Příjemnou noc, dnes je středa 24.4.2019
svátek slaví Jiří,
zítra Marek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Mezi zastánce výstavby nového prostějovského sportoviště patřil od počátku František Jura. Městský zastupitel a náměstek hejtmana Olomouckého kraje za hnutí ANO 2011 se opakovaně snažil vysvětlovat odpůrcům výstavby přednosti moderní haly určené především mládeži. Krátce před otevřením Národního sportovního centra přiznává, že to bylo hodně náročné. „Hysterie proti celému projektu byla nebývalá. Všechna jednání, která se týkala haly, byla vyčerpávající. Ale teď, když se na nové centrum podívám, říkám si, že to stálo za námahu,“ poznamenal v exkluzivním rozhovoru pro Večerník Jura.

* Neměl jste někdy chuť na neustálé vysvětlování, že město nové sportoviště potřebuje a projekt přinese výrazné zlepšení sportovních podmínek pro jeho občany, rezignovat?
„To by napadlo každého... Odmalička ale dělám sport. A ten mě naučil, že se nevzdávám. Bylo třeba to zkoušet znovu a znovu. Přestože bylo nutné bojovat i proti lidem, kteří prostě nechtěli poslouchat argumenty. Navzdory jim Národní sportovní centrum stojí. Takže to nebyla zbytečná práce.“ (úsměv)
* Máte představu, proč kolem stavby bylo tolik vzruchu?
„Dnes jsem v podstatě přesvědčen o tom, že část zastupitelů tento projekt nikdy podpořit nechtěla. Jen nevím proč...“
* Snažil jste se jejich chování pochopit?
„Ale ano, jenže jsem na nic nemohl přijít. Celá situace byla naprosto absurdní. Dosáhli jsme na dotaci, dostali se mezi sedm vybraných měst. Měli jsme být nadšení, že se to podařilo. A někteří zastupitelé vlastně dotaci odmítali. Stát nám dává peníze a opozice říká, že je nechceme. To se nedá pochopit!“
* Padaly invektivy, trestní oznámení. Nebyly v tom spíš osobní averze jednotlivců?
„I to je možné. Někdy jsem měl pocit, že je ta hysterie snad plánovaná. Pochopil bych, kdyby projekt napadla třeba města, která se žádostí o dotaci neuspěla. Někdy tak zhrzenost z neúspěchu končí. Ale aby projekt, který je určený mládeži a dětem obecně, a je výborným krokem do budoucna, napadali zástupci našeho města? To je něco šíleného.“ (kroutí hlavou)
* Hala se slavnostně otevírá ve čtvrtek třináctého. Co říkáte ta takové datum?
„(smích) Že je to těsně vedle. Kdyby otevírání vyšlo na pátek třináctého, možná bych se trošku bál. Ale vážně. Hala stojí, tak si ji pojďme užít. Dětem a mládeži přinese hodně zážitků a věřím, že i radosti po vyhraných zápasech. To je jediné, co se počítá.“

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments