Dobré odpoledne, dnes je úterý 22.1.2019
svátek slaví Slavomír,
zítra Zdeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Mezi zastánce výstavby nového prostějovského sportoviště patřil od počátku František Jura. Městský zastupitel a náměstek hejtmana Olomouckého kraje za hnutí ANO 2011 se opakovaně snažil vysvětlovat odpůrcům výstavby přednosti moderní haly určené především mládeži. Krátce před otevřením Národního sportovního centra přiznává, že to bylo hodně náročné. „Hysterie proti celému projektu byla nebývalá. Všechna jednání, která se týkala haly, byla vyčerpávající. Ale teď, když se na nové centrum podívám, říkám si, že to stálo za námahu,“ poznamenal v exkluzivním rozhovoru pro Večerník Jura.

* Neměl jste někdy chuť na neustálé vysvětlování, že město nové sportoviště potřebuje a projekt přinese výrazné zlepšení sportovních podmínek pro jeho občany, rezignovat?
„To by napadlo každého... Odmalička ale dělám sport. A ten mě naučil, že se nevzdávám. Bylo třeba to zkoušet znovu a znovu. Přestože bylo nutné bojovat i proti lidem, kteří prostě nechtěli poslouchat argumenty. Navzdory jim Národní sportovní centrum stojí. Takže to nebyla zbytečná práce.“ (úsměv)
* Máte představu, proč kolem stavby bylo tolik vzruchu?
„Dnes jsem v podstatě přesvědčen o tom, že část zastupitelů tento projekt nikdy podpořit nechtěla. Jen nevím proč...“
* Snažil jste se jejich chování pochopit?
„Ale ano, jenže jsem na nic nemohl přijít. Celá situace byla naprosto absurdní. Dosáhli jsme na dotaci, dostali se mezi sedm vybraných měst. Měli jsme být nadšení, že se to podařilo. A někteří zastupitelé vlastně dotaci odmítali. Stát nám dává peníze a opozice říká, že je nechceme. To se nedá pochopit!“
* Padaly invektivy, trestní oznámení. Nebyly v tom spíš osobní averze jednotlivců?
„I to je možné. Někdy jsem měl pocit, že je ta hysterie snad plánovaná. Pochopil bych, kdyby projekt napadla třeba města, která se žádostí o dotaci neuspěla. Někdy tak zhrzenost z neúspěchu končí. Ale aby projekt, který je určený mládeži a dětem obecně, a je výborným krokem do budoucna, napadali zástupci našeho města? To je něco šíleného.“ (kroutí hlavou)
* Hala se slavnostně otevírá ve čtvrtek třináctého. Co říkáte ta takové datum?
„(smích) Že je to těsně vedle. Kdyby otevírání vyšlo na pátek třináctého, možná bych se trošku bál. Ale vážně. Hala stojí, tak si ji pojďme užít. Dětem a mládeži přinese hodně zážitků a věřím, že i radosti po vyhraných zápasech. To je jediné, co se počítá.“

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Postoupí hokejisté Prostějova do semifinále play off?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Jednání přináší ovoce.

Dvojice náměstků primátora zamířila v minulých dnech na Krajský úřad Olomouckého kraje, kde jednala o dopravních investicích v Prostějově. Vzájemná diskuse přinesla konkrétní závěry, potvrzeny byly rekonstrukce Plumlovské i Vrahovické ulice, jednalo se také o dalších rondelech.


Jde jim o vůbec hokej?!

Pověst současného prostějovského kotle není především na stadionech soupeřů nikterak valná. Ba právě naopak. Část z grupy příznivců hokejových Jestřábů se totiž vyžívá nikoliv ve skvělých choreo představeních, ale v čirých bitkách, ze kterých si odnesou i nějaký ten „suvenýr“...

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMíR HRON
 
03 hron
Páteční hvězdou zábavného představení v beznadějně natřískané určické sokolovně byl moderátor, komik, zpěvák a imitátor, který je velmi dobře známý především divákům České televize.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 1 713 654
Tak to je paráda! Přestože se o Hanácích vykládá směrem ke štědrosti ledacos, tentokrát otevřeli svá srdce alias peněženky hodně hluboko. Během nedávné Tříkrálové sbírky totiž konická a prostějovská charita překonala jen rok starý rekord, když společně vybrali skoro jeden a třičtvrtě milion korun!

Total Comments

Výrok týdne

„PRIOR OD NÁS CELÝ PROJEKT OPSAL. ZA PLAGIÁTORSTVÍ PADALI I MINISTŘI!!!“

Právní zástupce Manthellanu u soudu ostře napadl žalobce v kauze platnosti smluv mezi Prostějovem a developerskou společností

Total Comments