Příjemnou noc, dnes je středa 24.4.2019
svátek slaví Jiří,
zítra Marek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Je jedním z klíčových lidí, kteří místní závod v dráhové cyklistice, konaný v minulosti jako Hanácká noc, dostali v průběhu let na špičkovou světovou úroveň. Grand Prix Prostějov - Memoriál Otmara Malečka je v současnosti pevnou součástí kalendáře Mezinárodní cyklistické unie UCI a každoročně se jej účastní vynikající jezdci i jezdkyně z téměř všech kontinentů, což uplynulý ročník na přelomu srpna a září bezezbytku potvrdil. Předseda pořádajícího oddílu Pardus Tufo SKC Prostějov Petr Šrámek se za podnikem ohlédl v následujícím hodnotícím rozhovoru.

* Jak se vám líbila sportovní úroveň akce?
„Byla tradičně vysoká, i když ve sprinterských disciplínách trochu nižší oproti minulým letům. Teprve před týdnem totiž skončilo mistrovství světa i Evropy do třiadvaceti let a juniorů, kde startovala řada závodníků, kteří by k nám normálně dorazili. Vytrvalecké disciplíny naopak nabídly tradiční účast světové elity v čele s portugalskými bratry Oliveirovými, Australany i dalšími, kvalita byla špičková. Diváci mohli sledovat jako obvykle vynikající, zajímavé a dramatické závody od začátku až do konce.“
* Dost vás letos potrápilo počasí, že?
„Snad patnáct let v řadě za sebou nám počasí přálo, až tentokrát po dlouhé době zazlobilo. V pátek spadlo jen pár kapek a plánovaný program se uskutečnil celý, v sobotu už to tak ideálně nedopadlo. Ale operativně jsme přesunuli hlavní disciplíny na dřívější čas a všechny se stihly odjet odpoledne poté, co přestalo pršet. A než začalo večer vyloženě lít. Zkrácení programu druhého dne odnesly jen scratche a bodovačky mužů i žen plus některé závody mládežnických kategorií, tudíž to celkově nedopadlo nijak hrozně.“
* Ke změnám v sobotním programu jste přistoupili na základě předpovědi počasí?
„Ano, přesně tak. Sledovali jsme průběžně všemožné předpovědi na různých radarech, a byť nakonec nebyly úplně přesné, vyplatilo se podle nich rozpis závodů posunout. Prioritou samozřejmě bylo, aby proběhl samotný Memoriál Otmara Malečka neboli madison mužů, k tomu stejná disciplína žen, některé další závody dospělých a dokončení omnia mládeže. Což jsme včetně slavnostního vyhlášení výsledků přesně stihli, načež se definitivně rozpršelo. Do budoucna by určitě pomohlo, kdybychom nebyli odkázaní na přízeň počasí, neexistenci deště. To by znamenalo další investici do prostějovského velodromu v podobě zastřešení dráhy.“ (úsměv)
* Potěšily vás výkony i výsledky domácích zástupců na letošní Grand Prix?
„Pochopitelně, výkony našich cyklistů a cyklistek nás vyloženě nadchnuly. V hlavním závodě skončili naši kluci Luděk Lichnovský s Danielem Baborem druzí, což je v tak nabité mezinárodní konkurenci naprosto skvělý výsledek, z minulosti takový ani nepamatuju. Navíc Dan zvládl výborně i omnium, coby prvoročák muž zůstal těsně pod bednou čtvrtý. A Luďu tam dost srazila dolů smůla v podobě jedné sporné diskvalifikace plus jednoho defektu. Perfektně jezdili naši mládežníci, pro které jsou tohle velké závody před jejich vzory i docela početným publikem, tím pádem mají ohromnou motivaci a bojují na maximum. Což se projevilo řadou medailových umístění včetně prvenství, prostě paráda.“

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments