nakonec nebyly úplně přesné, vyplatilo se podle nich rozpis závodů posunout. Prioritou samozřejmě bylo, aby proběhl samotný Memoriál Otmara Malečka neboli madison mužů, k tomu stejná disciplína žen, některé další závody dospělých a dokončení omnia mládeže. Což jsme včetně slavnostního vyhlášení výsledků přesně stihli, načež se definitivně rozpršelo. Do budoucna by určitě pomohlo, kdybychom nebyli odkázaní na přízeň počasí, neexistenci deště. To by znamenalo další investici do prostějovského velodromu v podobě zastřešení dráhy.“ (úsměv)
* Potěšily vás výkony i výsledky domácích zástupců na letošní Grand Prix?
„Pochopitelně, výkony našich cyklistů a cyklistek nás vyloženě nadchnuly. V hlavním závodě skončili naši kluci Luděk Lichnovský s Danielem Baborem druzí, což je v tak nabité mezinárodní konkurenci naprosto skvělý výsledek, z minulosti takový ani nepamatuju. Navíc Dan zvládl výborně i omnium, coby prvoročák muž zůstal těsně pod bednou čtvrtý. A Luďu tam dost srazila dolů smůla v podobě jedné sporné diskvalifikace plus jednoho defektu. Perfektně jezdili naši mládežníci, pro které jsou tohle velké závody před jejich vzory i docela početným publikem, tím pádem mají ohromnou motivaci a bojují na maximum. Což se projevilo řadou medailových umístění včetně prvenství, prostě paráda.“

Total Comments

  • Interforst
  • pvecko
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments