Dobré dopoledne, dnes je středa 19.9.2018
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Mezi zastánce výstavby nového prostějovského sportoviště patřil od počátku František Jura. Městský zastupitel a náměstek hejtmana Olomouckého kraje za hnutí ANO 2011 se opakovaně snažil vysvětlovat odpůrcům výstavby přednosti moderní haly určené především mládeži. Krátce před otevřením Národního sportovního centra přiznává, že to bylo hodně náročné. „Hysterie proti celému projektu byla nebývalá. Všechna jednání, která se týkala haly, byla vyčerpávající. Ale teď, když se na nové centrum podívám, říkám si, že to stálo za námahu,“ poznamenal v exkluzivním rozhovoru pro Večerník Jura.

* Neměl jste někdy chuť na neustálé vysvětlování, že město nové sportoviště potřebuje a projekt přinese výrazné zlepšení sportovních podmínek pro jeho občany, rezignovat?
„To by napadlo každého... Odmalička ale dělám sport. A ten mě naučil, že se nevzdávám. Bylo třeba to zkoušet znovu a znovu. Přestože bylo nutné bojovat i proti lidem, kteří prostě nechtěli poslouchat argumenty. Navzdory jim Národní sportovní centrum stojí. Takže to nebyla zbytečná práce.“ (úsměv)
* Máte představu, proč kolem stavby bylo tolik vzruchu?
„Dnes jsem v podstatě přesvědčen o tom, že část zastupitelů tento projekt nikdy podpořit nechtěla. Jen nevím proč...“
* Snažil jste se jejich chování pochopit?
„Ale ano, jenže jsem na nic nemohl přijít. Celá situace byla naprosto absurdní. Dosáhli jsme na dotaci, dostali se mezi sedm vybraných měst. Měli jsme být nadšení, že se to podařilo. A někteří zastupitelé vlastně dotaci odmítali. Stát nám dává peníze a opozice říká, že je nechceme. To se nedá pochopit!“
* Padaly invektivy, trestní oznámení. Nebyly v tom spíš osobní averze jednotlivců?
„I to je možné. Někdy jsem měl pocit, že je ta hysterie snad plánovaná. Pochopil bych, kdyby projekt napadla třeba města, která se žádostí o dotaci neuspěla. Někdy tak zhrzenost z neúspěchu končí. Ale aby projekt, který je určený mládeži a dětem obecně, a je výborným krokem do budoucna, napadali zástupci našeho města? To je něco šíleného.“ (kroutí hlavou)
* Hala se slavnostně otevírá ve čtvrtek třináctého. Co říkáte ta takové datum?
„(smích) Že je to těsně vedle. Kdyby otevírání vyšlo na pátek třináctého, možná bych se trošku bál. Ale vážně. Hala stojí, tak si ji pojďme užít. Dětem a mládeži přinese hodně zážitků a věřím, že i radosti po vyhraných zápasech. To je jediné, co se počítá.“

Total Comments

  • Interforst
  • pvecko
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments