Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 15.11.2018
svátek slaví Leopold,
zítra Otmar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Mezi zastánce výstavby nového prostějovského sportoviště patřil od počátku František Jura. Městský zastupitel a náměstek hejtmana Olomouckého kraje za hnutí ANO 2011 se opakovaně snažil vysvětlovat odpůrcům výstavby přednosti moderní haly určené především mládeži. Krátce před otevřením Národního sportovního centra přiznává, že to bylo hodně náročné. „Hysterie proti celému projektu byla nebývalá. Všechna jednání, která se týkala haly, byla vyčerpávající. Ale teď, když se na nové centrum podívám, říkám si, že to stálo za námahu,“ poznamenal v exkluzivním rozhovoru pro Večerník Jura.

* Neměl jste někdy chuť na neustálé vysvětlování, že město nové sportoviště potřebuje a projekt přinese výrazné zlepšení sportovních podmínek pro jeho občany, rezignovat?
„To by napadlo každého... Odmalička ale dělám sport. A ten mě naučil, že se nevzdávám. Bylo třeba to zkoušet znovu a znovu. Přestože bylo nutné bojovat i proti lidem, kteří prostě nechtěli poslouchat argumenty. Navzdory jim Národní sportovní centrum stojí. Takže to nebyla zbytečná práce.“ (úsměv)
* Máte představu, proč kolem stavby bylo tolik vzruchu?
„Dnes jsem v podstatě přesvědčen o tom, že část zastupitelů tento projekt nikdy podpořit nechtěla. Jen nevím proč...“
* Snažil jste se jejich chování pochopit?
„Ale ano, jenže jsem na nic nemohl přijít. Celá situace byla naprosto absurdní. Dosáhli jsme na dotaci, dostali se mezi sedm vybraných měst. Měli jsme být nadšení, že se to podařilo. A někteří zastupitelé vlastně dotaci odmítali. Stát nám dává peníze a opozice říká, že je nechceme. To se nedá pochopit!“
* Padaly invektivy, trestní oznámení. Nebyly v tom spíš osobní averze jednotlivců?
„I to je možné. Někdy jsem měl pocit, že je ta hysterie snad plánovaná. Pochopil bych, kdyby projekt napadla třeba města, která se žádostí o dotaci neuspěla. Někdy tak zhrzenost z neúspěchu končí. Ale aby projekt, který je určený mládeži a dětem obecně, a je výborným krokem do budoucna, napadali zástupci našeho města? To je něco šíleného.“ (kroutí hlavou)
* Hala se slavnostně otevírá ve čtvrtek třináctého. Co říkáte ta takové datum?
„(smích) Že je to těsně vedle. Kdyby otevírání vyšlo na pátek třináctého, možná bych se trošku bál. Ale vážně. Hala stojí, tak si ji pojďme užít. Dětem a mládeži přinese hodně zážitků a věřím, že i radosti po vyhraných zápasech. To je jediné, co se počítá.“

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments